Misja bloga i nasze vademecum

Jeżeli zawędrowałeś na tę stronę, to znaczy, że ciekawi Cię dla kogo przygotowaliśmy nasz blog, co w nim znajdziesz i dlaczego warto do nas regularnie zaglądać. Niżej znajdziesz krótko opisaną naszą misję i cele. To nasze drogowskazy podczas tworzenia treści i materiałów.

Dla kogo tworzymy?

Tworząc treści na blogu myślimy o pięciu głównych grupach zawodowych:

 • właścicielach małych, lokalnych firm zatrudniających do 10 osób
 • początkujących przedsiębiorcach
 • freelancerach pracujących w domu
 • marketingowcach w małych firmach
 • osobach, które szukają pomocy i podpowiedzi – bo chcą założyć własną frmę

Co u nas znajdziesz?

Znajdziesz artykuły poświęcone najważniejszym zagadnieniom związanym z prowadzeniem małej firmy: marketing, prawo, księgowość, public relations, zarządzanie i IT.

Chcemy dostarczyć Ci solidne fundamenty wiedzy z każdej dziedziny, tak, byś nie musiał spędzać bezproduktywnie godzin w internecie na poszukiwaniach potrzebnych informacji. Dlatego tworzymy głównie rozbudowane i wyczerpujące temat treści, które są przygotowane przez ekspertów  w swoich dziedzinach.

Najważniejszą misją Sardynek jest rozwój Twojej firmy. Mamy nadzieję, że dzięki nam oszczędzisz dużo czasu i pieniędzy, a sam biznes przyniesie Ci prawdziwą lawinę przyjemności i satysfakcji.

Chcemy zachęcić jak najwięcej osób do przejścia na swoje i prowadzenia firmy, która dostarczy niezłych pieniędzy i (przede wszystkim) masę satysfakcji.

Kompleksowość i praktyka 

Regularnie śledzimy nowinki IT i zmiany w trendach, by nie kostnieć w jednym sposobie przedstawiania świata, ale iść z duchem rozwoju technologicznego. Koncentrujemy się na przedstawieniu przede wszystkim praktycznych rozwiązań – takich, które są przetestowane i działają. Chcemy wykorzystać jak najwięcej form przekazu, tak by każdy mógł  znaleźć najwygodniejszy sposób odbioru. Znajdziesz u nas:

 • artykuły
 • podcasty
 • recenzje programów i aplikacji
 • prezentacje
 • tabelki w Excelu
 • infografiki
 • prezentacje
 • materiały video
 • wywiady
 • case study

Przejrzystość i uczciwość

Chcemy być fair w stosunku do czytelników. Publikujemy pod imionami i nazwiskami, jeżeli opisujemy produkty i rozwiązania, to takie które możemy polecić i sami stosujemy. Jasno oznaczamy współprace reklamowe – przedstawiamy zalety i wady recenzowanych rozwiązań.

Informujemy o zamieszczanych w artykułach linkach i programach partnerskich, na których zarabiamy niewielką prowizję. Polecamy tylko te produkty, które faktycznie mogą Ci się przydać: zwiększyć produktywność lub rozwinąć firmę.

W materiałach dotyczących porównań funkcji aplikacji, zamieszczamy głównie (choć nie jest to regułą) opisy aplikacji i programów, które posiadają programy partnerskie. Zwykle nie dodajemy aplikacji, które odrzuciły naszą prośbę o dołączenie do programu partnerskiego.

Nie zamieszczamy w treści postów banerów i zewnętrznych okien reklamowych, które przeszkadzają i irytują czytelników.

W przypadku współpracy komercyjnej walczymy o dedykowane bonusy dla naszych czytelników – niższe ceny, rozszerzoną ofertę, specjalne kupony rabatowe.

Nie współpracujemy z firmami, które działają nieetycznie lub proponują produkty, które nie są zgodne z naszą filozofią przedsiębiorczości.

0 polityki

Relacjonujemy bieżące wydarzenia gospodarcze pod kątem przydatności dla prowadzenia małego biznesu. Nie angażujemy się w żadne akcje polityczne, nie udzielamy poparcia żadnej partii politycznej, nie afiszujemy się i nie narzucamy własnych poglądów. Zmiany w prawie komentujemy z pozycji neutralnego obserwatora, który przedstawia plusy i minusy rozwiązań dla przedsiębiorcy.

Przystępny język

Stawiamy na prosty, przystępny, okraszony poczuciem humoru język. Chcemy by prezentowana wiedza była w jak najprostszej i zapadającej w pamięć formie. Uciekamy od żargonu branżowego, staramy się wyjaśniać, opisywać i definiować nawet najbardziej proste pojęcia.

Współtworzenie przez czytelników

Mamy nadzieję, że wraz z rozwojem bloga to czytelnicy będą nam sygnalizować jakie tematy warto opracować. Będziecie nas pytać, podpowiadać, sugerować przygotowanie najbardziej potrzebnych materiałów.

Idea etycznego budowania biznesu 

Wierzymy w ducha bojowej, pozytywnej i pozytywistycznej przedsiębiorczości 🙂 Chcemy jak najwięcej osób zachęcić do założenia własnej firmy. Chcemy by właściciele firm czerpali radość ze swojej pracy, dostarczali produkty i usługi na najwyższym poziomie.  Traktowali i byli traktowani z szacunkiem przez klientów, współpracowników i kontrahentów. Wierzymy w budowę partnerskiej i uczciwej relacji z pracownikiem, który jest godnie wynagradzany za swoją pracę.

Siła lokalnego biznesu – efekty globalne

Wierzymy w siłę biznesu na poziomie lokalnym. Dokładając cegiełkę do rozwoju małych przedsiębiorstw, pomagamy budować gospodarkę na poziomie krajowym. Wierzymy w to, że więcej pieniędzy w firmach, to pozytywny wpływ dla całej społeczności. Jeżeli małe firmy się rozwijają – zyskują wszyscy. To lepsza i spokojniejsza przyszłość dla kolejnych pokoleń.

Cześć jestem Radek i witam Cię na blogu SardynkiBiznesu.pl! Znajdziesz tu artykuły poświęcone najważniejszym zagadnieniom związanym z prowadzeniem małej firmy: marketing, prawo, księgowość, public relations, zarządzanie i IT. Mamy nadzieję, że dzięki nam oszczędzisz dużo nerwów, czasu i pieniędzy, a prowadzenie biznesu stanie się prostsze. Więcej

Pobierz bezpłatne Excele, wzory dokumentów i makiety grafik

W Strefie Sardynek znajdziesz ponad 60 wzorów plików, dokumentów i grafik które ułatwią Ci prowadzenie biznesu. Znajdziesz tu wzory dokumentów wraz z instrukcjami i przykładami. Wezwania do zapłaty, dokumenty sądowe dotyczące odzyskania pieniędzy, najbardziej potrzebne dokumenty pracownicze. Oprócz tego kalkulatory EXCEL liczenia kosztów, wyceny usług, stawek godzinowych oraz gotowe makiety graficzne dla portali społecznościowych (Facebook, Instagram, LinkedIn i inne).

Zapisz się na KursoWyzwanie Proste nawyki efektywnej pracy z komputerem.

Darmowe KursoWyzwanie, dedykowane dla osób, które dziennie spędzają minimum kilka godzin pracując przy komputerze. Jeżeli chcesz skupić się na pracy przy komputerze, przestać rozpraszać, zaplanować i zrealizować plan dnia, przestać odkładać zadania na później, pracować szybciej, wydajniej, efektywniej – to wskakuj na pokład!

Dołącz do KursoWyzwania!

Wypełnij formularz: