Darmowy program do faktur - jak wybrać najlepszy?

10 ciekawych programów do faktur i ich darmowe wersje – który wybrać dla mikrofirmy?

Program do wystawiania faktur jest podstawą funkcjonowania małej firmy. Na rynku polskim obecnie mamy ich do dyspozycji kilkanaście – w tym wiele występuje w darmowej wersji. Różnice między interfejsem i obsługą są niewielkie, a często podstawowy wariant aplikacji w zupełności zaspokaja potrzeby mikrobiznesu. Jeżeli więc zastanawiasz się jaki dobry, darmowy program do faktur wybrać – ten artykuł jest zdecydowanie dla Ciebie!

Darmowe programy do wystawiania faktur – o co chodzi w tym rankingu? 

Zdecydowaliśmy się na wybór 10 najpopularniejszych programów do faktur. Przy wyborze kluczowy był fakt, czy dany program oferuje bezpłatną wersję i jak długo ona działa. Do każdego  z niżej wymienionych dostawców wysłaliśmy e-mail z zapytaniem, żeby potwierdzić opisywane funkcjonalności. Chcę podkreślić, że od każdego z nich otrzymaliśmy rozbudowaną, wyczerpującą odpowiedź. Następnie, gdy artykuł zaczął zdobywać popularność w rankingu, zaczęli się do nas zgłaszać dystrybutorzy programów, oferując nam płatne umieszczenie programów w rankingu – takie więc też propozycje się tu znajdują.

Niżej znajdziecie krótkie opisy programów, printscreeny oraz linki do pobrania. Chciałbym podkreślić, ze jest to wyłącznie mój wewnętrzny i subiektywny ranking. Programy są ułożone hierarchicznie – od tych, którym moim zdaniem warto przyjrzeć się w pierwszej kolejności.

Pamiętajcie, że w większości przypadków wersje darmowe zawierają okrojone funkcjonalności: ograniczoną liczbę faktur do wystawienia, brak dostępu do dodatkowych modułów lub typów dokumentów oraz ograniczony lub całkowity brak pomocy technicznej.

Dlaczego? Zwykle nikt nie daje darmowego programu z dobroci serca i poczucia misji rozwoju kapitalizmu w Polsce :) Producenci pokazując funkcje wersji free chcą nas zachęcić do wyboru płatnych, rozbudowanych wariantów.

Jeżeli już korzystasz z któregoś z tych programów i chcesz się pochwalić doświadczeniami (pozytywnymi / negatywnymi) – napisz w komentarzu.

Dobór  kolejności jest losowy, programy nie są ułożone hierarchicznie – zwróć uwagę na funkcjonalności i możliwości poszczególnych aplikacji.

Spis Treści
Zwiń
Rozwiń

Kryteria wyboru

Koncentrowałem się na podstawowych funkcjach, interesujących właściciela mikrofirmy. Także zdecydowałem się na następujące, podstawowe kryteria:

 • Czy jest wersja darmowa? Jeżeli tak, to czy są w niej jakieś ograniczenia?
 • Czy można przechowywać dane w chmurze (w wersji darmowej) i je odzyskać?
 • Czy z programu można korzystać do wystawiania faktur online? Tak, że nie trzeba go instalować na dysku
 • Czy programu można używać w wersji mobilnej (na smartfonach / tabletach)?
 • Czy program posiada dodatkowe moduły (również te płatne)?
 • Czy support wspiera również użytkowników darmowych wersji?
 • Ile kosztuje najtańsza wersja płatna?
 • Czy można odnaleźć kontrahenta po adresie NIP?
 • Czy można sprawdzić, czy kontrahent znajduje się na białej liście VAT?
 • Czy można generować pliki JPK?

Jeżeli uważasz, ze jakiegoś kryterium brakuje lub należy je dopisać – daj mi znać, napisz w komentarzu!

Pobierz tabelkę z gotowymi podpowiedziami i wybierz od razu najlepszy program!

Uwaga – zanim zabierzesz się za wybór najlepszego dla swojej firmy programu do wystawiania faktur – pobierz gotową tabelkę Excel, która pomoże Ci porównać wszystkie funkcje.

Kliknij i pobierz tabelkę lub skorzystaj z poniższego baneru:

1. Faktura XL

Faktura XL - program do faktur

Faktura XL to również program o ładnym, czytelnym interfejsie i funkcjonalnościach odpowiednich do oczekiwań, jakie powinny zostać spełnione w dobie komunikacji internetowej. Posiada wersję mobilną, przechowuje dane w chmurze, użytkownicy wersji darmowej mogą korzystać z pomocy technicznej. To jeden z tańszych programów na rynku (zaledwie 8 zł) i najtańszy z opcjami księgowymi. Opcję płatności możesz aktywować i zawieszać w zależności od potrzeb.

 1. Wersja darmowa: TAK
 2. Limit faktur miesięcznie: 10
 3. Wersja mobilna: TAK
 4. Wsparcie techniczne wersji darmowej: TAK (e-mail, infolinia, czat)
 5. Darmowe przechowywanie danych w chmurze: TAK
 6. Roczna cena wersji płatnej: 96 zł
 7. Odnajdywanie kontrahenta po adresie NIP: TAK
 8. Sprawdzanie kontrahenta na Białej liście VAT: TAK
 9. Możliwość generowania plików JPK_VAT, JPK_FA, JPK_V7M, JPK_V7K: TAK (przez 90 dni wersji testowej a potem funkcja dostępna tylko w wersji płatnej)
 10. Opis funkcji programu 
 11. Pobierz program

2. TAXON

Program do wystawiania faktur TAXON.

TAXON dzięki prostocie możemy opanować w kila chwil.

TAXON to intuicyjny program do wystawiania faktur. Posiada równie prostą i skuteczną aplikację mobilną do wysyłania faktur. W roku dodania do naszego wpisu (2020) aplikacja wydaje się mieć nowatorskie podejście i funkcjonalności dostosowane do przedsiębiorców doceniających wygodę i szybkość korzystania z funkcji księgowości online.

Aplikacja dostępna jest zarówno na urządzenia z systemem Android, jak i iOS. Jeżeli już korzystamy z usług biura rachunkowego to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zintegrować aplikacje TAXON z naszym biurem i ułatwić w ten sposób przesyłania plików.

Faktury możemy dodawać do aplikacji w formie zdjęcia, pliku lub skanu i to wszystko za pomocą kilku kliknięć. W menu zajedziemy możliwość podglądu do bieżącego bilansu firmy, dzięki czemu będziemy, wiedzieć ile w danym monecie wydajemy i ile zyskujemy (łącznie z podatkami do opłacenia).

Aplikacja wyposażona jest w funkcje pobierania danych kontrahenta na podstawie numeru NIP.

 1. Wersja darmowa: TAK
 2. Limit faktur miesięcznie: 10
 3. Wersja mobilna: TAK
 4. Wsparcie techniczne wersji darmowej: TAK (czat)
 5. Darmowe przechowywanie danych w chmurze: TAK
 6. Roczna cena wersji płatnej: 96 zł
 7. Odnajdywanie kontrahenta po adresie NIP: TAK
 8. Sprawdzanie kontrahenta na Białej liście VAT: TAK
 9. Możliwość generowania plików JPK_VAT, JPK_FA, JPK_V7M, JPK_V7K: NIE
 10. Opis funkcji programu
 11. Pobierz program

3. abcFaktury

Czy warto wybrać ABC Faktury jako darmowy program do faktur?

Panel abcFaktury

Program abcFaktury to program do wystawiania wszystkich typów dokumentów. Program posiada kilka szablonów faktur i umożliwia ich dowolną modyfikację. Program spełnia warunki RODO związane z przetwarzaniem danych. Na uwagę zasługuje fakt, że faktury można wystawiać w kilku językach. Program można rozszerzać o dodatkowe moduły. Program jest bezpłatny do 10 faktur miesięcznie. Natomiast większa ilość wystawionych faktur wiąże się z wykupieniem licencji na rok za 69 zł netto.

 1. Wersja darmowa: TAK
 2. Limit faktur miesięcznie: 10
 3. Wersja mobilna: NIE
 4. Wsparcie techniczne wersji darmowej: TAK (e-mail, infolinia, czat)
 5. Darmowe przechowywanie danych w chmurze: NIE
 6. Roczna cena wersji płatnej: 69 zł
 7. Odnajdywanie kontrahenta po adresie NIP: TAK
 8. Sprawdzanie kontrahenta na Białej liście VAT: NIE
 9. Możliwość generowania plików JPK_VAT, JPK_FA, JPK_V7M, JPK_V7K: TAK
 10. Opis funkcji programu
 11. Pobierz program

4. Faktura Small Business

Faktura Small Business to jak sama nazwa wskazuje program do fakturowania przeznaczony dla małych i średnich firm. Producent umożliwia testowanie produktu wraz z wszystkimi funkcjami przez 7 dni, co w pełni pozwala na poznanie możliwości programu.

Oprogramowanie dzięki swojemu prostemu i intuicyjnemu menu sprawia, że generowanie faktur jest niesamowicie szybkie, a dzięki opcji pobierania danych kontrahentów z CEIDG nie będziemy już musieli powoli wprowadzać i sprawdzać danych naszych klientów.

Sam program jest bardzo dobrze zoptymalizowany i potrafi wyświetlić bazę 50 000 klientów w niecałą sekundę.

Program Faktura Small Business nie tylko umożliwia wystawianie wszelkich faktur, ale też pozwala wystawiać je w obcej walucie oraz obcym języku co może być nieocenione w przypadku współpracy z firmą z zagranicy. Tak samo przydatną funkcją jest automatyczne sprawdzanie aktualnego kursu walut z NBP.

Oprogramowanie jest w pełni zgodne z wszelkimi prawami obowiązującymi w roku 2021 oraz umożliwia generowanie pliku JPK_V7. Program posiada dostęp do kodów GTU. Możliwe jest również wystawienie faktury z informacją o mechaniźmie podzielonej płatności tzw. Split Payment.

Oprogramowanie Faktura Small Business użytkownik instaluje na każdym urządzeniu, z którego chce korzystać. W przypadku pracy na wielu stanowiskach potrzebna jest wersja sieciowa i podłączenie do wspólnej bazy danych. Takie rozwiązanie pozwala zarządzać wystawionymi dokumentami online (wszystkie zmiany są widoczne dla pozostałych użytkowników) co zapobiega niepotrzebnej duplikacji informacji.

Nasze dane i faktury są zawsze zabezpieczone przed utratą dzięki funkcji eArchiwum.

 1. Wersja darmowa: NIE (wersja testowa przez 7 dni)
 2. Limit faktur miesięcznie: NIE
 3. Wersja mobilna: NIE
 4. Wsparcie techniczne wersji darmowej: TAK (wsparcie oferowane jest podczas testowania programu oraz po wykupieniu licencji. Odpowiedzi na pytania udzielane są za pośrednictwem poczty e-mail oraz telefonu)
 5. Darmowe przechowywanie danych w chmurze: TAK (W licencji dostępne jest 1GB miejsca na dane. Można odpłatnie poszerzyć ten pakiet)
 6. Roczna cena wersji płatnej: 120 zł netto
 7. Odnajdywanie kontrahenta po adresie NIP: TAK
 8. Sprawdzanie kontrahenta na Białej liście VAT: NIE
 9. Możliwość generowania plików JPK_VAT, JPK_FA, JPK_V7M, JPK_V7K: TAK
 10. Opis funkcji programu
 11. Pobierz program

5. Faktura Small Business Handel

Faktura Small Business Handel to rozbudowana wersja programu Faktura Small Business o dodatkowy moduł magazynu. Zapewnia on wszystkie funkcje związane z fakturowaniem oraz jest zgodny z przepisami prawnymi na rok 2021. Pozwala chociażby generować najnowszy plik JPK_V7.

Dodatkowo program do fakturowania z magazynem – (wersja Handel) umożliwia dostęp do takich modułów jak:

 • Moduł magazynu – obsługa stanów magazynowych
 • Możliwość tworzenia kompletów
 • Moduł dokumentów zakupowych
 • Ewidencja zakupów
 • Moduł dokumentów kasowych
 • Możliwość tworzenia zamówień do dostawców
 • Integracja ze sklepem internetowym Shoper
 1. Wersja darmowa: NIE (wersja testowa przez 7 dni)
 2. Limit faktur miesięcznie: NIE
 3. Wersja mobilna: NIE
 4. Wsparcie techniczne wersji darmowej: TAK (wsparcie oferowane jest podczas testowania programu oraz po wykupieniu licencji. Odpowiedzi na pytania udzielane są za pośrednictwem poczty e-mail oraz telefonu)
 5. Darmowe przechowywanie danych w chmurze: TAK (W licencji dostępne jest 1GB miejsca na dane. Można odpłatnie poszerzyć ten pakiet)
 6. Roczna cena wersji płatnej: 180 zł netto
 7. Odnajdywanie kontrahenta po adresie NIP: TAK
 8. Sprawdzanie kontrahenta na Białej liście VAT: NIE
 9. Możliwość generowania plików JPK_VAT, JPK_FA, JPK_V7M, JPK_V7K: TAK
 10. Opis funkcji programu
 11. Pobierz program

6. Fakturownia

To co wyróżnia fakurownię, to ładny i przejrzysty interfejs.

Mocnym atrybutem programu jest ładny i przejrzysty interfejs.

Przeglądarkowy program do wystawiania faktur. Dzięki programowi możemy wystawić szereg dokumentów fakturujących od: faktur VAT, faktur po noty korygujące, rachunki, czy paragony.

Wersja darmowa umożliwia wystawienie 3 faktur miesięcznie, natomiast plan płatny umożliwia wystawianie nielimitowanej liczby faktur. W płatnej wersji posiadamy możliwość zarządzania stanem magazynowym oraz możemy tworzyć bazę produktów. Program jest bardzo przejrzysty i intuicyjny oraz jest jednym z najtańszych na rynku. Program działa w „chmurze”. Backup danych jest tworzony na bieżąco (również na bieżąco są wgrywane aktualizacje), także nawet w przypadku awarii danie nie zostaną utracone. Backup danych jest tworzony przez serwery co godzinę, a usługa nie jest płatna dodatkowo. Dużym plusem jest to jak szybko i zdalnie możemy wystawić fakturę klientowi. Można skorzystać również z 30 dniowego okresu próbnego, który pozwoli nam przetestować wszystkie funkcje wersji komercyjnych programu.

 1. Wersja darmowa: TAK
 2. Limit faktur miesięcznie: 3 (bez ograniczeń w wersjach płatnych)
 3. Wersja mobilna: TAK
 4. Wsparcie techniczne wersji darmowej: TAK (e-mail, infolinia, czat)
 5. Darmowe przechowywanie danych w chmurze: TAK
 6. Roczna cena wersji płatnej: 76,80 zł
 7. Odnajdywanie kontrahenta po adresie NIP: TAK
 8. Sprawdzanie kontrahenta na Białej liście VAT: TAK
 9. Możliwość generowania plików JPK_VAT, JPK_FA, JPK_V7M, JPK_V7K: TAK (tylko w wersji płatnej)
 10. Opis funkcji programu
 11. Pobierz program

7. Mega Fakturka –  teraz Poldata

Poldata - prezentacja darmowego panelu programu do faktur.

Zaletą Poldaty jest fakt, że za program w wersji płatnej wystarczy zapłacić raz.

POLDATA to darmowy program do wystawiania faktur z nielimitowaną liczbą wystawionych faktur VAT. Jednak w wersji płatnej otrzymujemy możliwość wystawienia bardziej zróżnicowanych dokumentów. Program nie jest w ofercie abonamentowej lecz jest jednorazowo płatny w cenie 149 zł lub większej w zależności od funkcjonalności. Otrzymujemy wtedy dostęp do możliwości wydruku plików do PDF, Excel, Word, generowania proform, faktur w walucie oraz wielu innych przydatnych funkcji. Opcja backupu danych i faktur jest płatna dodatkowo – 99 zł netto. Wersja darmowa programu wygląda dość ubogo w porównaniu z konkurencją i prędzej czy później będzie trzeba skorzystać z płatnego wariantu. Plusem jest natomiast to, że za program płacimy jednorazowo. Producenci nie wspierają użytkowników wersji darmowej.

 1. Wersja darmowa: TAK
 2. Limit faktur miesięcznie: BEZ LIMITU
 3. Wersja mobilna: NIE
 4. Wsparcie techniczne wersji darmowej: NIE
 5. Darmowe przechowywanie danych w chmurze: NIE (dodatkowo płatne 99 zł)
 6. Roczna cena wersji płatnej: 149 zł
 7. Odnajdywanie kontrahetna po adresie NIP: TAK
 8. Sprawdzanie kontrahenta na Białej liście VAT: NIE
 9. Możliwość generowania plików JPK_VAT, JPK_FA, JPK_V7M, JPK_V7K: TAK (tylko w wersji płatnej)
 10. Opis funkcji programu
 11. Pobierz program

8. E-mikrofirma

E-mikrofirma to rządowy darmowy program do wystawiania faktur

Rządowy program do wystawiania faktur.

E-mikrofirma to aplikacja dostępna z przeglądarki umożliwiająca wystawianie faktur krajowych, zapisywanie faktur zakupu i tworzenie ewidencji VAT oraz generowanie, walidację, szyfrowanie, podpisywanie i przesyłanie Jednolitych Plików Kontrolnych do systemu Ministerstwa Finansów. Program jest kierowany jest do osób fizycznych prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Program jest przystosowany do obsługi komputerów z systemem Windows i przede wszystkim na tą platformę będą pojawiały się aktualizacje. Program umożliwia wystawianie plików kontrolnych JPK_VAT oraz JPK_FA. Niestety aplikacja nie umożliwia wystawiania faktur proforma oraz zaliczkowych. Aplikacja jest przystosowana wyłącznie do wystawiania faktur krajowych.

 1. Wersja darmowa: TAK
 2. Limit faktur miesięcznie: BEZ LIMITU
 3. Wersja mobilna: NIE
 4. Wsparcie techniczne wersji darmowej: TAK (e-mail – jpk.helpdesk@mf.gov.pl)
 5. Darmowe przechowywanie danych w chmurze: NIE (możliwa jest tylko kopia zapasowa na własnym komputerze)
 6. Roczna cena wersji płatnej: PROGRAM JEST CAŁKOWICIE DARMOWY
 7. Odnajdywanie kontrahenta po adresie NIP: NIE
 8. Sprawdzanie kontrahenta na Białej liście VAT: NIE
 9. Możliwość generowania plików JPK_VAT, JPK_FA, JPK_V7M, JPK_V7K: TAK
 10. Pobierz program

9. Comarch ERP XT

Program do faktur Comarch ERP XT

Dwa kliknięcia i można wystawiać faktury.

Comarch ERP XT to program do zarządzania małą firmą, którego podstawową funkcją jest fakturowanie online. Program działa w chmurze, jest dostępny z poziomu przeglądarki internetowej oraz aplikacji mobilnej, dzięki czemu można wystawić fakturę z każdego miejsca. System wspiera przedsiębiorcę w codziennych obowiązkach (szybkie wprowadzanie faktur kosztowych ze zdjęć poprzez OCR), jest bardzo intuicyjny, zawsze zgodny z przepisami (wysyłka plików JPK, obsługa RODO w firmie,  integracja z bazą GUS, możliwość Split Payment).

ERP XT posiada kilka modułów dzięki którym można prowadzić księgowość online, magazyn online, obsługiwać wygodnie sprzedaż za pomocą POS czy wprowadzać faktury kosztowe automatycznie ze skanów i zdjęć dzięki OCR. Cena programu zależy od modułów z jakich firma korzysta, a wraz z rozwojem firmy nie musi szukać nowego programu – może wykupić kolejne przydatne moduły w ERP XT.

 1. Wersja darmowa: TAK
 2. Limit faktur: TAK  (Po wystawieniu 10 faktur konieczne jest wykupienie płatnego planu.)
 3. Wersja mobilna: TAK
 4. Wsparcie techniczne wersji darmowej: TAK
 5. Darmowe przechowywanie danych w chmurze: TAK
 6. Roczna cena wersji płatnej: 119 zł
 7. Odnajdywanie kontrahenta po adresie NIP: TAK
 8. Sprawdzanie kontrahenta na Białej liście VAT: TAK
 9. Możliwość generowania plików JPK_VAT, JPK_FA, JPK_V7M, JPK_V7K: TAK
 10. Opis funkcji programu
 11. Pobierz program

10. Streamsoft Firmino

Program do faktur Streamsoft Firmino.

Streamsoft Firmino – Darmowy program do faktur.

Streamsoft Firmino – Twoja firma online to kompleksowy program w chmurze dla mikrofirm. W wersji BASIC gwarantuje wystawianie faktur z obsługą JPK oraz tworzenie analiz i zestawień – za darmo, bez limitu ilości dokumentów, kontrahentów i produktów.

Streamsoft Firmino to także Księgowość Online, którą można testować za darmo przez 90 dni! Jak działa? Wystarczy za pomocą przystępnego kreatora określić za co, od kogo i na jaką kwotę wystawiono fakturę, aby program rozliczył firmę.

W programie możliwa również pełna ewidencja stanów i obsługa dokumentów magazynowych oraz inwentaryzacja. Rozrachunki z kolei to nie tylko prosta ewidencja rozliczeń, ale także opcja wystawiania dokumentów kasowych i bankowych oraz import plików bankowych.

Streamsoft Firmino wyróżnia się na rynku także przejrzystym interface – odpowiednio dobrane kontrast i kolory tworzą lekki design oferując świetną ergonomię pracy oraz pozytywne doświadczenia podczas użytkowania.

 1. Wersja darmowa: TAK
 2. Limit faktur miesięcznie: BEZ LIMITU
 3. Wersja mobilna: TAK
 4. Wsparcie techniczne wersji darmowej: TAK (e-mail, infolinia)
 5. Darmowe przechowywanie danych w chmurze: TAK
 6. Roczna cena wersji płatnej: 86,40 zł
 7. Odnajdywanie kontrahenta po adresie NIP: TAK
 8. Sprawdzanie kontrahenta na Białej liście VAT: TAK
 9. Możliwość generowania plików JPK_VAT, JPK_FA, JPK_V7M, JPK_V7K: TAK (Generowanie plików JPK_V7M i JPK_V7Kdostępna jest tylko po włączeniu modułu Księgowość Online w systemie)
 10. Opis funkcji programu
 11. Pobierz program

Który program do faktur wybrać?

TAXON wydaje się być całkiem atrakcyjną i przyspieszającą pracę opcją. Aplikacja się cały czas rozwija, więc warto trzymać rękę na pulsie i śledzić pojawiające się funkcjonalności.

Bardzo ciekawie wygląda również Faktura XL – w wersji darmowej można co prawda wystawić do 10 faktur (na potrzeby mikrofirmy powinno wystarczyć), za to program posiada bardzo bogate funkcjonalności. Również może się pochwalić ładnym interfejsem, wersją w chmurze. Ponadto można podczas korzystania z wersji bezpłatnej w razie potrzeby (gdy potrzebujesz w danym okresie wystawić więcej niż 10 faktur) opłacić sobie tylko jeden miesiąc w wersji nielimitowanej, a później dalej korzystać z bezpłatnej. To bardzo innowacyjna i ciekawa opcja. Warto się przyjrzeć tej aplikacji, jeżeli planujesz sam prowadzić swoją księgowość – to najtańsza opcja na rynku jeżeli chodzi o program z opcjami księgowymi.

Jeżeli poszukujesz programu do fakturowania z możliwością rozszerzenia o pakiet magazynowy to Faktura Small Business oraz Faktura Small Business Handel – są właśnie dla Ciebie. Pierwszy program, to idealna propozycja dla właścicieli małych i średnich, lokalnych, stacjonarnych firm. Drugi program jest dla firm posiadających zaplecze magazynowe, które chcą zarządzać stanami magazynowymi.

Programy są w pełni zgodne z przepisami obowiązującymi w roku 2021 i zapewniają 7 dni darmowego okresu próbnego umożliwiającego przetestowanie wszystkich funkcji.

Zobacz inne porównania programów które przygotowaliśmy:

A Ty, który program do faktur polecasz?

Korzystasz już z jakiegoś programu do wystawiania faktur? Napisz w komentarzu czy warto go polecić, czy nie. A także co i dlaczego ci się podoba. Daj znać co Ci przeszkadza. Jakie funkcjonalności są ciekawe, a czego brakuje. Tylko błagam, zamiast sponsorowanych peanów, podziel się swoimi przemyśleniami i konkretnymi radami, tak by pomóc innym.

Oceń artykuł
[Głosów: 16 Średnia: 4.8]

Research i przygotowanie materiałów do artykułu: Przemek Warzecha
Ostatnia aktualizacja artykułu: 09.04.2021 

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się do newslettera, otrzymuj informacje o nowych artykułach, odbierz dostęp do ponad 60 wzorów dokumentów, szablonów, grafik i Exceli.

Jak dodać kod Google Analitycs na stronie www opartej na WordPress? Następny artykuł
Jak dodać kod Google Analitycs na stronie www opartej na WordPress?
Programy partnerskie czyli afiliacja. Co to jest, jak działają i jak na nich zarobić? Poprzedni artykuł
Programy partnerskie czyli afiliacja. Co to jest, jak działają i jak na nich zarobić?
Zostaw komentarz
Subscribe
Powiadom o
guest
26 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
andkop
andkop
1 rok temu

Halko! A co powiesz o bizin, bo zabrakło w zestawieniu? https://www.bizin.pl/ ja teraz testuję wersję darmową, chociaż chmurę też mi polecano. Fajny blog. Serdecznie pozdrawiam!

Radek Klimek
Admin
1 rok temu
Reply to  andkop

Cześć, nie znam. Może przy aktualizacji artykułu zerknę. Dzięki za informację.

Bogusław
Bogusław
1 rok temu

ELISOFT – Program nawet dobrze pomyślany ale przy pracy na wielu stanowiskach zdalnie strasznie się tnie.
Brak możliwości zamiany portów w mojej ocenie stwarza bardzo duże zagrożenie bezpieczeństwa danych.
Wczoraj dzwoniłem do producenta. Fatalna obsługa. Nie ma tam możliwości porozmawiania ze wsparciem technicznym. Jedyna metoda kontaktu to przez formularz.
Gdy kupuje się oprogramowanie są bardzo mili ale w przypadku problemów z działaniem utrudniają maksymalnie jak się da.
odradzam całkowicie zakup tego programu. uważam że wsparcie techniczne dla tej aplikacji poporostu jest fikcją.

Radek Klimek
Admin
1 rok temu
Reply to  Bogusław

Cześć, dzięki za komentarz i spojrzenie na tę aplikację z tej strony. Ja nigdy u nich z supportu nie korzystałem, nie miałem problemów z samym wystawianiem faktur. Cenna też może być ta informacja dotycząca pracy przy większej ilości stanowisk (dla większych firm).

Krystian
1 rok temu

Brakuje programu intaxo.pl, ja korzystam z niego od lat i nie zmienił bym na inny, nie wiem czemu w rankingu go nie ma tak jak wielu innych programów te rankingi to chyba artykuły sponsorowane

Radek Klimek
Admin
1 rok temu
Reply to  Krystian

Nie do końca wiem jak jest z innymi rankingami i ich sponsoringiem (nie mam wglądu do innych stron), natomiast wątpliwości me raczej dotyczą neutralności komentarzy części użytkowników.

Karol
Karol
1 rok temu

Polecam do sprawdzenia Melpe – wyróżnia się modułem CRM szanse sprzedaży, białą listą podatników, możliwością dodawania kolejnych użytkowników w ramach jednej firmy itp.

Radek Klimek
Admin
1 rok temu
Reply to  Karol

Dzięki, nie znałem, sprawdzę.

Kasia
Kasia
11 miesięcy temu

Świetny artykuł,u nas w firmie stosuje się oprogramowanie Firmao, polecam też ciekawe rozwiązanie

Lare
Lare
11 miesięcy temu

O ile nie przeoczyłam tej informacji, nie wspomniano tutaj o programie intaxo . Powiem szczerze, że mnie osobiście wydaje się on bardzo przystępny i co najważniejszy łatwy w obsłudze. Mistrzynią fakturowania na pewno nie jestem, a radzę sobie z nim całkiem dobrze. Korzystał ktoś?:)

Mateusz
Mateusz
10 miesięcy temu

W jaki sposób można uzyskać darmową wersję abcFaktury (do 10 faktur)? Chciałem przetestować, ale licencja programu nie przewiduje takiej możliwości (jest 31 dniowy trial, wersja promo oraz professional). Promo wymaga podania klucza (skąd go wziąć?) i jest ograniczona czasowo. Professional trzeba kupić.

Radek Klimek
Admin
10 miesięcy temu
Reply to  Mateusz

Cześć, myślę, że najlepiej zwrócić się do nich bezpośrednio i podpytać.

Roman
Roman
7 miesięcy temu

Witam, w zestawieniu brakuje informacji nt. moźliowości integracji z gotowymi sklepami np. PrestaShop …

Radek Klimek
Admin
7 miesięcy temu
Reply to  Roman

Dzięki za komentarz Roman, jak będziemy aktualizować wpis – weźmiemy też to pod uwagę.

Programy do faktur
6 miesięcy temu
Reply to  Roman
BogdanZE
BogdanZE
6 miesięcy temu

W zestawieniu brakuje bardzo funkcjonalnego programu do fakturowania Faktura Small Business od Mega-Tech. Wszystkie opcje można za darmo przetestować pobierając program ze strony producenta: https://www.mega-tech.com.pl

Programy do faktur
6 miesięcy temu
Reply to  BogdanZE

Panie Bogdanie z Megatech, pewnie nie ma, bo to płatny program, a to jest zestawienie darmowych. Ciekawe, że pisze tu w komentarzach tyle marketingowców z innych programów :)

Mihal
5 miesięcy temu

Kolejnym narzędziem jest również onlinefakturowanie.pl

Tomasz
Tomasz
4 miesięcy temu
Reply to  Mihal

Bardziej jako ciekawostka od Czeskiego producenta, który nie zna polskich realiów, bo formularz nie spełnia wymogów Ustawy.

Iwona
Iwona
4 miesięcy temu

Artykuł jest świetny, daje dobry pogląd na różne możliwości.
Mam tylko jedną uwagę: chodzi o kryteria – brakuje mi kryterium możliwości wygenerowania pliku JPK_FA. Są to pliki na żądanie US, ale jeśli nie można ich wygenerować to program jest bezużyteczny. A skądinąd wiem, że niektóre, zwłaszcza darmowe wersje nie dają tej możliwości. No i co mikroprzedsiębiorcy po takim programie? Jak go US „capnie” to co, ma powiedzieć, że używa taki program? Jestem księgową i z doświadczenia wiem, że ponad 90% mikroprzedsiębiorców nie wie nawet że taki JPK muszą mieć i nie są świadomi czy go w ogóle mają.

Radek Klimek
Admin
4 miesięcy temu
Reply to  Iwona

Cześć Iwona, bardzo dziękujemy za tę cenną uwagę i komentarz. Wrzuciłem to sobie do listy zadań i w najbliższym czasie zaktualizujemy i tabelki i treść artykułu o tę informację.

Kasia
Kasia
1 miesiąc temu

Dzień dobry,
właścicielem pierwszego z listy, chmura faktur, jest Idea bank, który został przejęty przez Pekao SA. Produkt nie jest dalej wspierany, i nie ma możliwości zarejestrowania się. Szkoda.

Radek Klimek
Admin
1 miesiąc temu
Reply to  Kasia

Faktycznie, dzięki za zwrócenie uwagi. Zaktualizujemy artykuł.

Mariusz
Mariusz
28 dni temu

Artykuł trochę nierzetelny!! Zasugerowałem się informacjami, które przedstawił autor, postanowiłem skorzystać z programu Comarch ERP XT, założyłem konto itd. i okazało się, że zamiast 10 darmowych faktur miesięcznie, jak podano powyżej, w rzeczywistości przysługuje 10 faktur w ogóle!!
Muszę szukać od nowa.. Skorzystam z innych rankingów.

Radek Klimek
Admin
28 dni temu
Reply to  Mariusz

Dzięki za zawrócenie uwagi, może taki błąd się pojawił, sprawdzimy i poprawimy.