19 powodów dlaczego warto wybrać FakturaXL jako program do fakturowania

author: Przemek Warzecha

Szukasz solidnego, szybko działającego i prostego w obsłudze programu do faktur? Doskonale się składa. W poniższym artykule chcę przedstawić Ci kompleksowe rozwiązanie online jakim jest FakturaXL. To program do fakturowania działający w chmurze z możliwością wystawienia do 10 dokumentów miesięcznie za darmo. Ponadto FakturaXL oferuje dużo ciekawych i pomocnych funkcji, które pomogą Ci zapanować nad finansami firmy i uproszczą Twoją pracę związaną z dokumentami. Jeżeli prowadzisz mikro lub małą firmę – zdecydowanie warto przyjrzeć się tej propozycji! 

19 powodów dlaczego warto wybrać program do fakturowania FakturaXL?

Niżej znajdziesz 19 argumentów przemawiających za tym, ze FakturaXL to idealny program do wystawiania faktur w małej firmie (tak dla freelancera, działalności w 100% online, jak i lokalnego biznesu). 

Pamiętaj, że większość z opisanych funkcji jest dostępna w planie płatnym. Niektóre z nich wymagają dodatkowej opłaty – wszystko zaznaczyłem w tekście. 

Jeżeli masz pytania dotyczące funkcjonowania programu – napisz w komentarzu na dole. Skontaktujemy się z producentem i odpowiemy na nie. 

Skorzystaj ze spisu treści i przejdź do interesującego Cię fragmentu.

Spis Treści
Zwiń
Rozwiń

1. Wrzucaj faktury kosztowe do systemu bezpośrednio z telefonu – OCR dla faktur

Za pomocą OCR dostępnego w aplikacji mobilnej lub bezpośrednio w programie możemy zdecydowanie przyśpieszyć proces wprowadzania faktur kosztowych, gdyż to program sam pobiera ze zdjęcia dane do uzupełnienia.  OCR odczytuje dane z faktur w pliku PDF, skanów JPG i PNG oraz faktur ze zdjęć. Funkcję to trzeba dodatkowo wykupić w panelu programu. 

Mobilna aplikacja do dodawania faktur dla biura rachunkowego.

Wrzucaj faktury kosztowe bezpośrednio z telefonu. Dzięki prostej aplikacji zaoszczędzisz swój czas lub księgowego.

2. Pobieranie danych do faktur z GUS – szybkie wystawianie faktur i weryfikacja kontrahentów na białej liście VAT

Wbudowany kreator faktur pozwala szybko i poprawnie przygotować fakturę dla kontrahenta. Integracja programu do faktur z GUS oznacza, że podając numer NIP naszego klienta z automatu pobierzemy wszystkie dane niezbędne do wystawienia faktury. 

Pogram z automatu sprawdzi czy nasz kontrahent znajduje się na białej liście VAT. Jest to bardzo ważne, gdyż obecnie jest to obowiązek przedsiębiorcy, który rozlicza VAT, aby przed wystawieniem faktury, dokonać takiej weryfikacji. 

Prosty program do faktur oraz JPK.

Tak wygląda panel do wystawiania faktur w FakturaXL. Jeżeli popełnimy błąd, to program niezwłocznie nas o tym poinformuje.

3. Program do faktur z magazynem

FakturaXL poza darmowym rozwiązaniem, który oferuje możliwość wystawienia 10 faktur miesięcznie, posiada dwa płatne plany.

Pierwszy plan to opcja pełnej wersji bez magazynu (idealna dla freelancerów i firm działających online w oparciu o usługi B2B).

Drugi plan to wersja z magazynem, oferująca dodatkowo funkcje niezbędne w przypadku prowadzenia biznesu, który operuje fizycznym lub wirtualnym magazynem towarów. Program zawiera takie funkcje magazynowe jak: nielimitowana ilość magazynów, automatyczne tworzenie dokumentów magazynowych, obsługa kolejek: FIFO, LIFO, Inwentaryzacja magazynowa, generowanie JPK_MAG, funkcja alarmu stanów magazynowych oraz o 11 różnych raportów magazynowych.

Programy da faktur z funkcją magazynu online.

Podobnie jak w przypadku dodawania klientów, magazyny dodajemy za pocą kilku kliknięć.

4. Jeden program dla 3 użytkowników jednocześnie!

Płatne plany FakturaXL umożliwiają korzystanie z jednego konta do 3 użytkowników jednocześnie. Możliwe jest też określnie poszczególnych uprawnień jakie będzie miał konkretny użytkownik. Dzięki temu kontrolujemy poziomy i zakres dostępów do danych i dokumentów poszczególnych pracowników. 

5. Wystawiaj faktury bez ograniczeń – tyle ile dusza zapragnie!

FakturaXL w płatnym planie oferuje nielimitowaną ilość faktur zarówno kosztowych jak sprzedażowych. Gdy Twój biznes się rozwinie i przeskoczysz z planu darmowego na płatny pakiet, nie musisz sobie zaprzątać głowy kolejnymi progami. Płacisz raz i możesz wystawić nawet 1000 (albo i więcej) faktur miesięcznie. 

Program do wystawiania faktur z logo firmy

Tak wygląda przykładowa faktura wystawiona za pomocą FakturaXL.

6. Prostota i ekspresowe działanie – poparte niezależnymi testami

FakturaXL umożliwia nam wystawienie faktury w jednym miejscu w, ekspresowym tempie dzięki pobieraniu informacji z GUS oraz możliwości zapisu danych klientów. Jednocześnie jednym kliknięciem możemy przesłać fakturę na adres e-mail klienta bezpośrednio z programu lub wyeksportować do pliku PDF w celu późniejszego przesłania lub druku.

FakturaXL pod względem szybkości działania osiągnęła rewelacyjny wynik w niezależnych audytach. Przykładowo średnia ilość kliknięć w programach niezbędna do wystawienia faktur to 10,6 a dla FakturaXL tylko 5. Podobnie w przypadku ręcznego wpisywania danych klienta to średnio 13,1 kliknięć a w FakturaXL tylko 10. Wyniki badania sprawdzisz TUTAJ. 

Raport kosztów przychodów w programie do faktur FakturaXL.

W głównym menu możemy od razu zobaczyć raport kosztów i przychodów jakie generuje firma.

7. Program do faktur zintegrowany z drukarkami fiskalnymi

FakturaXL umożliwia integrację z drukarkami fiskalnymi na protokołach Novitus, Posnet oraz Thermal (również w wersjach online). Dzięki temu możliwe jest drukowanie paragonów z programu FakturaXL z dowolnego komputera oraz telefonu. Sam proces integracji przebiega w 3 prostych krokach, wytłumaczonych przez producenta na głównej stronie. 

W przypadku problemów z integracją możesz też skorzystać z darmowej pomocy technicznej. 

Program do wystawiania paragonów i faktur.

Paragony możemy wystawiać zarówno z komputera jak i z telefonu.

8. Program do faktur z integracją z Allegro, płatnościami online i innymi sklepami internetowymi

W programie znajdziemy możliwość integracji z platformami do płatności takimi jak PayU oraz Przelwy24 oraz sklepami internetowymi opartymi na PrestaShop i WooCommerce. Jest też import sprzedaży z Allegro (automatycznie tworzy faktury) oraz PayPal. Poza tym otrzymujemy możliwość skorzystania z funkcji bankowych takich jak: import transakcji bankowych (automatycznie rozlicza płatności), eksport paczek przelewów (generuje w banku gotowe przelewy do opłacenia).

9. Wystawienie faktury zagranicznej firmie

FakturaXL umożliwia wystawienie faktur zagranicznym firmom. Fakturę możemy wystawić w 7 językach oraz korzystać z 152 walut do wyboru. Dodatkowo program umożliwia generowanie deklaracji: VAT-UE. W planach jest dodanie jeszcze języka ukraińskiego i włoskiego. 

Wystawienie faktury dla zagranicznego kontrahenta za usługę wykonana w polsce.

Dzięki FakturaXL bez problemu wystawimy fakturę zagranicznemu klientów i za usługę wykonana w Polsce.

10. Druki niezbędne do codziennej wygodnej i szybkiej pracy w firmie

FakturaXL zapewnia aż 35 rodzajów dokumentów niezębnych w prowadzeniu firmy: Faktura VAT, Faktura bez VAT (byłe Rachunki), Faktura korygująca, Faktura marża, Faktura MP (metoda kasowa), Faktura Proforma, Faktura VAT RR (rolnik ryczałtowy), Faktura Zaliczkowa i Końcowa, Faktura WDT (wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów), Eksport towarów, Eksport usług, Eksport usług VAT-UE 28b, Paragon, Nota obciążeniowa, Nota uznaniowa, Nota odsetkowa, Nota korygująca, KP dowód wpłaty, KW kasa wyda, Dowód dostawy, Dowód wewnętrzny, Oferta, Wezwanie do zapłaty, Zamówienie, Faktura WNT (wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów), Import towarów, Import usług, Import usług VAT-UE28b, WZ (wydanie zewnętrzne), PZ (przyjęcie zewnętrzne), PW (przyjęcie wewnętrzne), RW (rozchód wewnętrzny), MM (przesunięcie międzymagazynowe).

Program do faktur z JPG, KPiR oraz deklaracjami VAT.

FakturaXL umożliwia obsługę aż 35 rodzajów dokumentów!

11. Program do faktur z JPK

Jednolite pliki kontrolne to coś, co musi generować każdy przedsiębiorca. FakturaXL umożliwia wygenerowanie dokumentów typu:

 • JPK_V7M
 • JPK_V7K
 • JPK_VAT
 • JPK_FA
 • JPK_EWP
 • JPK_PKPIR
 • JPK_MAG

12. Personalizacja wyglądu faktury

Dzięki możliwości personalizacji faktury, będzie się ona wyróżniać na tle innych dokumentów, które zobaczy Twój klient  W menu edytorskim można dodać logo firmy, wybrać rodzaj fontu oraz rozmiar czcionki i kolory tła. Przygotowane są też gotowe szablony do wykorzystania.

Jak wystawić fakturę krok po kroku w FakturaXl.

Gotowe samouczki na stronie poprowadzą cię krok po kroku jak wystawić i wyedytować Twoją pierwszą fakturę.

13. Pomoc techniczna dla użytkowników

FakturaXL wysoko postawiła poprzeczkę jeżeli chodzi o wsparcie udzielane przedsiębiorcom. Warto zwrócić uwagę na rozbudowaną bazę gotowych poradników wyjaśniających funkcje programu. 

Poza gotowymi materiałami możemy też liczyć na profesjonalne wsparcie FakturaXL które jest dostępne w formie telefonicznej od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-17.00 oraz czat internetowy i e-mail 24/7. 

Program do faktur dla małych firm - FakturaXl.

Raportowanie, wystawianie faktur, generowanie plików JPK – wszystko to jest w FakturaXL.

14. Program do faktur i Księgi Przychodów i Rozchodów (KPiR) + Ewidencja dla Ryczałtu

FakturaXL oferuje możliwość prowadzenia pełnej Księgi Przychodów i Rozchodów (KPiR). Jest też Ewidencja dla Ryczałtu.

Ponadto program oblicza zaliczkę na podatek dochodowy i automatycznie rozlicza składki na ZUS.

15. Możliwość współpracy z księgowym

FakturaXL posiada katalog biur rachunkowych i księgowych podzielony na województwa i miasta oraz umożliwia dodanie własnego księgowego lub biura rachunkowego online, którzy będą mieli wgląd do danych w postaci odczytu lub odczytu i zapisu (edycja i tworzenie faktur w imieniu klienta).

Funkcja eksportu danych do dużych programów księgowych (Comarch Optima, Insert Rewizor, Rachmistrz, Subiekt, Symfonia FK, Mała księgowość RP, Lefthand) sprawia, że księgowy importuje taki plik i od razu ma dostęp do wszystkich dokumentów przychodowych oraz kosztowych w swoim programie.

To dobry argument, by negocjować stawki, gdyż taka operacja zaoszczędza 90% czasu pracy księgowego. Poza udostępnianiem plików możemy też tradycyjnie przesłać je księgowemu bezpośrednio przez program. 

Eksport faktur w programie do faktur FakturaXL.

W programie FakturaXL możemy przesłać księgowym dokumenty lub udostępnić mu bezpośredni wgląd.

16. Program do faktur cyklicznych

W przypadku realizowania cyklicznych zleceń dla tego samego klienta przydatną funkcją jest możliwość wystawiania faktur cyklicznych. Dzięki tej funkcji w FakturaXL nie będziemy musieli pamiętać o comiesięcznym tworzeniu dokumentu za wykonaną prace.

17. Automatyczne przypomnienia o płatnościach

W przypadku gdy nasz kontrahent nie opłacił faktury możemy bezpośrednio z programu wysłać przypomnienie e-mail o nieopłaconej fakturze lub skorzystać z dodatkowo płatnej funkcji jaką jest bezpośredni przypomnienie w postaci SMS na numer kontrahenta. Poza tym użytkownicy FakturaXL mogą skorzystać ze specjalnej oferty firmy windykacyjnej Kaczmarski Group która zajmie się procesem odzyskania pieniędzy za nieopłaconą fakturę.

Jak odzyskać pieniądze z niezapłaconych faktur.

Klient nie zapłacił? Dzięki FakturaXL oraz Kaczmarski Group sprawnie zlecisz proces odzyskania pieniędzy.

18. Wszystko działa online – 100% w chmurze

FakturaXL to darmowy program do faktur, który działa w zupełność online i jest zabezpieczony certyfikatem SSL. Nie musisz nic instalować na dysku, nie musisz przechowywać i zabezpieczać żadnych danych na swoim komputerze (co jest niezwykle istotne jeżeli chodzi o kwestie związane z RODO).

Możesz uzyskać dostęp do programu z dowolnego komputera / urządzenia, które jest podłączone do internetu.

Kolejnym możliwym zabezpieczeniem jest dwuetapowe logowanie zatwierdzane kodem z SMS.

Ekipa FakturaXL prowadzi firmowy blog, który oferuje wiele przydatnych wiadomości dla przedsiębiorców z zakresu księgowości.

Program do faktur zabezpieczenia.

Program działa w pełni online i posiada certyfikat SSL oraz możliwość dwuetapowej weryfikacji logowania.

19. Jedne z najkorzystniejszych cen na rynku i elastyczny plan abonamentowy

Jeżeli będziesz potrzebować wystawić więcej niż 10 faktur miesięcznie lub będziesz chciał skorzystać opcji dostępnych w pakiecie płatnym, to doskonale się składa. FakturaXL posiada jeden z najkorzystniejszych cenników na polskim rynku – pełen plan otrzymasz już za 8 zł miesięcznie w płatności rocznej (96 zł rocznie) lub 10 zł, gdy zdecydujesz się na płatności comiesięczne (od 1 do 6 miesięcy). 

Co ważne – możesz elastycznie zarządzać wersją płatną i bezpłatną i “przeskakiwać” między nimi (przejść z płatnego na pakiet darmowy, gdy masz mniej dokumentów do wystawienia). 

FakturaXL posiada równie korzystne ceny za program z magazynem – 18 zł miesięcznie przy rocznym zobowiązaniu (216 zł na rok) lub 20 zł przy płatności comiesięcznej (1 do 6 miesięcy).

FakturaXL – sprawdź cennik

FakturaXL występuje w trzech podstawach planach:

 • Darmowym – do 10 faktur w miesiące (co miesiąc możesz za darmo wystawić aż 10 dokumentów za darmo – to jedna z najlepszych darmowych propozycji na rynku) 
 • Plan pełny  – 8 zł miesięcznie (roczne zobowiązanie – 96 zł ), 10 zł (zobowiązanie od 1 do 6 miesięcy)
 • Plan pełny + magazyn – 18 zł miesięcznie (roczne zobowiązanie – 216 zł), 20 zł (zobowiązanie od 1 do 6 miesięcy)
Program do fakturowania FakturaXl - cena

W FakturaXL na pewno znajdziesz odpowiedni plan dla siebie.

Jak rozpocząć współpracę z FakturaXL?

Zanim wejdziesz na główna stronę FakturaXL przygotuj:

 • NIP swojej firmy (pozostałe dane na jego podstawie system uzupełni sam)
 • Informacje czy będziesz potrzebować pomocy księgowego

Następnie:

 1. Przejdź na stronę główną FakturaXL
 2. Wybierz zakładkę cennik i zdecyduj który plan najbardziej będzie odpowiadał Twojej firmie. Jeżeli nie jesteś pewien zapytaj konsultanta na czacie bezpośrednio na stronie
 3. Samodzielnie lub z pomocą konsultanta wybierz najlepszy plan dla Twojej firmy. Po opłaceniu program będzie niezwłocznie dostępny online 24/7
 4. Zaloguj się w panelu i wystaw pierwszą fakturę

Wykorzystaj kod rabatowy i odbierz 30% zniżki na pierwsze zamówienie!

Ważne!

Razem z FakturaXL przygotowaliśmy dla Ciebie specjalny kod rabatowy. Jeżeli go wykorzystasz – otrzymasz 30% rabatu na pierwsze zamówienie.

Kod rabatowy: sard 

Jak go wykorzystać?

Wystarczy zarejestrować się w panelu, a następnie wpisać sard w polu kuponu.

Podsumowanie

FakturaXL to kompleksowy program do faktur online idealny dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Jako jeden z niewielu programów na rynku umożliwia wystawienie co miesiąc aż 10 dokumentów z darmo. 

Ceny w pakietach płatnych są bardzo korzystne i niskie – od 8 zł / za miesiąc w pakiecie rocznym. Pakiety są elastyczne – w zależności od potrzeb możesz zmieniać wariant programu z funkcji komercyjnej na darmową. 

Jego głównymi zaletami jest szybkość, prostota obsługi, intuicyjny interfejs, szeroki pakiet dokumentów do wykorzystania, darmowy plan pozwalający przetestować program oraz przydatne funkcje do dokupienia takie jak: powiadomienia SMS, współpraca z firmą windykacyjną, integracja z drukarką fiskalną oraz ostatnimi czasy nieoceniony OCR przyspieszjący zapisywanie dokumentów kosztowych.

Bardzo pomocną funkcją jest też możliwość współpracy z księgowym lub biurem rachunkowym za pośrednictwem panelu programu.

Sprawdź jak działa FakturaXL – załóż konto i skorzystaj z wersji darmowej.

Masz pytania dotyczące tego jak działa program?

Jeżeli masz pytania dotyczące FakturaXL, zabrakło Ci jakiejś informacji – pytaj w komentarzu. Odpowiemy sami lub (jeżeli będzie taka potrzeba) skontaktujemy się z producentami programu i poprosimy ich o pomoc. 

Artykuł przygotowany we współpracy z partnerem bloga 


W artykule znajdują się linki afiliacyjne (partnerskie) – jeżeli w nie klikniesz i zdecydujesz się na zakup, otrzymamy z tego tytułu niewielką prowizję (Ciebie to nic nie kosztuje). Sprawdź naszą misję i zobacz jakimi kierujemy się zasadami polecając inne produkty. 

Oceń artykuł
[Głosów: 1 Średnia: 5]
$s
Autor
Przemek Warzecha

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się do newslettera, otrzymuj informacje o nowych artykułach, odbierz dostęp do ponad 60 wzorów dokumentów, szablonów, grafik i Exceli.

Zostaw komentarz
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
MichałD
MichałD
2 lat temu

Bardzo ciekawy artykuł. Uwielbiam wszystkie ułatwienia, które pomagają zwykłemu, szaremu człowiekowi w codzienności. Program wydaje się naprawdę przydatny, tak samo jak programy do rozliczania pit. Pozdrawiam serdecznie

Szymon
Szymon
2 lat temu

Witam – czy program umożliwia integrację wysyłania faktur z Wp Idea – tym panelem do kursow? Chodzi o automatyczna wysyłkę po zamówieniu w panelu i podpięcie do płatności.

Grzegorz Szymański
2 lat temu

Korzystam i muszę przyznać, że naprawdę fajny i intuicyjny program o ogromnych możliwościach. Dobrze go mieć!

Pobierz darmowy, gotowy wzór polityki prywatności i wykorzystywania plików cookies na stronę internetową małej firmy, strony autorskiej lub bloga.

Uzupełnienie wzoru zajmie Ci kilka minut. Wystarczy wpisać w nim Twoje podstawowe dane.
Nasz wzór polityki prywatności jest prosty, czytelny, ZAWSZE aktualny, 100% zgodny z prawem.

Cześć jestem Radek i witam Cię na blogu SardynkiBiznesu.pl! Znajdziesz tu artykuły poświęcone najważniejszym zagadnieniom związanym z prowadzeniem małej firmy: marketing, prawo, księgowość, public relations, zarządzanie i IT. Mamy nadzieję, że dzięki nam oszczędzisz dużo nerwów, czasu i pieniędzy, a prowadzenie biznesu stanie się prostsze. Więcej

Pobierz BEZPŁATNY 

wzór polityki prywatności + 

materiały marketingowe 
dla małej firmy

 

POBIERZ!

Wypełnij formularz. Materiały otrzymasz OD RAZU.