Przelewy (nie tylko) zagraniczne – z rachunku bankowego czy konta w e-kantorze?

author: Radek Klimek

Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z kosztami. Te są generowane na różnych obszarach, a niektórych można łatwo uniknąć. Czy wiesz, że z kantoru internetowego możesz wykonać przelew i zaoszczędzić na opłatach pobieranych przez bank?

Ile kosztuje przelew zagraniczny?

Przelewy zagraniczne są specyficzne – w przesyłaniu pieniędzy może brać udział nawet kilka banków. W związku z tym są one drogie dla zlecającego. Jeżeli wykonujesz jedynie kilka takich przelewów w miesiącu, Twoje konto może być za każdym razem uszczuplane o sporą kwotę. Najczęstszą praktyką banków jest podawanie procentowego kosztu przelewu. Przykładowo może to być 0,20 lub 0,25 proc. kwoty przelewu.

Jeszcze do niedawna taniej alternatywy dla bankowych przelewów zagranicznych nie było. Choć na polskim rynku od dawna działają firmy, za pośrednictwem których można wysłać pieniądze za granicę (np. Western Union), to jednak w praktyce przedsiębiorcy rzadko nawiązują z nimi stałą współpracę. Aktualnie ciekawym, bo tanim i szybkim rozwiązaniem jest przelew z kantoru internetowego.

Przelew zagraniczny z kantoru od 1 EUR

Kantory internetowe kojarzą się przede wszystkim z przystępnymi kursami walut – żaden kantor w Warszawie nie zagwarantuje klientom lepszych kursów walut. W praktyce jednak kuszą one nie tylko ceną. Przelew na e-mail, przelew walutowy czy przelew zagraniczny – takie przelewy można zlecić w niektórych e-kantorach, a przykładem może być Rkantor.com. Użytkownicy, którzy posiadają już dostęp do Portfela Walutowego, mogą zlecać przelewy zagraniczne za niewielkie pieniądze – ceny zaczynają się już od 1 EUR i nie są uzależnione od wielkości przesyłanej kwoty.

Przedsiębiorcy poszukujący alternatywy dla zagranicznych przelewów bankowych powinni pamiętać, że kantory internetowe proponują dużo więcej. Wspomniany już Rkantor.com umożliwia klientom negocjowanie kursów walut.

Dodatkowo wypłatę zakupionych środków można zlecić zarówno z oddziale współpracującego z kantorem banku – Raiffeisen Polbank lub jednym z ponad 6500 bankomatów sieci Euronet. Wszystko to sprawia, że współcześnie kantory internetowe są coraz częściej postrzegane przez klientów indywidualnych i przedsiębiorców jako korzystna alternatywa zarówno dla kantorów stacjonarnych, jak i banków.

Artykuł przygotowany przez partnera bloga 

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]
$s
Autor
Radek Klimek
Tworzę treści. Jestem mistrzem w opowiadaniu, wymyślaniu i ubarwianiu historii.

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się do newslettera, otrzymuj informacje o nowych artykułach, odbierz dostęp do ponad 60 wzorów dokumentów, szablonów, grafik i Exceli.

Zostaw komentarz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Pobierz darmowy, gotowy wzór polityki prywatności i wykorzystywania plików cookies na stronę internetową małej firmy, strony autorskiej lub bloga.

Uzupełnienie wzoru zajmie Ci kilka minut. Wystarczy wpisać w nim Twoje podstawowe dane.
Nasz wzór polityki prywatności jest prosty, czytelny, ZAWSZE aktualny, 100% zgodny z prawem.

Cześć jestem Radek i witam Cię na blogu SardynkiBiznesu.pl! Znajdziesz tu artykuły poświęcone najważniejszym zagadnieniom związanym z prowadzeniem małej firmy: marketing, prawo, księgowość, public relations, zarządzanie i IT. Mamy nadzieję, że dzięki nam oszczędzisz dużo nerwów, czasu i pieniędzy, a prowadzenie biznesu stanie się prostsze. Więcej

Pobierz BEZPŁATNY 

wzór polityki prywatności + 

materiały marketingowe 
dla małej firmy

 

POBIERZ!

Wypełnij formularz. Materiały otrzymasz OD RAZU.