Najlepszy hosting dla małej firmy – jaki wybrać? | 10 propozycji

author: Przemek Warzecha

Prowadzisz lub chcesz prowadzić małą firmę, blog lub nieduży sklep internetowy? Myślisz o stronie internetowej? Zastanawiasz się jaki hosting jest najlepszy? Jaki ma najlepszą cenę? Sprawdź nasz artykuł z porównaniem 10 polskich firm oferujących hosting dla małej firmy i wybierz rozwiązanie idealnie dostosowane do Twoich potrzeb.

Wybierając nieodpowiedni hosting narażamy się na wolne działanie strony, wyskakujące błędy czy też częsty brak dostępności do witryny przez użytkowników. W poniższym artykule przedstawiamy najpopularniejsze hostingi które zarówno sprawdzą się dla pasjonatów, hobbystów oraz małych jak i rozrastających się firm.

Hosting bloga / sklepu internetowego / strony internetowej małej firmy – co znajdziesz w tym artykule?

Koncentrowaliśmy się na przeglądzie polskich dostawców rozwiązań dedykowanych dla małych i średnich przedsiębiorców:

 • Hosting dla bloga – czy to personalnego służącego promocji marki osobistej  czy poświęconego jakiejś pasji
 • Hosting dla małej firmy – prosta, nieduża strona firmowa, pełniąca rolę wizytówki
 • Hosting dla niedużego sklepu internetowego – gdzie sprzedajesz wąski zakres produktów, relatywnie niewielkiej liczbie klientów

Do każdego z wymienionych niżej dostawców hostingu napisaliśmy wiadomość i poprosiliśmy o odpowiedź.

Skorzystaj ze spisu treści i przejdź do interesującego Cię fragmentu:

Skorzystaj ze spisu treści i przejdź do interesującego Cię fragmentu:

Spis Treści
Zwiń
Rozwiń

Jaki hosting wybrać?

Niżej znajdziesz listę hostingów wraz z krótkim opisem.

1. Zenbox – używamy i polecamy

Zebbox hosting - wybór SardynkiBiznesu.pl

Szybki hosting wraz z ultraszybkim supportem. My korzystamy z usług hostingu Zenbox (sardynki są na nim postawione) i jesteśmy zadowoleni.

Sprawdź hosting Zenbox

Recenzja hostingu – Zenbox

Hosting współdzielony z supportem 24/7

Zenbox to hosting współdzielony, który działa na szybkich dyskach SSD. W wyższych planach oferuje również dostęp do REDIS, co znacząco przyśpiesza funkcjonowanie strony. Poza standardowymi usługami takimi jak poczta, dysk SSD, serwer LiteSpeed czy darmowy certyfikat SSL, Zenbox posiada naprawdę turbo szybko działający support.

Zenboxowi Mnisi potrafią często odpowiedzieć na zadane pytanie w przeciągu kilku minut. Dzięki temu w przeciągu godziny są w stanie uporać się z większością błędów.

Support hostingu pomoże nam w zupełności za darmo przy takich problemach jak problemy z wydajnością witryny, błędy np. 403, 404, 500 ,503, konfigurację DNS, instalacje certyfikatów SSL, problemy z kontami oraz wiadomościami e-mail, SPAM oraz inne, które związane są z tematem hostingu.

Kiedy zarządzaliśmy naszymi stronami, pisząc do supportu Zenbox w ciągu dnia, nie zdarzyło nam się czekać na odpowiedź dłużej niż 1 godzinę. Często też odpisywali późno w nocy – w granicach 22:00.

Kopia zapasowa strony www – aktualizacja co 6 godzin

Zenbox jako jeden z niewielu który hostingów oferuje naprawdę często wykonywaną kopię zapasową naszych stron internetowych – aż co 6 godzin. Dzięki temu w przypadku awarii lub innego nie przewidzianego scenariusza możemy szybko przywrócić poprzednie efekty naszej pracy (co jest istotne, jeżeli zamieszczasz dużo i często materiały na stronie). Kopie zapasowe są przechowywane do 7 dni wstecz.

Hosting WordPress z dodatkową ochroną antywirusową

Zenbox swoim użytkownikom oferuje dodatkowo poza certyfikatem SSL dodatkowa ochronę w postaci zabezpieczenia w postaci WAF oraz Immunify360. Posiadają również oprogramowanie do skanowania antywirusowego. Dzięki temu możemy spać spokojnie i nie myśleć o bezpieczeństwie naszej witryny. 

Hosting dla sklepu internetowego

Na hostingu można również bardzo łatwo z poziomu Panelu Klienta zainstalować najpopularniejsze aplikacje do e-commerce takie jak WooCommerce, PrestaShop, OpenCart, Zen Cart, Shopware, d CubeCart, AbanteCart czy WeBid. Dzięki tym gotowym integracjom postawienie sklepu internetowego jest jeszcze prostsze. Szersze informacje odnośnie sklepów internetowych Zenbox przygotował na swoim blogu na którym wspierają wiedzą właścicieli stron internetowych. 

Jak to jest z tym limitem unikalnych użytkowników w Zenbox

Ważne! W Zenboxie płacisz za górny limit użytkowników.

Po przekroczeniu liczby UU (unikalnych użytkowników), usługa hostingowa nie jest blokowana, lecz witryna może nie wyświetlać się nowym odwiedzającym. W takim również wypadku wystarczy kontakt z wsparciem, a pomogą w przejściu na wyższą ofertę, aby usługa mogła prawidłowo obsłużyć większą ilość odwiedzających. Również każda usługa posiada bonusowy pakiet UU, który może pomóc przy zwiększonym ruchu spowodowanym np. promocją, bądź akcją marketingową. Dodatkowe UU jest dwukrotnie większe od podstawowego limitu, natomiast największa możliwa wartość dla dodatkowego limitu wynosi 200 000 UU.

Funkcje hostingu:

 1. Kontakt z supportem: TAK
 2. W jakich dniach i godzinach można liczyć na wsparcie supportu: Wsparcie dostępne jest przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku. Kontakt z wsparciem odbywa się poprzez e-mail, który jest podłączony do CRM co gwarantuje, że wszystkie zgłoszenia są załatwiane w osiem minut. 
 3. Wersja testowa: TAK (14 dni)
 4. Darmowe przeniesienie strony z innego hostingu: TAK (zgodnie z ofertą migracja od innego operatora jest darmowa do 5 stron WWW oraz 10 skrzynek pocztowych. Każda dodatkowa strona to koszt 61,50 zł brutto, a każda dodatkowa skrzynka to 6,15 zł brutto)
 5. Darmowy certyfikat SSL Let’s Encrypt: TAK (certyfikaty GoGetSSL jest dodatkowo płatny)
 6. Zabezpieczenia DNS: NIE
 7. Zabezpieczenia serwera pocztowego (SPF, DKIM i DMARC): TAK
 8. Hosting jest zgodny z RODO: TAK
 9. Lokalizacja geograficzna hostingu: Poznań
 10. Dostępny backup strony: TAK (Kopie zapasowe przechowywane są do 7 dni wstecz, dotyczy to zarówno plików strony (w tym bazy danych) jak i skrzynek pocztowych.)
 11. Darmowe przywrócenie kopii zapasowej: TAK (Przywrócenie kopii zapasowej plików oraz bazy można wykonać w dowolnym momencie z poziomu Panelu Klienta, w przypadku poczty wystarczy skontaktować się z wsparciem klienta w celu przywrócenia, oczywiście jest ono darmowe)
 12. Czy jest możliwość zrobienia własnego backupu: TAK (Możliwe jest wykonanie ręcznej kopii zapasowej witryny jak i bazy danych, możliwa jest również pomóc w jej przygotowaniu wystarczy kontakt z wsparciem klienta)
 13. Rodzaj dysku oferowanego przez hosting: SSD
 14. Limit skrzynek e-mail: BEZ LIMITU (ograniczeniem jest jedynie zakupiona powierzchnia poczty w chmurze)
 15. Limit plików na serwerze:  Limit ten zależny jest od wybranej oferty dla Hosting Firma 10k wynosi on 500 000, natomiast dla Hosting Ebiznes 25k oraz Hosting Profesjonalny jest on na poziomie 1 000 000)
 16. Limit baz danych: BEZ LIMITU
 17. Limit wykorzystania pamięci RAM: Limit pamięci zależy od wybranej usługi dla Hosting Firma 10k wynosi 4 GB, Hosting Ebiznes 25k 6 GB, Hosting Profesjonalny 8 GB
 18. Limit stron jaki możemy postawić w ramach jednego hostingu: BEZ LIMITU (jedynym ograniczeniem jest zakupiona powierzchnia WWW )
 19. Oprogramowanie serwera hostingu hosting: Onapp, Supermicro, Mellanox, Cloudlinux, LiteSpeed, DirectAdmin czy r1soft.
 20. Dostępny autoinstalator WordPress: TAK
 21. Hosting przygotowany pod WordPress: TAK
 22. Ograniczenie prędkości odczytu danych z dysku: BEZ LIMITU
 23. Czy hosting jest na serwerze współdzielonym: NIE (chmura internetowa)
 24. Uptime hostingu: 99,9%
 25. Dodatkowa ochrona poza SSL: TAK (wszystkie strony posiadają zabezpieczenia w postaci WAF oraz Immunify360, posiadają również oprogramowanie do skanowania antywirusowego)
 26. Możliwość wykupienia hostingu elastycznego: NIE 
 27. Co się stanie jeżeli strona zacznie pożerać większe zasoby niż te wykupione w pakiecie: Jeżeli zostaną przekroczone zasoby takie jak limit plików bądź limit powierzchni WWW usługa zostanie zablokowana. Wysyłane są również automatyczne powiadomienia w przypadku gdy zużycie zasobów będzie przekraczało 95%, dotyczy to zarówno limitu Unikalnych Użytkowników, powierzchni poszczególnych kont pocztowych, jak i limitu plików. 
 28. REDIS lub MEMCACHED: TAK (REDIS – dostępny jest od oferty Hosting Ebiznes 25k oraz większej)
 29. Maksymalna wielkość wiadomości e-mail do wysłania: 512MB
 30. Czy serwer wspiera aktualne php i MySQL: TAK (Wspiera wersje PHP od 5.2 do 8.0, wszystkie wersje PHP posiadają zainstalowane najnowsze dostępne łatki bezpieczeństwa, również na naszych serwerach znajdują się różne wersję baz danych od Mariadb 10.1 po Mariadb 10.4)
 31. Miesięczny transfer: BEZ LIMITU
 32. Weryfikacja dwuetapowa: TAK
 33. Dostępny SSH: TAK
 34. Dostępna powierzchnia strony www: W zależności od pakietu (pakiety powierzchni WWW dla 25 GB, 50 GB, 75 GB oraz 100 GB)
 35. Pojemność poczty: w zależności od pakietu (pakiety 50 GB, 100 GB, 250 GB, 500 GB, 1000 GB, 2000 GB)
 36. Dostępna moc procesora: Moc procesora zależna jest od wybranej usługi hostingowej dla Hosting Firma 10k gwarantowane są 2 rdzenie, Hosting Ebiznes 25k 4 rdzenie, natomiast Hosting Profesjonalny 6 rdzeni
 37. Hosting obsługuje HTTP/2 i HTTP/3: TAK (HTTP/2)
 38. Ograniczenie maksymalnej liczby żądań HTTP w ciągu doby: BEZ LIMITU
 39. Hosting ma integrację z Cloudflare: TAK
 40. Czy wsparcie oraz hosting jest w języku Polskim: TAK
 41. Czy cena rośnie po pierwszym roku: TAK

Cena hostingu strony internetowej w Zenbox

Pakiety hostingowe (ceny brutto) – w Zenbox podane ilości GB dotyczą wyłącznie powierzchni strony WWW. Wielkość poczty jest ustawiona standardowo na 50 GB (tą wielkość można modyfikować w zależności od wybranego pakietu).

 1. Hosting Firma 10K – 25 GBPierwszy rok 49 zł. Drugi rok 399 zł. (limit 10 000 unikalnych użytkowników miesięcznie (miesięcznie pierwszy rok 4,08 zł, miesięcznie drugi rok 33,25 zł – opłata jest rozliczana rocznie)
 2. Hosting Ebiznes 25K50 GB – Pierwszy rok 301,90 zł. Drugi rok 651,90 zł (limit 25 000 unikalnych użytkowników miesięcznie (miesięcznie pierwszy rok 25,16 zł, miesięcznie 54,32 zł – opłata jest rozliczana rocznie)
 3. Hosting Profesjonalny – 100 GBPierwszy rok 646,30 zł. Drugi rok 996,30 zł (limit 50 000 unikalnych użytkowników miesięcznie (miesięcznie pierwszy rok 53,86 zł, miesięcznie 83,02 zł – opłata jest rozliczana rocznie)
 4. Każdy plan można modyfikować pod względem pojemności strony oraz poczty. Wpływa to na cenę. Korzystaliśmy kilkukrotnie ze zwiększenia i jednego i drugiego i dzieje się to bardzo sprawnie. 

Plusy

 • Serwer LiteSpeed (do 75x szybszy) i HTTP/2
 • Kopie zapasowe co 6 godzin (!)
 • Błyskawiczny i pomocny support
 • Prosty i intuicyjny panel
 • 14-dniowy okres testowy
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy
 • Darmowa migracja (do 5 stron i 10 skrzynek pocztowych)
 • Do 9 miesięcy hostingu za darmo przy przenoszeniu
 • Dyski SSD i darmowe certyfikaty SSL w każdym planie
 • Możliwość samodzielnego wyboru wielkości powierzchni strony w zależności od wybranego pakietu

Minusy

 • Brak Redis w najtańszym planie
 • Wzrost ceny po roku korzystania – średnio to pokazuje troskę o dotychczasowych klientów, jakby chcieli złowić nowego użytkownika, a potem liczyli, że zostanie
 • Transfer ograniczony do liczby UU (unikalnych użytkowników) na miesiąc (po przekroczeniu liczby UU (unikalnych użytkowników) usługa hostingowa nie jest blokowana, lecz witryna może nie wyświetlać się nowym odwiedzającym. W takim również wypadku wystarczy kontakt z wsparciem, a pomogą w przejściu na wyższą ofertę, aby usługa mogła prawidłowo obsłużyć większą ilość odwiedzających.
 • Kontakt supportu tylko przez e-mail (ale działa bardzo sprawnie)

Sprawdź hosting Zenbox

2. SeoHost – najlepszy na start dla małej firmy / bloga (najlepsza cena)

Hosting wordpress na dyskach SSD NVMe.

Brak limitów i turbo szybkość to główne zalety SeoHost!

Sprawdź hosting SeoHost

Szybka recenzja hostingu – SeoHost:

Szybki hosting SSD NVMe

SeoHost to platforma hostingowa posiadająca swoje serwery w Toruniu dzięki czemu zapewni błyskawiczny dostęp do stron rodzimym czytelnikom. Hosting pracuje na serwerach wyposażony w nowoczesne dyski SSD NVMe dzięki czemu dostęp do zamieszczonych plików oraz prędkość ładowania strony internetowej jest naprawdę szybka.

Hosting bez limitu transferu

SeoHost oferuje hosting bez limitu transferu. Dzięki temu nie musimy się przejmować tym, że nasi czytelnicy masowo wykorzystają transfer i strona przestanie działać. Poza tym SeoHost oferuje brak limitu skrzynek pocztowych, zarejestrowanych domen czy liczby baz danych. Hosting już w pierwszym pakiecie cenowym oferuje darmowy certyfikat SSL Let’s Encrypt oraz umożliwia wykupienie komercyjnych certyfikatów SSL.

Hosting w dobrej cenie

SeoHost nie oferuje zniżek na pierwszy rok, ale już pierwszy pakiet posiada zadowalające parametry, a kosztuje jedyne 57,81 zł rocznie czyli niecałe 5 złotych w miesięcznie. Bardziej zaawansowanych użytkowników ucieszy fakt, że dostęp do SSH jest już w pierwszym pakiecie.

Hosting z okresem testowym

Kontakt z supportem hostingu jest również bardzo szybki i miły (telefon, e-mail) i możemy go w pełni przetestować wybierając 7 dniowy okres próbny. Jest to dość krótki okres wiec jeżeli chcemy porządnie sprawdzić czy hosting na pewno nam odpowiada to zanim się zarejestrujemy warto przygotować plan działania.

SeoHost – wykorzystaj kod rabatowy

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy kod rabatowy na rozpoczęcie oraz przedłużenie współpracy z SeoHost. Wystarczy że w trakcie zamówienia wpiszecie kod aby uzyskać rabat.

 • Nowa usługa – rabat 20 % – kod SardynkiBiznesu
 • Odnowienie  – rabat 15% – kod SardynkiBiznesu – odnowienie

Funkcje hostingu:

 1. Kontaktu z supportem: TAK (telefon, e-mail)
 2. W jakich dniach i godzinach można liczyć na wsparcie supportu: Cały tydzień od 8 do 24 (po 24 jest monitoring awarii oraz reagowanie na krytyczne wydarzenia)
 3. Wersja testowa: TAK (7 dni)
 4. Darmowe przeniesienie strony z innego hostingu: TAK (Usługa migracji bezpłatnej zawiera przeniesienie maksymalnie 20 stron WWW oraz do 30 skrzynek poczty. Łączenie dane nie mogą przekraczać 100 GB)
 5. Darmowy certyfikat SSL Let‘s Encrypt: TAK (Można również wykupić certyfikat SSL za 50 zł netto)
 6. Zabezpieczenia DNS: NIE
 7. zabezpieczenia serwera pocztowego (SPF, DKIM i DMARC): TAK
 8. Hosting jest zgodny z RODO: TAK
 9. Lokalizacja geograficzna hostingu: Toruń (Polska)
 10. Dostępny backup strony: TAK (Dostępne są kopie z ostatnich 14 dni, 4 kopie tygodniowe I dwie kopie półroczne. Dotyczy plików, poczty oraz baz danych. Możliwość samodzielnego przywracania kopii w dowolnym momencie dnia.)
 11. Darmowe przywrócenie kopii zapasowej: TAK (Można zrobić to samemu)
 12. Czy jest możliwość zrobienia własnego backupu: TAK
 13. Rodzaj dysku oferowanego przez hosting: SSD NVMe
 14. Limit skrzynek e-mail: BEZ LIMITU
 15. Limit plików na serwerze: W ZALEŻNOŚCI OD PAKIETU (najwyższy pakiet obecnie ma 500 GB)
 16. Limit baz danych: BEZ LIMITU
 17. Limit wykorzystania pamięci RAM: W ZALEŻNOŚCI OD PAKIETU
 18. Limit stron jaki możemy postawić w ramach jednego hostingu: BEZ LIMITU
 19. Oprogramowanie serwera hostingu hosting: LiteSpeed
 20. Dostępny autoinstalator WordPress: TAK (support wspomaga instalacje)
 21. Hosting przygotowany pod WordPress: TAK
 22. Ograniczenie prędkości odczytu danych z dysku: TAK (W zależności od rodzaju wykupionej usługi. Prędkości odczytu nie są niższe niż 350 MB/s)
 23. Czy hosting jest na serwerze współdzielonym: TAK (Architektura jest bardziej rozbudowana niż serwer współdzielony)
 24. Uptime hostingu: 99.8% uptime sieci i 99.8% bezawaryjności sprzętowej
 25. Dodatkowa ochrona poza SSL: TAK (Strony są chronione aktywnym firewallem imunify 365, dodatkowo imunify365 chroni strony przed znanymi w całej sieci atakami malwarę za pomocą sztucznej inteligencji i bazy reguł WAF)
 26. Możliwość wykupienia hostingu elastycznego: NIE
 27. Co się stanie jeżeli nasza strona zacznie pożerać większe zasoby niż te wykupione w pakiecie: Właściciel strony zostanie poinformowany o konieczności zmiany pakietu lub uszczuplenia strony. W przypadku przekroczenia zasobów strona będzie się ładować wolniej, a w szczególnych przypadkach pojawi się błąd 503. Support w takich sytuacjach doradza co zrobić aby zwiększyć wydajność strony.
 28. REDIS lub MEMCACHED: TAK (REDIS)
 29. Maksymalna wielkość wiadomości e-mail do wysłania: 200 MB
 30. Czy serwer wspiera aktualne php i MySQL: TAK (Hosting posiada wsparcie dla różnych wersji PHP)
 31. Miesięczny transfer: BEZ LIMITU
 32. Weryfikacja dwuetapowa: TAK (Możliwość konfiguracji 2FA w panelu directadmin)
 33. Dostępny SSH: TAK (w każdym pakiecie) 
 34. Dostępna powierzchnia strony www: Uzależniona od pakietu i ogranicza ją przestrzeń dyskowa wynikająca z pakietu.
 35. Pojemność poczty: Uzależniona od pakietu. Powierzchnia poczty jest współdzielona z plikami strony WWW i bazy.
 36. Dostępna moc procesora: W zależności od wykupionego pakietu. Najniższy pakiet ma dostępne 2 rdzenie procesora.
 37. Hosting obsługuje HTTP/2 i HTTP/3: TAK (HTTP/3)
 38. Ograniczenie maksymalnej liczby żądań HTTP w ciągu doby: BEZ LIMITU
 39. Hosting ma integrację z Cloudflare:  NIE (Bezpośredniej integracji nie ma, ale istnieje możliwość konfiguracji CF)
 40. Czy wsparcie oraz hosting jest w języku Polskim: TAK
 41. Czy cena rośnie po pierwszym roku: NIE

Cena hostingu strony internetowej

Pakiety hostingowe (ceny brutto): Superszybki hosting NVMe

 1. Hosting SSD NVMe H1 – 2 GB – 57,81 zł rocznie (miesięcznie 4,82 zł – opłata jest rozliczana rocznie)
 2. Hosting SSD NVMe H2 – 10 GB – 119,31 zł rocznie (miesięcznie 9,94 zł – opłata jest rozliczana rocznie)
 3. Hosting SSD NVMe H3 – 25 GB – 180,81 zł rocznie (miesięcznie 15,10 zł – opłata jest rozliczana rocznie)
 4. Hosting SSD NVMe H4 – 50 GB – 365,31 zł rocznie (miesięcznie 30,44 zł – opłata jest rozliczana rocznie)

Plusy

 • Serwery z dyskami SSD NVMe
 • LiteSpeed
 • Niska cena dla małych stron (niecałe 5 zł miesięcznie)
 • Serwer Redis dostępne już w najtańszym pakiecie
 • Dodatkowa ochrona plików na serwerach
 • Kopia zapasowa z możliwością cofnięcia się aż o 14 dni (realizowana 4 razy w tygodniu)

Minusy

 • Tylko 7 dni darmowych testów

Sprawdź hosting SeoHost

3. HostMark – fantastyczna pomoc techniczna

Hosting WordPress z dyskiem SSD NVMe - HostMark.

HostMark oferuje usługę z błyskawicznie działającym supportem oraz serwerami z dyskami SSD NVMe.

Sprawdź hosting HostMark

Recenzja hostingu – HostMark:

HostMark już na samym wstępie miło nas zaskoczył, gdyż odpowiedź na naszego rozbudowanego maila z pytaniami pojawiła już po godzinie. W przypadku innych dostawców musieliśmy czekać dużo dłużej (czasem nawet kilka dni). Mam nadzieję, że pomoc techniczna działa równie sprawnie i szybko.

Koszt przedłużenia hostingu

HostMark nie oferuje żadnych promocji na start. Od początku wiemy ile dokładnie zapłacimy za wybrany wcześniej pakiet usług hostingowych. Jest to o tyle pomocne, że w kolejnym roku użytkowania nie zaskoczy nas nagły wzrost kosztów. HostMark oferuje pakiety hostingowe o pojemności 5, 15, 25, 60, 100 a nawet 100 GB.

Kod authinfo hostingu – bezproblemowa i szybka zmiana

Przy kontakcie z supportem HostMark otrzymaliśmy informację, że będąc klientem otrzymujmy bezpośrednio dostęp do kodu authinfo, który umożliwia transfer domeny do innego operatora. Najważniejsze w tym jest to, że dostęp mamy od razu i nie są potrzebne żadne pisemne zgody (czyli odpada nam drukowanie i skanowanie) wysyłane do operatora. To jest dobre i uczciwe podejście. Jeżeli klient chce zmienić operatora to nie utrudniają tego sztucznie zbędną biurokracją.

Hosting bez limitu transferu, odwiedzin oraz ilości domen

HostMark na wiele swoich funkcji nie nakłada limitów przez co jest bardzo interesującą opcją. W sumie głównym ograniczeniem jest pojemność hostingu na dysku SSD NVME. Dzięki zastosowaniu powyższych dysków oraz oprogramowaniu serwera hostingu (Cloudlinux + LiteSpeed + LSCache) możemy liczyć na naprawdę szybkie wczytywanie się strony. Jeżeli jednak uda się nam przekroczyć limit wykupionego miejsca to operator skontaktuje się z nami w celu poinformowania, że warto zwiększyć pakiet aby utrzymać prawidłową szybkość działania strony www.

Kod rabatowy HostMark – odbierz! 

Dla naszych czytelników oferujemy kod zniżkowy w wysokości 20% na pierwszy zakup. W trakcie realizacji zamówienia należy podać kod rabatowy Sardynki20%

Funkcje hostingu:

 1. Kontaktu z supportem: TAK (telefon, e-mail)
 2. W jakich dniach i godzinach można liczyć na wsparcie supportu: Kontakt za pośrednictwem e-mail 24/7. Pomoc telefoniczna udzielna jest w dni robocze od 9-16.
 3. Wersja testowa: TAK (7 dni)
 4. Darmowe przeniesienie strony z innego hostingu: TAK (tylko przy planie rocznym)
 5. Darmowy certyfikat SSL Let’s Encrypt: TAK (hosting wspiera również płatne certyfikaty w cenie 60 zł netto rocznie)
 6. Zabezpieczenia DNS: NIE (operator poinformował jednak, że do końca 2021r usługa będzie aktywna)
 7. Zabezpieczenia serwera pocztowego (SPF, DKIM i DMARC): TAK
 8. Hosting jest zgodny z RODO: TAK
 9. Lokalizacja geograficzna hostingu: Gdańsk (Polska)
 10. Dostępny backup strony: TAK (Do 7 dni wstecz. Wykonuj kopię zarówno plików, poczty jak i baz danych.)
 11. Darmowe przywrócenie kopii zapasowej: TAK (Przywrócenie kopii jest darmowe, kopia jest przywracana ( jeszcze) po kontakcie z supportem. Zwykle trwa to nie więcej jak 30 minut od zgłoszenia. Na dzień pisania artykułu, operator był w trakcie automatyzacji, aby klient mógł sam sobie przywracać)
 12. Czy jest możliwość zrobienia własnego backupu: TAK 
 13. Rodzaj dysku oferowanego przez hosting: SSD NVME (stosowane są dyski typowo SERWEROWE a nie do użytku domowego)
 14. Limit skrzynek e-mail: BEZ LIMITU
 15. Limit plików na serwerze: BEZ LIMITU
 16. Limit baz danych: BEZ LIMITU
 17. Limit wykorzystania pamięci RAM: BEZ LIMITU
 18. Limit stron jaki możemy postawić w ramach jednego hostingu: BEZ LIMITU
 19. Oprogramowanie serwera hostingu hosting: Cloudlinux + LiteSpeed + LSCache (Panel zarządzania serwerem to Directadmin który jest zintegrowany z panelem klienta i większość rzeczy można z niego zrobić, nie trzeba się nigdzie indziej logować)
 20. Dostępny autoinstalator WordPress: TAK (można też poprosić support o wsparcie przy instalacji)
 21. Hosting przygotowany pod WordPress: TAK
 22. Ograniczenie prędkości odczytu danych z dysku: BEZ LIMITU
 23. Czy hosting jest na serwerze współdzielonym: TAK
 24. Uptime hostingu: SLA to 99,9 uptime – otrzymaliśmy informację, że potrzebuja czasem wykonać restart serwera w przypadku wdrożenia niektórych opcji i jest to nieuniknione.
 25. Dodatkowa ochrona poza SSL: TAK (Firewall, kernelcare, ochrona przed atakami brute-force na konta pocztowe/panele logowania, mod_security, immmunify 360)
 26. Możliwość wykupienia hostingu elastycznego: NIE
 27. Co się stanie jeżeli nasza strona zacznie pożerać większe zasoby niż te wykupione w pakiecie: W  przypadku wysycenia zasobów klient jest informowany. Zarówno telefonicznie jak i poprzez e-mail.
 28. REDIS lub MEMCACHED: TAK (oba)
 29. Maksymalna wielkość wiadomości e-mail do wysłania: 500 MB
 30. Czy serwer wspiera aktualne php i MySQL: TAK
 31. Miesięczny transfer: BEZ LIMITU
 32. Weryfikacja dwuetapowa: TAK
 33. Dostępny SSH: TAK
 34. Dostępna powierzchnia strony www: Zależnie od wybranego pakietu
 35. Pojemność poczty: BEZ LIMITU (jedyne ograniczenie to pojemność konta)
 36. Dostępna moc procesora: BEZ LIMITU (jedyne ograniczenie to pojemność konta)
 37. Hosting obsługuje HTTP/2 i HTTP/3: TAK (oba)
 38. Ograniczenie maksymalnej liczby żądań HTTP w ciągu doby: BEZ LIMITU
 39. Hosting ma integrację z Cloudflare: NIE (Według dostawcy strony ukryte za CloudFlare działają u operatora poprawnie)
 40. Czy wsparcie oraz hosting jest w języku Polskim: TAK (jest również wsparcie w języku angielskim)
 41. Czy cena rośnie po pierwszym roku: NIE

Cena hostingu strony internetowej

Pakiety hostingowe (ceny brutto):

 • Hosting www – 5 GB  – 123 zł rocznie (miesięcznie 12,30 zł)
 • Hosting www – 25 GB – 369 zł rocznie (miesięcznie 36,90 zł)
 • Hosting www – 60 GB – 738 zł rocznie (miesięcznie 73,80 zł)
 • Hosting www – 100 GB – 1230 zł rocznie (miesięcznie 123 zł)

Plusy

 • Kopia zapasowa wykonywana co 24 godziny i utrzymywana do 7 dni wstecz
 • Naprawdę spora ilość funkcji całkowicie BEZ LIMITU
 • Darmowy certyfikat SSL
 • Serwer na oprogramowaniu LiteSpeed oraz dyskach SSD NVMe
 • Niskie ceny pakietów oraz darmowa migracja od innego operatora

Minusy

 • Tylko 7 dni darmowych testów (ale czas może zostać wydłużony do miesiąca na specjalne życzenie klienta)

Sprawdź hosting HostMark

4. Smarthost – testuj przez 14 dni za darmo

Polski hosting wordpress - Smarthost.

Darmowy okres próbny, serwery LiteSpeed, brak limitu plików na serwerze – to jeszcze nie wszystko co oferuje Smarthost.

Sprawdź hosting SmartHost

Recenzja hostingu – Smarthost

Smarthost to polska firma hostingowa posiadająca własne serwery. Od lat działa na polskim rynku. Serwery Smarthost znajdują się w Częstochowie i oferują dużą przepustowość 1Gbps. Jest to przepustowość na każdy z serwerów hostingowych, a nie na całą sieć. Dostawca przekazał informację, że przepustowość całej serwerowni jest dużo wyższa. Hosting możemy wybrać z dwóch głównych opcji które później dzielone są względem pojemności dysku, ilości domen, skrzynek pocztowych czy kont e-mail. Smarthost oferuje hostingi premium-ssd oraz specjalne dla wymagających Hostingi LiteSpeed które charakteryzują się jeszcze szybszym działaniem.

Support hostingu działa za pośrednictwem poczty e-mail, czatu wbudowanego w stronę oraz co najważniejsze kontaktu telefonicznego. Panel użytkownika to znane oprogramowanie cPanel. Dzięki niemu klient może ustawić wiele rzeczy własnoręcznie bez angażowania pomocy technicznej. To skraca czas wykonania żądanego zadania. Dodatkowo Smarthost posiada gotowe autoinstalatory dla wielu popularnych platform e-commerce, dzięki czemu przykładowo postawienie sklepu internetowego jest bezproblemowe.

Hosting LiteSpeed i i Premium SSD

Smarthost oferuje w swoim planie dwa główne pakiety Premium SSD oraz hostingi LiteSpeed. Hosting SSD jest tańszą wersją, serwery funkcjonują na oprogramowaniu Apache i cechują się mniejszą szybkością niż te z LiteSpeed. Później można się przenieść, ale trzeba pamiętać, że to dodatkowy czas i sprawi, że strona przez jakiś czas będzie nie aktywna. W związku z darmowym okresem próbnym warto od razu przetestować wariant hostingu z LiteSpeed – jako lepsze, szybsze i wydajniejsze rozwiązanie.

Darmowy hosting przez 14 dni

Smarthost oferuje 14 dni darmowego testowania hostingu. Jest to okres w zupełności wystarczający na przekonanie się czy strona działa płynnie, przetestowanie pracy supportu czy obsługi samego panelu.

Stała cena hostingu strony internetowej

Smarthost od początku przedstawia nam swoje stałe ceny, czyli nie oferuje zaskakująco niskich cen na pierwszy rok, aby zaskakująco podnieść je w latach kolejnych.

Odbierz kod rabatowy Smarthost 20%

Dla naszych czytelników oferujemy kod zniżkowy w wysokości 20% na pierwszy zakup oraz 5% zniżki za każde odnowienie. W celu skorzystania z powyższej promocji należy wejść w ten konkretny link – SmartHost z rabatem 20%.

Funkcje hostingu:

 1. Kontakt z supportem: TAK (telefon, e-mail, czat)
 2. W jakich dniach i godzinach można liczyć na wsparcie supportu: Support jest dostępny codziennie w godzinach 8-24 przez czat online na stronie. Kontakt telefoniczny w dni robocze w godzinach pracy biura, czyli 8-16. Mail obsługiwany jest w godzinach 8-24.
 3. Wersja testowa: TAK (14 dni)
 4. Darmowe przeniesienie strony z innego hostingu: TAK
 5. Darmowy certyfikat SSL Let’s Encrypt: TAK
 6. Zabezpieczenia DNS: TAK
 7. Zabezpieczenia serwera pocztowego (SPF, DKIM i DMARC): TAK
 8. Hosting jest zgodny z RODO: TAK
 9. Lokalizacja geograficzna hostingu: Częstochowa (Polska) 
 10. Dostępny backup strony: TAK (Backup można przywrócić z ostatnich 7 dni. Jest on oddzielny dla skrzynek pocztowych, baz danych oraz plików. Można więc przywrócić tylko wybrane elementy np. pojedyncze pliki strony.)
 11. Darmowe przywrócenie kopii zapasowej: TAK (Można tego dokonać własnoręcznie.)
 12. Czy jest możliwość zrobienia własnego backupu: TAK
 13. Rodzaj dysku oferowanego przez hosting: Oferowane są dyski SSD lub SAS HDD w zależności od wybranego pakietu.
 14. Limit skrzynek e-mail: TAK (W zależności od pakietu w najniższym jest to 10 skrzynek w wyższych bez limitu)
 15. Limit plików na serwerze: BEZ LIMITU
 16. Limit baz danych: W dwóch najniższych pakietach jest to odpowiednio 5 oraz 10 baz danych, w pozostałych można zakładać nielimitowaną ilość baz danych.
 17. Limit wykorzystania pamięci RAM: TAK (Jest to 1GB dla każdego konta, można tą wartość powiększać w razie takiej potrzeby.)
 18. Limit stron jaki możemy postawić w ramach jednego hostingu: BEZ LIMITU
 19. Oprogramowanie serwera hostingu hosting: Apache lub LiteSpeed w zależności od wybranego pakietu.
 20. Dostępny autoinstalator WordPress: TAK (support pomaga w instalacji po wcześniejszym kontakcie)
 21. Hosting przygotowany pod WordPress: TAK
 22. Ograniczenie prędkości odczytu danych z dysku: TAK (Limit prędkości odczytu danych z dysków wynosi 50 000 kB/s)
 23. Czy hosting jest na serwerze współdzielonym: TAK
 24. Uptime hostingu: Średnio jest to 99,9% 
 25. Dodatkowa ochrona poza SSL: TAK (używany jest ModSecurity z regułami OWASP które mają za zadanie blokować niepożądane działania na stronach, czyli między innymi ataki)
 26. Możliwość wykupienia hostingu elastycznego: TAK (do podstawowego pakietu można dokupować dodatkowe parametry w razie potrzeby)
 27. Co się stanie jeżeli nasza strona zacznie pożerać większe zasoby niż te wykupione w pakiecie: Gdy zasoby zaczynają być przekraczane wysyłana jest automatyczne taka informacja do klienta umożliwiając reakcję przez powiększenia zasobów lub naprawienie przyczyny dużego zużycia zasobów.
 28. REDIS lub MEMCACHED: TAK (oba są dostępne. W zależności od wybranego pakietu)
 29. Maksymalna wielkość wiadomości e-mail do wysłania: 100Mb
 30. Czy serwer wspiera aktualne php i MySQL: TAK (wdrażane są najnowsze możliwe wersje zarówno PHP jak i MySQL (MariaDB) oraz PostgreSQL jakie są dostępne do instalacji)
 31. Miesięczny transfer: BEZ LIMITU
 32. Weryfikacja dwuetapowa: TAK
 33. Dostępny SSH: TAK
 34. Dostępna powierzchnia strony www:  Pojemność konta hostingowego jest współdzielona na pliki stron, pocztę oraz bazy danych. Można więc mieć dużą stronę i małą pocztę lub odwrotnie, jest tutaj pełna dowolność.
 35. Pojemność poczty: Pojemność konta hostingowego jest współdzielona na pliki stron, pocztę oraz bazy danych. Można więc mieć dużą stronę i małą pocztę lub odwrotnie, jest tutaj pełna dowolność.
 36. Dostępna moc procesora: Domyślnie jest jeden rdzeń. W razie potrzeby można zwiększyć.
 37. Hosting obsługuje HTTP/2 i HTTP/3: TAK (oba)
 38. Ograniczenie maksymalnej liczby żądań HTTP w ciągu doby: BEZ LIMITU
 39. Hosting ma integrację z Cloudflare: TAK (Można korzystać z hostingu funkcjonującego w połączeniu z cloudflare)
 40. Czy wsparcie oraz hosting jest w języku Polskim: TAK
 41. Czy cena rośnie po pierwszym roku: NIE

Cena hostingu strony internetowej

Pakiety hostingowe (ceny brutto): Hostingi premium-ssd

 • Premium-ssd-mini – 5 GB – 121,77 zł rocznie (miesięcznie 10,15 zł – opłata jest rozliczana rocznie)
 • Premium-ssd-www – 10 GB – 183,27 zł rocznie (miesięcznie 15,27 zł – opłata jest rozliczana rocznie)
 • Premium-ssd-store – 20 GB – 318,57 zł rocznie (miesięcznie 26,55 zł – opłata jest rozliczana rocznie)
 • Premium-ssd-busines – 50 GB – 490,77 zł rocznie (miesięcznie 40,90 zł – opłata jest rozliczana rocznie)
 • Premium-ssd-max – 100 GB – 736,77 zł rocznie (miesięcznie 61,40 zł – opłata jest rozliczana rocznie)
 • Premium-ssd-max-250 – 250 GB – 1473,54 zł rocznie (miesięcznie 122,80 zł – opłata jest rozliczana rocznie)

Plusy

 • Dostępna dodatkowa ochrona poza SSL
 • 14 dniowy okres próbny
 • Dostępność obydwu HTTP/2 i HTTP/3
 • Kontakt z supportem również za pomocą telefonu
 • Dostępność serwera REDIS (plan hosting LiteSpeed)

Minusy

 • Brak dysków SSD NVMe

Sprawdź hosting SmartHost

5. dhosting.pl – elastyczny web hosting

Elastyczny web hosting od Dhosting - oferta hostingowa dla małych stron i potężnych sklepów.

dhosting.pl w pełni i na bieżąco dostosuje się do potrzeb Twojej strony.

Sprawdź hosting dhosting.pl

Recenzja hostingu – dhosting.pl

Elastyczny Web Hosting od dhosting.pl jest połączeniem klasycznego hostingu współdzielonego (jest on w pełni zarządzany) z chmurą obliczeniową dzięki możliwości skalowania zasobów. Do tego ma parametryzowane zasoby (jak przy serwerze VPS), dzięki czemu zasoby takie jak CPU, RAM i SSD nie są współdzielone z innymi użytkownikami.

Hosting elastyczny

dhosting.pl wyróżnia się na tle pozostałych hostingów innym podejściem do zasobów które oferuje. Elastyczny Web Hosting oferuje podstawowy pakiet 50GB z możliwością włączenia automatycznego zwiększenia pakietu w przypadku gdy ruch na naszej stronie wzrośnie. Jest to o tyle ciekawe rozwiązanie, że jeżeli ruch wzrośnie na jakiś czas to dopłacamy dodatkowo tylko za godziny i dodatkowe GB wykorzystane w tym czasie (wcześniej konieczne jest doładowanie konta określoną kwot, z której hosting będzie mógł korzystać w czasie skoków wydajności).

Dzięki temu, jeżeli nasza strona ma kilka skoków zużycia w skali roku, to jesteśmy w stanie zaoszczędzić w porównaniu do sztywnych planów.

dhosting.pl oferuje na swojej stronie kalkulator który przelicza nam dodatkowe zużycie na złotówki. Dzięki elastycznemu skalowaniu eliminujemy ryzyko, że strona zwolni albo przestanie działać w najmniej oczekiwanym momencie. W związku z tym że najtańszy pakiet to 50 GB w cenie 295,20 zł rocznie to nie jest to najtańsze rozwiązanie dostępne na rynku, ale funkcje które zapewnia hosting są odpowiednią rekompensatą.

Hosting poczty e-mail oraz stron www – BEZ LIMITU

Hosting dhosting.pl w związku z elastycznym podejściem nadaje się zarówno jako hosting stron www postawionych na WordPressie oraz jako poczta e-mail. Dzięki elastycznemu podejściu otrzymujemy nielimitowana ilość zarejestrowanych domen, skrzynek pocztowych, baz danych, kont ftp, plików. Dodatkowo każda strona ma zapewniony darmowy certyfikat SSL Let’s Encrypt.

Funkcje hostingu:

 1. Kontakt z supportem: TAK (telefon, chat, helpdesk)
 2. W jakich dniach i godzinach można liczyć na wsparcie supportu: Infolinia oraz chat od poniedziałku do piątku od 9 do 17. Obsługa za pośrednictwem Helpdesk świadczona jest 24h. 
 3. Wersja testowa: TAK (14 dni)
 4. Darmowe przeniesienie strony z innego hostingu: TAK (do 15 stron i 30 skrzynek pocztowych)
 5. Darmowy certyfikat SSL Let’s Encrypt: TAK (można też zakupić certyfikaty komercyjne)
 6. Zabezpieczenia DNS: NIE
 7. Zabezpieczenia serwera pocztowego (SPF, DKIM i DMARC): TAK (dla domen zarejestrowanych lub zaparkowanych na dhosting.pl. Brak DMARC)
 8. Hosting jest zgodny z RODO: TAK (Z poziomu panelu administracyjnego można podpisać umowę)
 9. Lokalizacja geograficzna hostingu: Polska (DATA CENTER ATMAN)
 10. Dostępny backup strony: TAK (Hosting oferuje trzy kopie zapasowe dla plików oraz jedną kopię wstecz dla poczty.)
 11. Darmowe przywrócenie kopii zapasowej: TAK (Przywrócenie kopii zapasowej jest darmowe, można tą operację przeprowadzić samodzielnie z poziomu panelu administracyjnego)
 12. Czy jest możliwość zrobienia własnego backupu: TAK (tylko baz danych)
 13. Rodzaj dysku oferowanego przez hosting: SSD NVMe
 14. Limit skrzynek e-mail: BEZ LIMITU
 15. Limit plików na serwerze: BEZ LIMITU
 16. Limit baz danych: BEZ LIMITU 
 17. Limit wykorzystania pamięci RAM: BEZ LIMITU 
 18. Limit stron jaki możemy postawić w ramach jednego hostingu: BEZ LIMITU 
 19. Oprogramowanie serwera hostingu hosting: LiteSpeed
 20. Dostępny autoinstalator WordPress: TAK (support pomaga w instalacji WordPress)
 21. Hosting przygotowany pod WordPress: TAK (support pomaga w optymalizacji szybkości działania strony)
 22. Ograniczenie prędkości odczytu danych z dysku: BEZ LIMITU
 23. Czy hosting jest na serwerze współdzielonym: TAK (Elastyczny Web Hosting (EWH) jest połączeniem klasycznego hostingu współdzielonego, ponieważ jest on w pełni zarządzany, z chmurą obliczeniową dzięki możliwości skalowania zasobów i do tego ma parametryzowane zasoby jak przy serwerze VPS, dzięki czemu zasoby takie jak CPU, RAM i SSD nie są współdzielone z innymi użytkownikami.)
 24. Uptime hostingu: 99,9% 
 25. Dodatkowa ochrona poza SSL: TAK (AntyDDoS, Antywirus, WAF, Cloudflare)
 26. Możliwość wykupienia hostingu elastycznego: TAK (hosting ma wyłącznie formę elastyczną)
 27. Co się stanie jeżeli nasza strona zacznie pożerać większe zasoby niż te wykupione w pakiecie: W momencie, gdy klient zbliża się do wykorzystania maksymalnych zasobów przypisanych do konta otrzymuje powiadomienie o konieczności uruchomienia elastycznego skalowania. Dzięki temu nawet pomimo bardzo dużego ruchu, strona cały czas działa z pełną prędkością bez jakichkolwiek problemów. 
 28. REDIS lub MEMCACHED: TAK (REDIS)
 29. Maksymalna wielkość wiadomości e-mail do wysłania: 512 MB
 30. Czy serwer wspiera aktualne php i MySQL /: TAK (PHP oraz MariaDB)
 31. Miesięczny transfer: BEZ LIMITU
 32. Weryfikacja dwuetapowa: NIE 
 33. Dostępny SSH: TAK
 34. Dostępna powierzchnia strony www: Nie ustalamy sztywnych podziałów powierzchni na pocztę i stronę www. Usługi korzystają ze wspólnej powierzchni przypisanej do konta. 
 35. Pojemność poczty: Nie ustalamy sztywnych podziałów powierzchni na pocztę i stronę www. Usługi korzystają ze wspólnej powierzchni przypisanej do konta. 
 36. Dostępna moc procesora: Maksymalnie 24 GHz
 37. Hosting obsługuje HTTP/2 i HTTP/3: TAK (HTTP/2)
 38. Ograniczenie maksymalnej liczby żądań HTTP w ciągu doby: BEZ LIMITU
 39. Hosting ma integrację z Cloudflare: TAK
 40. Czy wsparcie oraz hosting jest w języku Polskim: TAK
 41. Czy cena rośnie po pierwszym roku: NIE

Cena hostingu strony internetowej

Pakiety hostingowe (ceny brutto):

Elastyczny Web Hosting – 50 GB – 295,20 zł rocznie (miesięcznie 34,44 zł)

Przykładowe ceny do dopłaty za przekroczenie pakietu o określoną ilość GB:

 • Dodatkowe 60GB to koszt 21,61 zł brutto miesięcznie
 • Dodatkowe 100GB to koszt 36,01zł brutto miesięcznie
 • Dodatkowe 200GB to koszt 72,03 zł brutto miesięcznie

Plusy

 • Dostępność serwerów LiteSpeed
 • 14 dniowy okres próbny
 • Darmowy certyfikat SSL oraz przeniesienie strony
 • Brak limitu stron, skrzynek pocztowych, plików i baz danych
 • Elastyczne podejście do zasobów
 • Dyski SSD NVME
 • Dodatkowa ochrona poza SSL (AntyDDoS, Antywirus, WAF, Cloudflare)
 • Support 24/7 za pośrednictwem helpdesk
 • Rozbudowane poradniki i samouczki na głównej stronie hostingu (dotyczące hostingu, obsługi WordPress, poczty e-mail)

Minusy

 • Brak “turbo taniego planu” gdyż najtańszy to 295,20 zł brutto rocznie
 • Kopia zapasowa tylko z 3 ostatnich dni. Kopia poczty sprzed 24h

Odbierz: hod rabatowy 5% dhosting.pl: 

Dla naszych czytelników mamy specjalny rabat w wysokości 5% na pierwszy zakup hostingu dhosting.pl. Jeżeli chcecie skorzystać z rabatu koniecznie zarejestrujcie się za pomocą tego linku – dhosting.pl – rabat 5%

Zobacz jak działa dhosting.pl

Sprawdź hosting dhosting.pl

6. Hostinger- hosting z lokalizacją za granicą

Serwer hostingu za granicą Polski - Hostinger.

Sprzedajesz za granicą? Wybierz Hostinger!

Sprawdź hosting Hostinger

Szybka recenzja hostingu – Hostinger

Hostinger to pierwszy hosting w tym zestawieniu który posiada serwery w innych krajach niż Polska. Będzie to na pewno dużym atutem jeżeli potencjalni klienci naszej strony www również znajdują się poza granicami naszego państwa. W związku z tym wsparcie techniczne jest dostępne w języku angielskim. Nie jest to problem gdyż sprawnie tłumaczą zapytania z języka polskiego, ale na pewno nie unikniemy dodatkowej wymiany e-maili gdyż Google Translate nie jest idealny.

Hosting z dużą pojemnością

Hostinger oferuje naprawdę dużą pojemność dysków (do 200GB) co pozwoli postawić naprawdę duży i bogaty w produkty sklep internetowy. Hostinger zaczyna się opłacać od wyboru planu WordPress Starter, gdyż dopiero tutaj otrzymujmy darmową domenę na pierwszy rok, darmowy certyfikat SSL i limit 100 GB i 100 dostępnych witryn. Najtańszy plan nie jest w stanie konkurować z innymi operatorami. Podsumowując, Hostinger to szybki hosting oparty o LiteSpeed z wiecznie dostępną pomocą techniczną. Będzie on na pewno dobrym rozwiązaniem, jeżeli celujemy rynek poza Polską.

Funkcje hostingu:

 1. Kontakt z supportem: TAK (e-mail, czat)
 2. W jakich dniach i godzinach można liczyć na wsparcie supportu: 24/7
 3. Wersja testowa: NIE (30 dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy)
 4. Darmowe przeniesienie strony z innego hostingu: TAK (transfer domeny jest funkcją płatną)
 5. Darmowy certyfikat SSL Let’s Encrypt: TAK
 6. Zabezpieczenia DNS: TAK
 7. Zabezpieczenia serwera pocztowego (SPF, DKIM i DMARC): TAK
 8. Hosting jest zgodny z RODO: TAK
 9. Lokalizacja geograficzna hostingu: Holandia, USA, Singapur, Litwa, Zjednoczone Królestwo
 10. Dostępny backup strony: TAK (W naszym najtańszym planie hostingu współdzielonego Single ma aktywowane cotygodniowe kopie zapasowe, co oznacza, że ​​kopia zapasowa witryny będzie tworzona raz na 7 dni, wspólny plan Business ma aktywną funkcję codziennych kopii zapasowych, co oznacza, że ​​kopia zapasowa będzie generowana raz dziennie. Kopie zapasowe dotyczą tylko plików strony internetowej, jednak w razie potrzeby można użyć klienta poczty do wygenerowania kopii zapasowych wiadomości e-mail.)
 11. Darmowe przywrócenie kopii zapasowej: TAK (Przywrócenie kopii zapasowej jest bezpłatne, możesz to zrobić w dowolnym momencie. Kopie zapasowe można generować ręcznie co 24 godziny.)
 12. Czy jest możliwość zrobienia własnego backupu: TAK
 13. Rodzaj dysku oferowanego przez hosting: SSD
 14. Limit skrzynek e-mail: W zależności od pakietu
 15. Limit plików na serwerze: W zależności od pakietu (200000, 400000, 600000)
 16. Limit baz danych: 2 w pakiecie Single a w pozostałych BEZ LIMITU
 17. Limit wykorzystania pamięci RAM: Zależy od pakietu (768 MB, 1024 MB, 1536 MB).
 18. Limit stron jaki możemy postawić w ramach jednego hostingu: W plane single 1 domena + 1 subdomena a w wyższych planach do 100 domen i subdomen.
 19. Oprogramowanie serwera hostingu hosting: System operacyjny Cloudlinux
 20. Dostępny autoinstalator WordPress: TAK
 21. Hosting przygotowany pod WordPress: TAK
 22. Ograniczenie prędkości odczytu danych z dysku: 1024 KB/s
 23. Czy hosting jest na serwerze współdzielonym: TAK
 24. Uptime hostingu: 99,9%
 25. Dodatkowa ochrona poza SSL: TAK (CloudFlare)
 26. Możliwość wykupienia hostingu elastycznego: NIE
 27. Co się stanie jeżeli nasza strona zacznie pożerać większe zasoby niż te wykupione w pakiecie: Jeśli witryna przerośnie zasoby planu hostingowego, powiadomienia o przekroczeniu limitów będą wyświetlane w panelu klineta. W związku z tym będzie możliwe uaktualnienie planu hostingowego lub optymalizacja w celu zmniejszenia niezbędnych zasobów.
 28. REDIS lub MEMCACHED: NIE
 29. Maksymalna wielkość wiadomości e-mail do wysłania: W zależności od pakietu
 30. Czy serwer wspiera aktualne php i MySQL: TAK  
 31. Miesięczny transfer: W zależności od pakietu (najniższy to 100GB a wyższe plany BEZ LIMITU)
 32. Weryfikacja dwuetapowa: TAK
 33. Dostępny SSH: TAK (poza najtańszym planem)
 34. Dostępna powierzchnia strony www: W zależności od pakietu (30GB, 100GB, 200GB)
 35. Pojemność poczty: Współdzielona z miejscem na stronę www
 36. Dostępna moc procesora: 1 redzeń
 37. Hosting obsługuje HTTP/2 i HTTP/3: TAK (oba)
 38. Ograniczenie maksymalnej liczby żądań HTTP w ciągu doby: BEZ LIMITU
 39. Hosting ma integrację z Cloudflare: TAK
 40. Czy wsparcie oraz hosting jest w języku Polskim: NIE (jednak używają google tranaslate i odpowiadają na kontakt w języku polskim)
 41. Czy cena rośnie po pierwszym roku: TAK

Cena hostingu strony internetowej

Pakiety hostingowe (ceny brutto): Hosting WordPress

cena spada jeśli wiążemy się umową np. do 4 lat. Podane ceny dotyczą zobowiązania na 12 miesięcy (płatność jest co miesiąc)

 1. WordPress Single – 30 GB – pierwszy rok 280,32 zł a drugi rok 442,68 zł (miesięcznie 23,36  zł a w drugim roku 36,89 zł – opłata jest rozliczana rocznie)
 2. WordPress Starter – 100 GB – pierwszy rok 339,36  zł a drugi rok 870,69  zł (miesięcznie 28,28 zł a w drugim roku 72,56 zł – opłata jest rozliczana rocznie)
 3. WordPress Business – 200 GB – pierwszy rok 605,04 zł a drugi rok 1180,68  zł (miesięcznie 50,42 zł a w drugim roku 98,39  zł – opłata jest rozliczana rocznie)
 4. WordPress Premium – 200 GB –  pierwszy rok 885,48 zł a drugi rok 1593,96 zł (miesięcznie 73,79 zł a w drugim roku 132,83 zł – opłata jest rozliczana rocznie)

Plusy

 • Zagraniczne umieszczenie serwerów. Dobre rozwiązanie dla stron dla użytkowników z różnych krajów
 • Support 24/7/365
 • Duża powierzchnia dysku do wykupienia (do 200 GB)
 • Brak okresu testowego, ale w zamian 30 dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy
 • Darmowa domena na pierwszy rok w planie (poza najtańszym planem)
 • Serwery LiteSpeed

Minusy

 • Migracja strony jest darmowa, ale przeniesienie domeny jest płatne
 • Najtańszy plan nie wytrzymuje zderzenia z konkurencją
 • Brak serwera REDIS
 • Support w języku Angielskim (kontakt nie jest utrudniony ale nie tak prosty jak z Polską obsługą klienta)
 • Kopia zapasowa w najtańszym planie wykonywana raz na tydzień

Sprawdź hosting Hostinger

7. LH.pl – dedykowane pakiety dla przedsiębiorców i blogerów

Jaki hosting d.a WooCommerce lub WordPress? Poznaj hosting LH.

Chcesz założyć bloga, a może sklep internetowy? LH przygotowało dla Ciebie specjalne pakiety.

Sprawdź hosting LH.pl

Szybka recenzja hostingu – LH.pl

LH.pl to dostawca hostingu który działa na rynku już od ponad 15 lat. W swojej ofercie posiada 4 główne pakiety które już na start są przypisane do hostingu stron www, hostingu WordPress, hostingu WooCommerce czy Hostingu PrestaShop.

Kontakt z supportem LH.pl

Jest on naprawdę błyskawiczny a dzięki temu, że można skontaktować się za pomocą poczty e-mail, czatu czy telefonu to każdy na pewno znajdzie swoją ulubioną formę kontaktu. Suport działa od poniedziałku do soboty w określonych godzinach, ale specjalny administrator dyżuruje 24/7 w przypadku sytuacji kryzysowych.

Dodatkowe materiały oferowane przez LH.pl

LH.pl posiada swojego własnego bloga, na którym pomaga w obsłudze i optymalizacji WordPress oraz wspiera też w kwestii SEO. Rewelacyjna inicjatywa LH.pl to stworzenie specjalnej grupy na FB WordPress dla początkujących – jak założyć stronę internetową.

W danej grupie specjaliści od LH.pl i nie tylko, dzielą się swoją wiedzą w zupełności za darmo i odpowiadają na każde pytanie. W trakcie rozmowy z supportem zostałem zapewniony że można tam zadać każde pytanie i nigdzie nie doświadczymy odpowiedzi w stylu “to oczywiste, sprawdź w Google a jeżeli tego nie wiesz to nie baw się w WordPressa”. Administratorzy dbają o odpowiedni poziom wiedzy i kultury na grupie.

Tani i szybki hosting WordPress

Najtańszy pakiet w LH.pl kupimy w pierwszym roku za 61,50 zł a odnowimy za 123 zł co naprawę jest niską ceną za serwery na dyskach SSD NVMe. Do tego mamy brak limitu transferu, 24h wsparcie, darmowy certyfikat SSL oraz rozbudowaną dodatkową ochronę. Do pełni szczęścia brakuje tylko serwerów LiteSpeed oraz dostępu do SSH w najtańszym planie. Jeżeli nie jesteście pewni czy hosting zapewni wam dostateczną szybkość to możecie testować go w zupełności za darmo przez 14 dni.

Hosting WooCommerce, Hosting WordPress i Hosting PrestaShop

LH.pl oferuje już na start specjalny podział swoich usług. Dlatego jeżeli planujesz postawić sklep internetowy i masz już wybraną wtyczkę to LH.pl pozwoli Ci dobrać idealny hosting dla Twojego sklepu.

Funkcje hostingu:

 1. Kontakt z supportem: TAK (telefon, e-mail, czat)
 2. W jakich dniach i godzinach można liczyć na wsparcie supportu: Infolinia dostępna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 – 20:00, w soboty i niedziele: 9:00 – 15:00. Natomiast przez 24h/ dobę pod specjalnym numerem infolinii alarmowej dyżurują administratorzy.
 3. Wersja testowa: TAK (14 dni)
 4. Darmowe przeniesienie strony z innego hostingu: TAK
 5. Darmowy certyfikat SSL Let’s Encrypt: TAK (Oprócz bezpłatnego certyfikatu Klienci mogą także skorzystać z płatnych rozwiązań od CERTUM)
 6. Zabezpieczenia DNS: NIE
 7. Zabezpieczenia serwera pocztowego (SPF, DKIM i DMARC): TAK
 8. Hosting jest zgodny z RODO: TAK
 9. Lokalizacja geograficzna hostingu: Warszawa (Polska – 3 centra danych)
 10. Dostępny backup strony: TAK (Backup jest robiony raz dziennie i kopie zapasowe są przechowywane do 14 dni wstecz. Kopia zapasowa obejmuje zarówno treści na stronie jak i pocztę e-mail)
 11. Darmowe przywrócenie kopii zapasowej: TAK (Można przywrócić kopię zapasową samodzielnie)
 12. Czy jest możliwość zrobienia własnego backupu: TAK
 13. Rodzaj dysku oferowanego przez hosting: SSD NVMe
 14. Limit skrzynek e-mail: BEZ LIMITU
 15. Limit plików na serwerze: 1 000 000
 16. Limit baz danych: BEZ LIMITU
 17. Limit wykorzystania pamięci RAM: Limit wykorzystania pamięci RAM jest uzależniony od konkretnego pakietu. Orange: 1 GB, Kiwi 2 GB, Mango 3 GB i Apple 4 GB
 18. Limit stron jaki możemy postawić w ramach jednego hostingu: BEZ LIMITU
 19. Oprogramowanie serwera hostingu hosting: Apache
 20. Dostępny autoinstalator WordPress: NIE (można jednak bezpłatnie uzyskać pomoc supportu który zrobi to za nas. Operator poinformował nas jednak, że jeszcze w 2021 będzie dostępny autoinstalator. )
 21. Hosting przygotowany pod WordPress: TAK
 22. Ograniczenie prędkości odczytu danych z dysku: NIE
 23. Czy hosting jest na serwerze współdzielonym: TAK
 24. Uptime hostingu: 99,95%
 25. Dodatkowa ochrona poza SSL: TAK (WAF, anty BruteForce oraz anty DDoS, filtrowanie adresów IP, zaawansowany monitoring SPAMu oraz szereg zabezpieczeń na poziomie infrastruktury (dywersyfikacja centrów danych, dywersyfikacja operatorów łącza, internetu). Dodatkowo dane na serwerze są regularnie skanowane za pomocą autorskiego rozwiązania do wyszukiwania infekcji wirusowych)
 26. Możliwość wykupienia hostingu elastycznego: TAK
 27. Co się stanie jeżeli nasza strona zacznie pożerać większe zasoby niż te wykupione w pakiecie: Na hostingu współdzielonym BOK zaproponuje Klientowi wyższy pakiet, na cloud serverze zaproponowane zostaną dodatkowe zasoby CPU/RAM. Jeżeli obciążenie generowane przez stronę znacząco przekroczy limity hostingowe, zagrażając tym samym innym userom, usługa zostanie wstrzymana, a BOK podejmie natychmiastowy kontakt z Klientem w celu ustalenia przyczyny wzmożonego ruchu/obciążenia.
 28. REDIS lub MEMCACHED: TAK (oba można zainstalować na Cloud Serverze)
 29. Maksymalna wielkość wiadomości e-mail do wysłania: 20 MB
 30. Czy serwer wspiera aktualne php i MySQL: TAK
 31. Miesięczny transfer: BEZ LIMITU
 32. Weryfikacja dwuetapowa: NIE (Będzie jednak dostępna jeszcze w 2021r)
 33. Dostępny SSH: TAK (brak dostępu w najtańszym pakiecie Orange)
 34. Dostępna powierzchnia strony www: W zależności od pakietu (5, 10, 30,100 GB)
 35. Pojemność poczty: W zależności od pakietu (5, 10, 30,100 GB)
 36. Dostępna moc procesora: Normatywne obciążenie procesora na naszych pakietach to: Orange 50%, Kiwi 100%, Mango 150% oraz Apple 200%. W przypadku Cloud Serverów moc porocesora dobieramy sobie wybierając liczbę rdzeni CPU.
 37. Hosting obsługuje HTTP/2 i HTTP/3: TAK (HTTP/2)
 38. Ograniczenie maksymalnej liczby żądań HTTP w ciągu doby: BEZ LIMITU
 39. Hosting ma integrację z Cloudflare: NIE (Nie ma wbudowanej integracji, lecz wykonanie jej jest jak najbardziej możliwe)
 40. Czy wsparcie oraz hosting jest w języku Polskim: TAK
 41. Czy cena rośnie po pierwszym roku: TAK

Cena hostingu strony internetowej

Pakiety hostingowe (ceny brutto):

 1. Orange – 5GB – Pierwszy rok 61,50 zł. Drugi rok 123 zł (miesięcznie pierwszy rok 5,13 zł, miesięcznie drugi rok 10,25 zł – opłata jest dokonywana rocznie)
 2. Kiwi – 10 GB – Pierwszy rok 46,12 zł. Drugi rok 184,50 zł (miesięcznie pierwszy rok 3,84 zł, miesięcznie drugi rok 15,38 zł – opłata jest dokonywana rocznie)
 3. Mango – 30 GB – Pierwszy rok 73,80. Drugi rok 295,20 zł (miesięcznie pierwszy rok 6,15 zł, miesięcznie drugi rok 24,60 zł – opłata jest dokonywana rocznie)
 4. Apple – 100 GB – Pierwszy rok 123zł. Drugi rok 492 zł (miesięcznie pierwszy rok 10,25 zł, miesięcznie drugi rok 41 zł – opłata jest dokonywana rocznie)

Plusy

 • Dyski SSD NVMe w każdym pakiecie
 • 14 dniowa wersja testowa
 • Brak limitu transferu danych, ilości domen, ilości baz danych oraz ilości skrzynek e-mail
 • Codzienne kopie zapasowe przechowywane przez 14 dni
 • Bezpłatny certyfikat SSL

Minusy

 • Brak dostępu do SSH w najtańszym planie (w pierwszym roku najtańszy jest pakiet Kiwi i posiada on dostęp do SSG. Operator poinformował nas również, że jest to najczęściej wybierany pakiet przez klientów)

Odbierz kod rabatowy LH.pl 20%

Dla naszych czytelników mamy specjalny kod rabatowy w wysokości 20% na pierwszy zakup hostingu w LH.pl. Po wybraniu pakietu w koszyku należy podać kod Sardynki20 aby doliczyła się zniżka.

Wejdź tutaj , LH.pl i zgarnij zniżkę.

Sprawdź jak zamówić hosting w LH.pl oraz poznaj materiały dodatkowe oferowane przez LH.pl


Sprawdź hosting LH.pl

8. AttHost – pakiet korzyści (Kupon na reklamę Google, zniżka Brand24, zniżka Freshmail, zniżka TemplateMonster)

Hosting w dobrej cenie - Atthost.

Hosting AttHost kusi nie tylko ceną ale i specjalnymi dodatkami dla swoich klientów.

Sprawdź hosting AttHost

Szybka recenzja hostingu – AttHost

AttHost oferuje 4 wiodące pakiety, których głównymi różnicami jest wielkość dostępnego dysku oraz ilość darmowych usług przeniesienia stron i poczty e-mail z innego hostingu. AttHost oferuje swoim użytkownikom brak limitu jeżeli chodzi o transfer, ilość baz danych, ilości domen i kont FTP. Całość działa na serwerach w Polsce które działają na szybkich dyskach SSD a strony WWW są zabezpieczone darmowym certyfikatem SSL Let,s Encrypt.

Atthost oferuje 14 dni darmowego testowania hostingu, To w zupełności wystarcza na sprawdzenie działania zarówno serwerów jak i wsparcia AttHost.

Pakiet korzyści AttHost – dodatkowe rabaty na inne usługi

Decydując się na współpracę z AttHost po wykupieniu pakietu otrzymamy pakiet korzyści od partnerów AttHost: Kupon na reklamę w Google AdWords o wysokości 200zł, 10% rabatu na usługi Brand24, 30% rabatu na usługi Freshmail oraz 20% rabatu na zakup szablonów w TemplateMonster.

Funkcje hostingu:

 1. Kontakt z supportem: TAK (telefon, e-mail, czat)
 2. W jakich dniach i godzinach można liczyć na wsparcie supportu: Kontakt z działem pomocy technicznej odbywa się drogą mailową. Pomoc ta realizowana jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8-21 oraz w soboty od 9 do 17, jednak w praktyce 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu ktoś czuwa nad prawidłowością działania usług. Kontakt z działem handlowym możliwy jest drogą telefoniczną (pn.-pt. 8-16) oraz przez dostępny na stronie czat (pn.-pt. 8-20). Firma pracujem według kolejności zgłoszeń i w praktyce czas oczekiwania na odpowiedź nie trwa dłużej niż godzinę. 
 3. Wersja testowa: TAK (14 dni)
 4. Darmowe przeniesienie strony z innego hostingu: TAK (W przypadku Planu Business Plus – 1 strona www i 2 skrzynki pocztowe, Enterprise Plus – 2 strony www oraz 4 skrzynki pocztowe, Infinity Plus – 5 stron www oraz 10 skrzynek pocztowych)
 5. Darmowy certyfikat SSL Let’s Encrypt: TAK (można też wykupić płatne certyfikaty RapidSSL, Comodo PositiveSSL oraz GGSSL Domain)
 6. Zabezpieczenia DNS: Hosting wykorzystuje zabezpieczenie BitNinja
 7. Zabezpieczenia serwera pocztowego (SPF, DKIM i DMARC): TAK
 8. Hosting jest zgodny z RODO: TAK
 9. Lokalizacja geograficzna hostingu: Olsztyn (Polska)
 10. Dostępny backup strony: TAK (Kopie zapasowe tworzone są dwa razy dziennie i przechowywane przez 7 dni)
 11. Darmowe przywrócenie kopii zapasowej: TAK (Można to zrobić samodzielnie)
 12. Czy jest możliwość zrobienia własnego backupu: TAK
 13. Rodzaj dysku oferowanego przez hosting: SSD
 14. Limit skrzynek e-mail: BEZ LIMITU
 15. Limit plików na serwerze: 2 000 000
 16. Limit baz danych: BEZ LIMITU
 17. Limit wykorzystania pamięci RAM: W zależności od pakietu (Każdy z pakietów posiada inną ilość pamięci RAM. Professional Plus – 1 GB, Business Plus – 1,5 GB, Enterprise Plus – 2 GB, Infinity Plus – 3 GB.)
 18. Limit stron jaki możemy postawić w ramach jednego hostingu: BEZ LIMITU
 19. Oprogramowanie serwera hostingu hosting: Cloud Linux
 20. Dostępny autoinstalator WordPress: TAK (support wpiera przy instalacji. Dostępne są też autoinstalatory CMS jak Prestashop, Joomla, Magento, Drupal, Matomo)
 21. Hosting przygotowany pod WordPress: TAK 
 22. Ograniczenie prędkości odczytu danych z dysku: TAK (Istnieją pewne ograniczenia automatycznie przydzielane w zależności od obciążenia w danym momencie, jednakże w przypadku dysków SSD nie mają one większego znaczenia dla prędkości odczytu strony internetowej)
 23. Czy hosting jest na serwerze współdzielonym: TAK
 24. Uptime hostingu: 99%
 25. Dodatkowa ochrona poza SSL: TAK (BitNinja)
 26. Możliwość wykupienia hostingu elastycznego: NIE
 27. Co się stanie jeżeli nasza strona zacznie pożerać większe zasoby niż te wykupione w pakiecie: Jeżeli strona zwiększy swoje zapotrzebowanie przewyższając tym samym dostępne parametry, operator prześle informacje drogą mailową.
 28. REDIS lub MEMCACHED: TAK (oba)
 29. Maksymalna wielkość wiadomości e-mail do wysłania: 900 MB
 30. Czy serwer wspiera aktualne php i MySQL: TAK
 31. Miesięczny transfer: BEZ LIMITU
 32. Weryfikacja dwuetapowa: NIE
 33. Dostępny SSH: TAK
 34. Dostępna powierzchnia strony www: W zależności od wybranego pakietu (10, 25, 50, 150 GB)
 35. Pojemność poczty: Brak poczty w chmurze. W zależności od wybranego pakietu (10, 25, 50, 150 GB)
 36. Dostępna moc procesora: W zależności od wybranego pakietu (Professional Plus – 100%, Business Plus – 125%, Enterprise Plus – 150% Infinity Plus – 200%)
 37. Hosting obsługuje HTTP/2 i HTTP/3: TAK (HTTP/2)
 38. Ograniczenie maksymalnej liczby żądań HTTP w ciągu doby: NIE
 39. Hosting ma integrację z Cloudflare: NIE (jednak bez większego problemu strony można przekierować, aby były obsługiwane przez CloudFlare)
 40. Czy wsparcie oraz hosting jest w języku polskim: TAK
 41. Czy cena rośnie po pierwszym roku: NIE

Cena hostingu strony internetowej

Pakiety hostingowe (ceny brutto): Hosting WordPress

 • Professional Plus – 10 GB – 97 zł rocznie (9 zł miesięcznie)
 • Business Plus – 25 GB – 147 zł rocznie (14 zł miesięcznie)
 • Enterprise Plus – 50 GB –  227 zł rocznie (22 zł miesięcznie)
 • Infinity Plus – 150 GB – 517 zł rocznie (51 zł miesięcznie)

Plusy

 • Stała cena od początku współpracy
 • Kopia zapasowa wykonywana dwa razy na dobę
 • Brak limitu domen, transferu, baz danych, kont pocztowych oraz FTP
 • Darmowy certyfikat SSL w każdym pakiecie
 • 14 dniowy okres próbny
 • Dostępne autoinstalator CMC dla sklepów internetowych.

Minusy

 • Brak darmowej migracji strony w najtańszym pakiecie
 • Brak dysków SSD NVMe

Sprawdź hosting AttHost

9. AZ – hosting dla e-commerce

Hosting dla PrestaShop - AZ.

AZ ma w swojej ofercie hostingi dla stron WWW, WordPress, PrestaShop oraz dedykowany VPS.

Sprawdź hosting AZ

Szybka Recenzja Hostingu – AZ.pl

Hosting z historią – 30 lat na rynku

AZ.pl działa na rynku od 30 lat i posiada na swoim koncie 12 000 000 zarejestrowanych domen i ok 8 000 000 klientów co świadczy o skutecznej i dobrej pracy. Hosting poza standardowymi funkcjami hostingu oferuje gotowe rozwiązania dla sklepów internetowych. Od 2018 AZ.pl jest częścią międzynarodowej grupy 1 & 1 IONOS (największego dostawcy usług hostingowych w Europie).

Hosting PrestaShop

W ofercie AZ.pl wyróżniają się przede wszystkim hostingi ukierunkowane pod dane aplikacje, takie jak Hosting WordPress czy Hosting Presta w konkurencyjnych cenach. Wszystkie hostingi AZ.pl posiadają zabezpieczenie zaporą WAF oraz wspierają najnowsze wersje PHP. Klienci AZ.pl podkreślają też wysoką jakość obsługi klienta.

Funkcje hostingu:

 1. Kontakt z supportem: TAK
 2. W jakich dniach i godzinach można liczyć na wsparcie supportu: Live chat: 9:00 – 17:00, od poniedziałku do piątku. Infolinia i poczta e-mail od 8:00 do 20:00 od poniedziałku do piątku oraz w soboty od 8:00 do 16:00.
 3. Wersja testowa: NIE
 4. Darmowe przeniesienie strony z innego hostingu: NIE 
 5. Darmowy certyfikat SSL Let’s Encrypt: NIE
 6. Zabezpieczenia DNS: TAK
 7. Zabezpieczenia serwera pocztowego (SPF, DKIM i DMARC):TAK
 8. Hosting jest zgodny z RODO: TAK
 9. Lokalizacja geograficzna hostingu: Polska
 10. Dostępny backup strony: TAK (backup dostępny jest do 3/7 dni wstecz w zależności od wybranego hostingu. Backup dla strony dostępny jest bezpośrednio przez ftp, a dla poczty po kontakcie klienta z naszą infolinią).
 11. Darmowe przywrócenie kopii zapasowej: TAK (Backup udostępniony jest bez żadnych kosztów. Klient ma cały czas dostępny przez ftp. Dla poczty jest to usługa płatna)
 12. Czy jest możliwość zrobienia własnego backupu: TAK (Klient może sam zarchiwizować dane poprzez ich np. spakowanie)
 13. Rodzaj dysku oferowanego przez hosting: Wszystko zależy od wybranego rodzaju hostingu. Standardowe hostingi posiadają HDD, natomiast hosting WordPress/ Hosting Presta posiadają dyski SSD.
 14. Limit skrzynek e-mail: BEZ LIMITU
 15. Limit plików na serwerze: TAK (Zależy od wybranego pakietu: od 1.000.000 do 2.500.000 plików)
 16. Limit baz danych: BEZ LIMITU
 17. Limit wykorzystania pamięci RAM: TAK (Hostingi posiadają ograniczenie maksymalnego zużycia pamięci na jeden proces – począwszy od 256 mb do 512mb.)
 18. Limit stron jaki możemy postawić w ramach jednego hostingu: NIE (jedyny limit to wykupiona powierzchnia)
 19. Oprogramowanie serwera hostingu hosting: Apache
 20. Dostępny autoinstalator WordPress: TAK
 21. Hosting przygotowany pod WordPress: TAK
 22. Ograniczenie prędkości odczytu danych z dysku: NIE 
 23. Czy hosting jest na serwerze współdzielonym: NIE
 24. Uptime hostingu: 99%
 25. Dodatkowa ochrona poza SSL: TAK (aktywna ochrona WAF wspierająca zabezpieczenie hostingu przed atakami i złośliwym oprogramowaniem)
 26. Możliwość wykupienia hostingu elastycznego: NIE
 27. Co się stanie jeżeli nasza strona zacznie pożerać większe zasoby niż te wykupione w pakiecie: Klient dostanie komunikat o przekroczeniu zasobów. W takiej sytuacji jest możliwość dokonania upgrade’u planu hostingowego.
 28. REDIS lub MEMCACHED: NIE (dostepny jest opcache)
 29. Maksymalna wielkość wiadomości e-mail do wysłania: 100 MB
 30. Czy serwer wspiera aktualne php i MySQL: TAK
 31. Miesięczny transfer: BEZ LIMITU
 32. Weryfikacja dwuetapowa: NIE
 33. Dostępny SSH: TAK (w każdy pakiecie)
 34. Dostępna powierzchnia strony www: w zależności od pakietu (od 49 GB do 2TB)
 35. Pojemność poczty: w zależności od wyboru klienta, od 512 MB do prawie maksymalnej powierzchni serwera. 
 36. Dostępna moc procesora: Jest to hosting typu współdzielonego, więc moc ograniczona jest parametrami bezpieczeństwa:  maksymalna liczba równoległych procesów czy czas trwania procesu.
 37. Hosting obsługuje HTTP/2 i HTTP/3: TAK
 38. Ograniczenie maksymalnej liczby żądań HTTP w ciągu doby: Tak (Maksymalna liczba żądań to od 20 000 do 150 000 w zależności od wybranego pakietu)
 39. Hosting ma integrację z Cloudflare: TAK
 40. Czy wsparcie oraz hosting jest w języku Polskim: TAK 
 41. Czy cena rośnie po pierwszym roku: TAK

Cena hostingu strony internetowej

Pakiety hostingowe (ceny brutto): Hosting WWW

 • 100 GB –  Pierwszy rok 36,90 zł. Drugi rok 492 zł rocznie (miesięcznie pierwszy rok 3,10 zł, miesięcznie drugi rok 41 zł – opłata jest dokonywana rocznie)
 • 500 GB – Pierwszy rok 147,60 zł. Drugi rok 738 zł (miesięcznie pierwszy rok 12,30 zł, miesięcznie drugi rok 61,50 zł – opłata jest dokonywana rocznie) 
 • 2 TB –  Pierwszy rok 402,95 zł. Drugi rok 1107 zł (miesięcznie pierwszy rok 33,58 zł, miesięcznie drugi rok 92,25 zł – opłata jest dokonywana rocznie)

Plusy

 • Specjalny pakiet dla sklepu internetowego opartego o PrestaShop
 • Brak limitu transferu
 • Duże rabaty na pierwszy rok współpracy

Minusy

 • Brak darmowego certyfikatu SSL
 • Brak weryfikacji dwuetapowej

Sprawdź hosting AZ

10. The Camels – codzienny backup aż do 30 dni wstecz

Hosting thecamels WordPress.

Hosting z dodatkową ochroną przeciw malware.

Sprawdź hosting thecamels

Szybka recenzja hostingu – thecamels

Hosting thecamels oferuje aż 5 dostępnych ofert hostingu na dyskach SSD NVMe. Zaczynając od najtańszego pakietu o pojemności 5GB do pakietu Maxi o powierzchni 100 GB. Dostawca hostingu oferuje bezpłatny certyfikat SSL, dodatkową ochronę przeciw malware oraz backup do 30 dni wstecz i to wszystko już w najtańszym pakiecie.

W przypadku dwóch pierwszych pakietów takie elementy jak bazy danych, konta e-mail, domeny są limitowane natomiast od pakietu Normal który jest najczęściej wybierany przez klientów thecamels te limity są zamienione na brak limitów.

Funkcje hostingu:

 1. Kontakt z supportem: TAK (telefon, e-mail)
 2. W jakich dniach i godzinach można liczyć na wsparcie supportu: Pomoc jest całodobowa w zależności od wykupionego pakietu. Domyślnie 8-20.
 3. Wersja testowa: TAK (14 dni)
 4. Darmowe przeniesienie strony z innego hostingu: TAK
 5. Darmowy certyfikat SSL Let’s Encrypt: TAK (Jest możliwość wykupienia wersji płatnej (Certyfikat PositiveSSL, Certyfikat SSL Multi-Domain, Certyfikat PositiveSSL Wildcard, EV SSL, EV Multi SSL, Dedykowany adres IPv4)
 6. Zabezpieczenia DNS: TAK
 7. Zabezpieczenia serwera pocztowego (SPF, DKIM i DMARC): TAK
 8. Hosting jest zgodny z RODO: TAK
 9. Lokalizacja geograficzna hostingu: Łódź
 10. Dostępny backup strony: TAK (30 dni wstecz (można zgłosić prośbę o wykonanie extra backupu. Normalnie jest robiony codziennie w nocy)
 11. Darmowe przywrócenie kopii zapasowej: TAK
 12. Czy jest możliwość zrobienia własnego backupu: NIE
 13. Rodzaj dysku oferowanego przez hosting: SSD NVMe
 14. Limit skrzynek e-mail: W zależności od pakietu (5,10, bez limitu)
 15. Limit plików na serwerze: BEZ LIMITU
 16. Liczba baz danych: W zależności od pakietu (5,10, bez limitu)
 17. Limit wykorzystania pamięci RAM: BEZ LIMITU (w przypadku dużego obciążenia będzie kontakt z informacją o konieczności optymalizacji lub zmiany usługi na wyższą)
 18. Limit stron jaki możemy postawić w ramach jednego hostingu: W zależności od pakietu (5, 10, bez limitu)
 19. Oprogramowanie serwera hostingu hosting: CPanel. CENTOS
 20. Dostępny autoinstalator WordPress: TAK
 21. Hosting przygotowany pod WordPress: TAK
 22. Ograniczenie prędkości odczytu danych z dysku: BEZ LIMITU
 23. Czy hosting jest na serwerze współdzielonym: TAK
 24. Uptime hostingu: 99%
 25. Dodatkowa ochrona poza SSL: TAK (Antywirus, Antymalware, Web Application Firewall)
 26. Możliwość wykupienia hostingu elastycznego: NIE
 27. Co się stanie jeżeli nasza strona zacznie pożerać większe zasoby niż te wykupione w pakiecie: W przypadku dużego obciążenia będzie kontakt z informacją o konieczności optymalizacji lub zmiany usługi na wyższą.
 28. REDIS lub MEMCACHED: NIE
 29. Maksymalna wielkość wiadomości e-mail do wysłania: 50 MB
 30. Czy serwer wspiera aktualne php i MySQL: TAK
 31. Miesięczny transfer: w zależności od pakietu (50,100,200,500 GB lub bez limitu)
 32. Weryfikacja dwuetapowa: TAK (można dodatkowo włączyć)
 33. Dostępny SSH: NIE (W razie konieczności wykonania poleceń należy zgłosić sprawę supportowi)
 34. Dostępna powierzchnia strony www: w zależności od pakietu (5,10,20,50,100 GB)
 35. Pojemność poczty: Pojemność poczty współdzielona z miejscem na stronę www
 36. Dostępna moc procesora: Usługa współdzieli procesor
 37. Hosting obsługuje HTTP/2 i HTTP/3: TAK (HTTP/2)
 38. Ograniczenie maksymalnej liczby żądań HTTP w ciągu doby: NIE
 39. Hosting ma integrację z Cloudflare: TAK
 40. Czy wsparcie oraz hosting jest w języku Polskim: TAK
 41. Czy cena rośnie po pierwszym roku: NIE

Cena hostingu strony internetowej

Pakiety hostingowe (ceny brutto): Hosting SSD NvME

 • Mini – 5 GB – 97,17 zł rocznie (miesięcznie 8,10 zł – opłata jest dokonywana rocznie)
 • Small – 10GB – 121,77 zł rocznie (miesięcznie 10,15 zł – opłata jest dokonywana rocznie)
 • Normal – 20 GB – 244,77 zł rocznie (miesięcznie 20,40 zł – opłata jest dokonywana rocznie)
 • High – 50 GB – 490,77 zł rocznie (miesięcznie 490,77 zł – opłata jest dokonywana rocznie)
 • Maxi – 100 GB – 736,77 zł rocznie (miesięcznie 61,40 zł – opłata jest dokonywana rocznie)

Plusy

 • Bogate materiały dodatkowe (grupa na facebooku, Podcast, blog i rozbudowana baza wiedzy)
 • Codzienny backup strony aż do 30 dni wstecz
 • Dodatkowa ochrona (Antywirus, Antymalware, Web Application Firewall)

Minusy

 • Brak REDIS

Sprawdź hosting thecamels

Co my polecamy? Na jakim hostingu jest nasza strona?

Na jakim hostingu działa ta strona? 

SardynkiBiznesu.pl do 2019 roku są postawione na hostingu Zenbox. Przenieśliśmy się na Zenbox z dedykowanego serwera VPS bardzo dużego i znanego, międzynarodowego operatora, który praktycznie co drugi miesiąc zaskakiwał nas jakimś błędem lub niedostępnością usług (i dobrze, że się przenieśliśmy, bo w 2021 roku, w marcu, ów dostawca zaliczył poważną wpadkę i awarię).

Czy jesteśmy zadowoleni? 

Jeżeli chodzi o Zenbox do tej pory jesteśmy bardzo zadowoleni z obsługi oraz samego funkcjonowania hostingu oraz obsługi supportu. Mamy również podpięte i zintegrowane z Gmailem skrzynki pocztowe.

Tym bardziej, że funkcjonują na nim inne strony, którymi zarządzamy (jest to prawie 10 domen) – i wszystkie działają bezproblemowo z jednego konta: są to strony między innymi stopnadwadze.pl czy jawagabunda.pl.

Nie zdarzyła się nam sytuacja, by nasze strony były niedostępne. Wszystko działa stabilnie.

Jakie doświadczenia mamy z pomocą techniczną? 

Support odpisuje bardzo szybko (nawet w późnych godzinach wieczornych), pomógł nam rozwiązać kilka problemów z optymalizacją. Na odpowiedź nie czekaliśmy nigdy dłużej niż godzinę. W ogóle nie przeszkadza to, że pomoc jest świadczona tylko e-mailem.

Nie było też żadnego problemu z podpięciem Zenboxa do Cloudflare.

Szybkość działania bloga? 

Jeżeli chodzi o wybór hostingu pod prowadzenie bloga, małego sklepu lub strony internetowej to zdecydowanie możemy polecić Hosting Zenbox.

Jaki hosting wybrać jeżeli:

Chcesz stworzyć małego bloga, dopiero zaczynasz i chcesz minimalizować koszty?

SeoHost będzie dobrym wyborem. Z naszego zestawienia cechuje się najniższą ceną za najmniejszy pakiet miejsca na dysku. Nie jest to pojemność wystarczająca do stworzenia sklepu internetowego działającego na skalę światową, ale doskonale nada się na potrzeby małego bloga (na start).

Chcesz stworzyć prostą stronę małej firmy w formie wizytówki z kilkoma podstronami?

Hosting od SeoHost również będzie dobrym wyborem. Z naszego zestawienia cechuje się najniższą ceną za najmniejszy pakiet miejsca na dysku. Dla małej, prostej strony, którą po prostu robisz raz i zapominasz, będzie wystarczający.

Potrzebujesz długiego okresu backupu strony?

Z tego zestawienia Thecamels oferuje Ci aż backup (kopię zapasową) do 30 dni wstecz.

Prowadzisz już sklep lub chcesz otworzyć sklep internetowy?

Dla osób chcących otworzyć sklep internetowy możemy polecić hosting Hostinger (dobre rozwiązanie jeżeli planujemy sprzedaż zagraniczną), LH.pl oraz AZ.pl (posiadają serwery specjalnie przygotowane pod integracje z popularnymi platformami Ecommerce – PrestaShop, WooCommerce).

Twoja strona internetowa zalicza w ciągu roku ogromne skoki zapotrzebowania na miejsce?

Jeżeli Twoja strona codziennie nie wymaga ogromnych pokładów miejsca i ludzie odwiedzają ją sporadycznie, ale w ciągu roku pojawiają się dni kiedy ilość odwiedzjących przekracza wszelkie limity (prowadzisz np. sklep z produktami okolicznościowymi (Święta, Walentynki, Dzień Matki itp.) i serwery rozgrzane są do czerwoności to w takim przypadku dobrym rozwiązaniem jest dhosting.pl. Dzięki elastycznej formule w przypadku nagłego wzrostu ilości odwiedzin serwer zwiększy swoją wydajność.

Potrzebujesz kompleksowej pomocy w ustawieniu o podstaw strony lub chcesz zrobić to samodzielnie?

Tutaj możemy polecić hosting od LH.pl. Jest on w przystępnej cenie (zwłaszcza jeżeli zwrócimy uwagę na zniżkę na pierwszy rok) oraz naprawdę przyjazny support który pomoże nam z każdym problemem w kwestii obsługi hostingu. LH.pl prowadzi rozbudowanego bloga oraz kanał na YouTube na temat WordPress dzięki czemu dostarcza nam w jednym miejscu całą masę przydatnych informacji i to całkowicie za darmo.

Poza tym LH.pl jest moderatorem specjalnej grupy na Facebooku na której możemy zadać każde pytanie odnośnie WordPress i nie tylko i co ważne nikt nas nie wyśmieje za brak wiedzy gdyż LH.pl dba o odpowiedni poziom grupy.

Medal za rewelacyjny kontakt z suportem trafia do LH.pl!

W trakcie pisania recenzji kontaktowałem się z supportem każdego hostingu w celu uzyskania interesujących nas informacji. Rewelacyjna obsługa, przyjazny kontakt, odpowiedź na każde pytanie oraz przyznanie się do ewentualnych braków funkcji uzyskaliśmy w LH.pl. Tak wyczerpujących informacji oraz profesjonalnego podejścia do klienta dawno nie było mi dane uzyskać a trochę artykułów związanych z recenzjami już napisaliśmy. Jeszcze raz ogromne gratulacje dla LH.pl!

Z jakich hostingów korzystają popularni twórcy internetowi

Parametry / funkcje hostingu – słowniczek dla początkujących

 • Pojemność hostingu (pamięć masowa hostingu) – jest to ilość oferowanego miejsca w GB na dyskach podpiętych do serwerów. Im więcej treści (zdjęć, filmów, tekstów) nasza strona posiada tym większa powierzchnia będzie niezbędna. Działa to analogicznie analogicznie jakbyś zgrywał dane na dysk twardy czy kostkę USB. 
 • Transfer dostępny na hostingu – jest to ilość danych jaką można wgrać w skali miesiąca na serwer oraz jaka ilość danych może zostać pobrana z serwera przez internautów w skali miesiąca – czyli każdy internatua, który wchodzi na Twoją stronę pobiera określoną ilość danych – tak samo jak w umowach z operatorami sieci masz określoną liczbę danych miesięcznie do wykorzystania 
 • Hosting z certyfikatem SSL – to protokół sieciowy, który jest standardem szyfrowania danych w Internecie. To symbol kłódki, który widzisz w pasku adresu url witryny. Pozwala on na na bezpieczne (zaszyfrowane) połączenie między przeglądarką internetową, a serwerem na którym znajduje się strona. Jeżeli nie masz certyfikatu SSL prawdopodobnie nikt nie będzie chciał wejść na Twoją stronę – przeglądarka będzie ostrzegać użytkownika przed brakiem zabezpieczeń. Na całe szczęście większość hostingów zawiera darmowy certyfikatu oraz umożliwia wybranie płatnych zabezpieczeń.
 • Backup hostingu – to nic innego jak kopia zapasowa naszej strony internetowej. Dzięki niej możemy przywrócić stronę do wcześniejszej wersji w przypadku awarii, przypadkowego usunięcia wpisów czy też wystąpienia innego problemu. Im częściej wykonywana jest kopia zapasowa tym lepiej, niektóre hostingi oferują wykonywanie kopii zapasowej nawet kilka razy w ciągu dnia. Ważne jest też jak daleko wstecz można przywrócić wersję strony. Optymalny czas do którego można się cofnąć to 7 dni. 
 • Uptime hostingu – jest to czas nieprzerwanej pracy hostingu. Jeżeli uptime wynosi 100% oznacza, że strona internetowa cały czas jest dostępna i nie ma ani sekundy kiedy nie można by z niej skorzystać. Jeżeli natomiast uptime nie wynosi 100% oznacza to, że przez dany czas (brakujące procenty) strona internetowa nie jest dostępna. Uptime najczęściej podawany jest w skali miesiąca.
 • Uwierzytelnianie poczty (SPF, DKIM, DMARC) – jest to technologia która chroni pocztę przed podszywaniem się przez cyberprzestępców.
 • REDIS – zapewnia on błyskawiczny dostęp do baz danych dzięki czemu pozwala uniknąć opóźnień w wyszukiwaniu zwartości. Jeżeli hosting umożliwia wykorzystanie REDIS to przekłada się to na ogromne przyśpieszenie działania strony WWW.
 • Hosting na dysku SSD NVMe – serwery hostingu tak samo jak komputery osobiste zapisują dane na dyskach komputerowych. I podobnie jak w komputerach osobistych kiedyś stosowano dyski HDD, ale zostały one wyparte przez dyski SSD, które cechują się szybszą pracą.  Dzięki temu dostęp do danych zapisanych na dyskach jest prostszy. Jeszcze lepszym dyskiem jest dysk SSD NVMe gdyż jest jeszcze szybszy. Wybierając hosting zwróć uwagę czy usługodawca oferuje powierzchnię dyskową na najnowszym modelu dysku lub przynajmniej na zwykłym SSD. 

Co powinien mieć dobry hosting – jakie są parametry dobrego hostingu?

Dobry hosting powinien przede wszystkim oferować stabilne połączenie, odpowiednią dla nas pojemność dysku, skuteczne zabezpieczenia (SSL – szyfrowanie połączenia, ochrona poczty), być niemalże cały czas dostępny dla użytkoników (im wyższy poziom dostępności, tym lepiej).

Bardzo ważne jest to, by hosting tworzył automatyczną kopię zapasową (backup) naszej strony (optymalnym czasem wstecz do przywrócenia jest około 7 dni).

Równie istotnym elementem jest dostęp do dysków SSD, dzięki czemu nasze dane będą szybciej przetwarzane, i sama strona / blog / sklep będą działały szybciej.

Ważne! Pamiętaj, że szybki hosting sprawia, że Twoja strona www będzie wyżej w wynikach wyszukiwania – Google “lubi” strony, które działają szybko.

Niezbędny jest również kontakt z profesjonalnym suportem (pomocą techniczną) w każdej chwili tak aby nagłe awarie nie paraliżowały naszej strony czy też sklepu internetowego.

Jeżeli jest to nasza pierwsza strona dobrze jeżeli support wspomoże nas w instalacji WordPressa oraz certyfikatu SSL, tak aby nasza strona była odpowiednio zoptymalizowana i zabezpieczona.

Jeżeli nasza strona będzie przetwarzać jakiekolwiek dane (a na pewno będzie) niezbędna też jest zgodność i zachowanie praw i obowiązków wynikających z RODO.

Płatny czy darmowy hosting?

Jeżeli chcesz działać w internecie czy to zawodowo czy rozwijając pasję, hosting za darmo NIE będzie najlepszym pomysłem. 

Darmowy hosting różni się przede wszystkim mniejszą liczbą funkcji, integracji, miejsca, skutecznością supportu czy istnieniem reklam.

Jeżeli planujesz Tworzyć wartościowe treści do Internetu, chcesz otworzyć sklep internetowy czy stworzyć wizytówkę własnej firmy to nie ma najmniejszego sensu, by korzystać z darmowych rozwiązań hostingowych.

Zwłaszcza że wielu operatorów oferuje naprawdę niską cenę za pierwszy rok, a i późniejsze koszty kontynuacji są w zasięgu portfela zwykłego śmiertelnika – zwłaszcza gdy mówimy i niewielkich stronach z małym ruchem.

Nawet jeżeli zainwestujesz nieduże środki i pomysł na blog lub sklep nie wypali to dużo nie stracisz.

Ale jeżeli znowu Twój pomysł zaskoczy to nie będzie trzeba się martwić, o to że serwer padnie, gdy nagle klientów przybędzie, że reklamy będą odstraszać czytelników (a ta najprostsza droga by zniechęcić kogoś “na przyszłość” – źle zapamięta Twoją stronę i nie będzie chciał na nią wrócić) czy też, że ktoś wykradnie Twoje treści.

Płatny hosting to też dużo oszczędzonego czasu – na darmowym hostingu musisz poświęcić dużo więcej czasu, zaangażowania i uwagi, by wszystko działało jak należy (a i tak może się skończyć, że finalnie będziesz musiał/a komuś zapłacić, kto Ci pomoże z błędami).

Kiedy warto wybrać darmowy hosting? 

Gdy szukasz pomysłu na biznes lub pracę dodatkową i chcesz rozwinąć się w kierunku obsługi stron www i tworzenia sklepów.

Darmowy hosting warto wybrać tylko jeżeli chcemy przetestować jak założyć stronę, nauczyć się instalacji WordPress lub po prostu się pobawić.

Minusy darmowego hostingu:

 • niska pojemność hostingu
 • wszechobecny reklamy
 • często brak możliwości posiadania własnej nazwy domeny
 • powolny support lub w ogóle jego brak
 • skrzynka pocztowa narażona na ciągły przypływ spamu
 • słabe zabezpieczenia
 • treści które zamieszczasz nie są w pełni Twoją własnością gdyż korzystasz z czyjegoś serwera, za który nie płacisz
 • zniechęcenie potencjalnych klientów i czytelników – mogą do Ciebie nie wrócić
 • niska pozycja strony w wyszukiwarce – algorytm pozycjonujący Google’a nie lubi wolnych stron

Jaki jest najlepszy hosting?

Ach, gdyby odpowiedź była tak prosta jak to pytanie…

Nie ma czegoś takiego jak najlepszy hosting.

Każdy z hostingów w większości oferuje to samo ale niektóre lepiej będą nadawały się dla sklepów internetowych (dzięki odpowiednim synchronizacjom, ilości transferu czy pojemności dysku), a znowu inne dla początkujących blogerów (niska cena, limity względem ilości unikalnych użytkowników, elastyczny plan hostingowy).

Funkcja która tak naprawdę jest najważniejsza to nienaganny support i szybkość działania hostingu. W końcu każdemu z przedsiębiorców zależy na tym aby jego strona był dostępna cały czas i szybko się ładowała, była wysoko w wynikach wyszukiwania,  a ewentualne awarie były naprawiane od ręki.

Jakie cechy wzięliśmy pod uwagę do porównania?

Do każdego hostingu dodaliśmy ceny różnych pakietów jakie oferują dostawcy. Ich różnice to przede wszystkim ograniczenie pod względem wielkości strony (dostępne Gigabajty), ilość unikanych użytkowników miesięcznie, dostępność darmowego certyfikatu SSL oraz gotowe integracje dla sklepów internetowych.

Niektórzy dostawcy umożliwiają zmienianie ilości dostępnych GB w konkretnym pakiecie, dlatego też staraliśmy się dla każdego dostawcy opisać pakiet o podobnej ilości GB. Czyli np. w jakiej cenie jest 100 GB w ZenBox, a w jakiej cenie 100 GB w SeoHost.

Poza tym wybieraliśmy warianty szybsze, oparte przynajmniej o dyski SSD – choć na stronach dostawców hostingu są tez warianty wolniejsze z dyskami HDD.

Pobierz tabelę Excel z porównaniem parametrów hostingów:

Koniecznie sprawdź też inne przydatne zestawienia programów aplikacji:

Dalej nie wiesz jaki hosting jest najlepszy, i które rozwiązanie wybrać?

Dalej masz problem z wyborem najlepszego hostingu? Napisz w komentarzu – Michał, nasz ekspert od IT, przyjrzy się, dopyta, pomoże i odpowie.

A Ty korzystasz już z jakiegoś hostingu? Podziel się wrażeniami!

Jeżeli któryś z hostingów przypadł Tobie do gustu i oparłeś na nim swoją stronę (a co najważniejsze jesteś z niego zadowolony/a) koniecznie podziel się swoją opinią w komentarzu. W przypadku jeżeli korzystasz z innego hostingu i uważasz, że powinien znaleźć się w zestawieniu to również daj nam znać.

W artykule znajdują się linki afiliacyjne (partnerskie) – jeżeli w nie klikniesz i zdecydujesz się na zakup, otrzymamy z tego tytułu niewielką prowizję (Ciebie to nic nie kosztuje). Sprawdź naszą misję i zobacz jakimi kierujemy się zasadami polecając inne produkty.

$s
Autor
Przemek Warzecha

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się do newslettera, otrzymuj informacje o nowych artykułach, odbierz dostęp do ponad 60 wzorów dokumentów, szablonów, grafik i Exceli.

Zostaw komentarz
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan
2 lat temu

Same hostingi które albo się nie nadają, albo się sprzedają.. Brakuje np. hostido.pl który moim zdaniem będzie wymiataczem na rynku.

Radek Klimek
Admin
2 lat temu
Reply to  Jan

I to jest poważny, merytoryczny komentarz! Mnie przekonałeś.

Stefan
Stefan
1 rok temu

Jeżeli chodzi o Seohost, korzystam z ich usług już ponad 4 lata i jestem zadowolony. Hosting jest wydajny i jak dla mnie kosztuje niewiele. Do tego, ceny odnowień domen są bodajże najtańsze na rynku. Polecam, nie ma co przepłacać nie wiadomo gdzie. A jeszcze co do ich supportu, to bardzo szybko działa. Tu w artykule nie znalazłem informacji o czacie, a mają czat.

Pobierz darmowy, gotowy wzór polityki prywatności i wykorzystywania plików cookies na stronę internetową małej firmy, strony autorskiej lub bloga.

Uzupełnienie wzoru zajmie Ci kilka minut. Wystarczy wpisać w nim Twoje podstawowe dane.
Nasz wzór polityki prywatności jest prosty, czytelny, ZAWSZE aktualny, 100% zgodny z prawem.

Cześć jestem Radek i witam Cię na blogu SardynkiBiznesu.pl! Znajdziesz tu artykuły poświęcone najważniejszym zagadnieniom związanym z prowadzeniem małej firmy: marketing, prawo, księgowość, public relations, zarządzanie i IT. Mamy nadzieję, że dzięki nam oszczędzisz dużo nerwów, czasu i pieniędzy, a prowadzenie biznesu stanie się prostsze. Więcej

Pobierz BEZPŁATNY 

wzór polityki prywatności + 

materiały marketingowe 
dla małej firmy

 

POBIERZ!

Wypełnij formularz. Materiały otrzymasz OD RAZU.