Dlaczego warto założyć firmę? | Czy warto być przedsiębiorcą? | Podcast 01

author: Radek Klimek

W pierwszym „poważnym” odcinku podcastu postanowiłem odpowiedzieć na jedno z najbardziej frapujących pytań – czy warto założyć własny biznes?

Odpowiadając już na wstępie podzielę się swoją opinią: tak, uważam, że jeżeli ktoś myśli o tym, czy założyć firmę, to warto mieć swoją działalność gospodarczą :). Z wielu względów, o których opowiadam w odcinku.

Przesłuchaj podcast: 

Spis Treści
Zwiń
Rozwiń

Komu się przyda ten odcinek?

Przygotowując ten odcinek myślałem przede wszystkim o osobach, które rozważają założenie własnego biznesu i szukają argumentów, które pomogą im podjąć decyzję. Tutaj przedstawiam wyłącznie pozytywne aspekty prowadzenia firmy. O minusach (których jest bardzo dużo) opowiem w innym odcinku.

Dlaczego o tym mówię?

 

Ośmielam się o tym opowiadać, bo sam jestem przedsiębiorcą :)

Jednoosobową działalność gospodarczą prowadzę od 2013 roku. Firma cały czas działa, rozwija się, z roku na rok notuje coraz większe dochody. Nie jestem krezusem – raczej szablonowym reprezentantem jednego z wieluset tysięcy podobnych przedsiębiorczych polskich mrówek. Mogę więc opowiedzieć o temacie „od środka”.

Więcej o mnie usłyszysz we Wstępniaku, czyli podcaście w którym opowiadam o tym kim jestem, co i dlaczego robię, na czym zarabiam, dlaczego prowadzę podcast.

W czym Wam może pomóc ten odcinek?

 

Mam nadzieję, że ułatwi Wam decyzję o tym, czy warto założyć firmę. Większość rzeczy, o których opowiadam to moje własne odczucia i przemyślenia oraz podpowiedzi, jakie uzyskałem od czytelników fanpage SardynkiBiznesu.pl (zadałem tam pytanie o plusy prowadzenia działalności).

UWAGA! W tym odcinku opowiadam wyłącznie o plusach działalności gospodarczej.

Jakie argumenty przedstawiam za prowadzeniem własnej firmy?

 

W podcaście opowiadam o piętnastu argumentach za prowadzeniem firmy. Jeżeli któryś z nich interesuje Cię konkretnie to w podcaście YouTube znajdziesz klikalny spis treści, który szybko przeniesie Cię do wybranego fragmentu. Niżej znajdziesz listę tematów jakie poruszam:

 1. Więcej czasu.
 2. Większe możliwości zarobku.
 3. Wolność zawodowa.
 4. Możliwość łączenia pracy z pasją.
 5. Budowa ogólnego dobrobyt i lepsze jutro dla przyszłych pokoleń.
 6. Kontrola składek zdrowotnych.
 7. Łatwiej się przekwalifikować i rozwijać kompetencje zawodowe.
 8. Stała budowa osobiste wartości netto.
 9. Rozwój świadomości finansowej.
 10. Większe możliwości rozwoju osobistego (szukałem innego zwrotu, ale nic nie przyszło mi do głowy).
 11. Pomoc w rozwijaniu i zarabianiu innym.
 12. OLBRZYMIA satysfakcja z efektów pracy.
 13. Firma to wyśmienita i pewna inwestycja w przyszłość.
 14. Jest to jedna z form zabezpieczenia kapitału.
 15. Długie i szczęśliwe życie (w kontekście sprawności intelektualnej i podejmowania wyzwań).

Przesłuchaj podcast na YouTube wraz z prezentacją:

Jak zwykle na YouTube dołączyłem prostą prezentację:


Gdzie pobrać / przesłuchać podcast?

Listę stron i źródeł gdzie można przesłuchać podcast cały czas rozwijam, jeżeli byłaby jakaś forma, której brakuje, a ułatwiłaby Ci znalezienie nowych odcinków – daj znać!

Zobacz powiązane odcinki:

Ponieważ to mój pierwszy, duży, „prawdziwy” podcast – ciekaw jestem Twojej opinii. Napisz komentarz co Ci się podoba, a co nie. Może coś warto zmienić?

Gdzie słuchać moich podcastów?

Zostaw komentarz!

Oczywiście jeżeli jakiegoś argumentu zabrakło, uważasz, że coś powinienem dopisać do listy – też mi o tym napisz koniecznie!

Oceń artykuł
[Głosów: 3 Średnia: 4]

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się do newslettera, otrzymuj informacje o nowych artykułach, odbierz dostęp do ponad 60 wzorów dokumentów, szablonów, grafik i Exceli.

Zostaw komentarz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Cześć jestem Radek i witam Cię na blogu SardynkiBiznesu.pl! Znajdziesz tu artykuły poświęcone najważniejszym zagadnieniom związanym z prowadzeniem małej firmy: marketing, prawo, księgowość, public relations, zarządzanie i IT. Mamy nadzieję, że dzięki nam oszczędzisz dużo nerwów, czasu i pieniędzy, a prowadzenie biznesu stanie się prostsze. Więcej

Pobierz bezpłatne Excele, wzory dokumentów i makiety grafik

W Strefie Sardynek znajdziesz ponad 60 wzorów plików, dokumentów i grafik które ułatwią Ci prowadzenie biznesu. Znajdziesz tu wzory dokumentów wraz z instrukcjami i przykładami. Wezwania do zapłaty, dokumenty sądowe dotyczące odzyskania pieniędzy, najbardziej potrzebne dokumenty pracownicze. Oprócz tego kalkulatory EXCEL liczenia kosztów, wyceny usług, stawek godzinowych oraz gotowe makiety graficzne dla portali społecznościowych (Facebook, Instagram, LinkedIn i inne).

Zapisz się na KursoWyzwanie Proste nawyki efektywnej pracy z komputerem.

Darmowe KursoWyzwanie, dedykowane dla osób, które dziennie spędzają minimum kilka godzin pracując przy komputerze. Jeżeli chcesz skupić się na pracy przy komputerze, przestać rozpraszać, zaplanować i zrealizować plan dnia, przestać odkładać zadania na później, pracować szybciej, wydajniej, efektywniej – to wskakuj na pokład!

Dołącz do KursoWyzwania!

Wypełnij formularz: