Program do newsletterów | 5 najlepszych propozycji

author: Radek Klimek

Zastanawiasz się jaki program do wysyłki maili i newsletterów będzie najlepszy dla Twojej firmy? Chcesz sprawdzić i porównać ich funkcje? Interesuje Cię wyłącznie wersja darmowa systemu do wysyłki małego newslettera i nie wiesz, który producent ma najkorzystniejszą ofertę? Szukasz programu do masowego lub darmowego mailingu i potrzebujesz profesjonalnego rozwiązania? W tym artykule znajdziesz 5 ciekawych i najpopularniejszych programów do komunikacji e-mailem z klientami lub użytkownikami Twojej strony.

Skorzystaj ze spisu treści i przejdź do interesującego Cię fragmentu:

Spis Treści
Zwiń
Rozwiń

Program do wysyłki newslettera – czego się dowiesz z tego artykułu? 

Niżej przeczytasz porównanie funkcji i cen 5 popularnych aplikacji, które pomagają wysyłać newslettery, e-maile i autorespondery oraz zarządzać e-mailami. Porównamy w nich obecność kilkunastu opcji oraz skupimy się na zaletach wersji darmowych.

Oprócz tego możesz sprawdzić dostępne funkcje w tabelce Excel, którą przygotowaliśmy.

Są tu zarówno najpopularniejsze rozwiązania (absolutny top), jak i mniej znane, ale ciekawe i praktyczne programy do tworzenia newslettera i wysyłania e-maili (w tym w ciekawych, darmowych opcjach).

W zestawieniu cen porównywaliśmy opcję najtańszego pakietu  – większość programów do wysyłki mailingów oferuje kilka pakietów, w zależności od dostępnych funkcji.

Dowiesz się między innymi:

 • Jaki program do mailingu wybrać na start?
 • Jaki darmowy program do mailingu jest najlepszy dla błoga / małej firmy?
 • Jaki program do masowej wysyłki maili się sprawdzi dla bloga, małej firmy lub gdy chcesz promować swoją markę osobistą?
 • Jakie dodatkowe funkcje zawiera program?
 • Który darmowy program do wysyłki newslettera będzie dla Ciebie najodpowiedniejszy?
 • Czy jest darmowy (i jaki jest limit kontaktów w darmowej bazie)?
 • Jak wygląda kwestia pomocy technicznej?
 • Jak wygląda kwestia opłat i progów cenowych?
 • Czy są dodatkowe edytory formularzy?
 • Czy są dodatkowe edytory landing page’y (funkcje zbierania i zapisywania e-maili)?
 • Czy można zarządzać programem z poziomu aplikacji mobilnej?
 • Czy program posiada intuicyjny system do tworzenia newslettera i e-maili?
 • Czy płacimy za każdy zapisany e-mail czy za osobę zapisaną na osobną listę?

Mam nadzieję, że dzięki temu artykułowi nie będziesz musiał/a szperać, szukać po innych stronach potrzebnych informacji, tylko cała skomasowaną wiedzę otrzymasz tu i będzie Ci łatwo porównać najbardziej potrzebne opcje.

1. GetResponse – polski program do mailingu – idealny na początek i w rozsądnej cenie

Program do email marketingu GetResponse.
GetResponse to jedna z najbardziej popularnych platform do wysyłki e-maili. Program jest całkowicie po polsku (firma też jest polska).

Sprawdź funkcje Get Response

Opis programu:

GetResposnse to pierwsza (i najstarsza) polska platforma do email marketingu, tworzenia stron landing page, organizowania webinarów oraz prosty CRM. Czyli tak naprawdę w jednym miejscu otrzymujemy pełen zestaw narzędzi marketingowych.

Jest to jedno z dwóch wiodących rozwiązań do wysyłania newsletterów w Polsce. I, mam wrażenie, śledząc inne blogi, że jest to również najchętniej porzucane narzędzie do wysyłania e-maili na rzecz lepszych aplikacje.

Cały panel jest bardzo intuicyjny w obsłudze, a wsparcie techniczne jest całkowicie w języku polskim. Posiada multum ciekawych opcji, w tym opcję dostosowania czasu wysyłki e-maila do strefy czasowej odbiorcy i system perfect timing (czyli wysyłkę, e-maila, w momencie, gdy istnieje największa szansa, że odbiorca go otworzy).

Masz dostęp do szeregu funkcji, które ułatwiają tworzenie, edytowanie e-maili. Program również posiada praktyczne opcje do zbierania, zapisywania i zarządzania mailami: od landing page’y, poprzez formularze, które możesz zamieścić na stronie, aż po automatyczną wysyłkę serii newsletterów (w formie autorespondera).

Jednocześnie dla osób które stawiają pierwsze kroki w marketingu organizowane są regularne webinary. Można również skorzystać z przydatnych filmów szkoleniowych na kanale YouTube. Dzięki intuicyjnemu edytorowi drag and drop każdy stworzy indywidualny i niepowtarzalny mailing do swoich klientów.

Pierwsze 30 dni jest w zupełności za darmo (do 500 kontaktów). 

GetResponse poza językiem polskim obsługuje takie języki jak: angielski, rosyjski, niemiecki, francuski, włoski, brazylijski.

To system do newsletterów, którego sam używam od lat, byłem z niego bardzo zadowolony (między innymi w oparciu o GetResponse funkcjonuje jeszcze newsletter SardynekBiznesu). Chwalę (i chwaliłem) go sobie zwłaszcza za intuicyjny interfejs, szybką i fachową pomoc techniczną przez czat i opcje dodatkowe: tworzenie landing page i formularzy.

Niestety wszystkie znaki na niebie i ziemi pokazują, że za niedługo weźmiemy rozwód, bo pojawia się coraz więcej problemów, które są nielogiczne, niefunkcjonalne i nie widać ze strony producenta chęci ich naprawienia.

Pomoc techniczna o ile jest miła i komunikatywna, choć niestety coraz częściej daje mi znać, że czegoś aplikacja nie robi, czegoś nie da się zrobić i tak dalej.

Trafiłem na kilku polskich, znanych marketerów, którzy narzekają na to oprogramowanie i przeskoczyli na coś innego, i chyba dołączę do ich grona (jak tak się stanie, dam Ci znać).

Rzeczy, które ostatnio doprowadzają mnie do szału w tym oprogramowaniu:

 • Na koncie klienta najpierw bez ostrzeżenia nam zawiesili działania (co było słuszne, bo dodawały się boty), ale poinformowali nas o tym po zawieszeniu, stawiając przed faktem dokonanym (jakby nie można było wcześniej poprosić o przeciwdziałanie). Jednocześnie wyłączyli wszystkie autorespondery, odcinając całkowicie od automatyzacji działań takiej jak pobieranie kuponów rabatowych
 • Brak możliwości edycji wiadomości z potwierdzeniem subskrypcji – trzeba korzystać z ich gotowych, predefiniowanych szablonów z uzupełnioną treścią, co jest irytujące, bo są tam słowa, których normalnie w takich sytuacjach bym nie użył
 • Archaiczne landing page i wzory e-maili – jak z minionego stulecia – niby wzorów jest dużo do wyboru, ale tak naprawdę nie ma z czego wybierać
 • Idiotyczna Re-Captcha przy formularzach (wymagają, by dodać opcję Captcha do formularzy, ale nie są w stanie zrobić tego w ten sposób, by ładowała się ona od razu w pierwszym kroku, tylko po wypełnieniu cały formularz ładuje się jeszcze raz z dodatkową Captchą, którą trzeba odhaczyć- jest to kompletnie nieintuicyjne)
 • Duże problemy z dostarczalnością do skrzynek na popularnych portalach (Wirtualna Polska,  Onet) – ale zasięgnąłem języka, i z tego co wiem, to jest problem wszystkich aplikacji do wysyłania mailingu – popularne polskie portale tak ustawiają swoje skrzynki, że dużo wiadomości utyka na etapie serwerów.

Reasumując – GetResponse jest dobry, żeby „liznąć” o co chodzi w e-mail marketingu, ze względu na interfejs i pomoc po polsku idealnie sprawdza się, by zacząć od niego budować swoją pierwszą listę adresową i nauczyć się obsługi i mechanizmu programów do wysyłki newsletterów. Jeżeli zastanawiasz się „czym” wysłać mailing na początek, bo nie miałeś / miałaś kontaktu wcześniej z podobnym oprogramowaniem – to jest dobry wybór dla początkujących.

Jest idealny dla początkujących blogerów, małych firm i niewielkich sklepów, natomiast jeżeli planujesz więcej działań, to lepiej wybrać od razu inną aplikację, żeby później nie szarpać się i nie trudzić z przenoszeniem. Plusem jest też relatywnie niska cena, gdzie za 50 zł / miesięcznie możesz wysłać newslettery do bazy 1000 kontaktów (na start w zupełności wystarczy).

Co zawiera darmowy plan GetResponse Free? Więcej niż sam program do mailingu

Od 2021 roku GetResponse przygotowało darmowy pakiet specjalnie dla osób, które nie są do końca pewne czy ich pomysł w sieci wypali.

W ten sposób możesz przetestować swój pomysł na biznes i nie musisz od razu ponosić dodatkowych kosztów. Darmowy pakiet oferuje sporo funkcji na start i powinien wystarczyć na rozkręcenie działalności bloga czy sklepu internetowego. Jednak wraz z wzrostem liczby klientów konieczne będzie przejście na plan płatny, gdyż darmowy oferuje listę mailingową tylko do 500 kontaktów (a liczą się do nich te niepotwierdzone i usunięte). 

Co w takim razie oferuje darmowy plan?

1. Kreator stron www

Darmowy kreator stron który pozwala na stworzenie jednej strony internetowej z 5GB przepustowości. Możliwie jest połącznie strony z swoją domena lub jednym z darmowych wzorów. Dodatkowo można zabezpieczyć swoją stronę z darmowym certyfikatem SSL.  Kreator posiada gotowe szablony stron oraz prosty edytor dzięki, któremu nawet bez wiedzy programistycznej szybko stworzymy stronę.

2. Edytor Landing Page

Edytor Landing Page pozwalający stworzyć jeden landing page i pozyskiwać klientów dzięki specjalnie przygotowanym formularzom kontaktowym. W planie darmowym można zbudować bazę do 500 kontaktów.

3. Platforma do wysyłki newslettera z gotowymi szablonami

Darmowy plan pozwala utrzymać kontakt z klientami za pomocą newsletterów, które możemy wysyłać bez limitu. Do tworzenia newsletterów otrzymujemy intuicyjny edytor i gotową bibliotekę szablonów.

Funkcje:

 1. Wersja próbna: Tak. 30 dniowa wersja próbna. Limit kontaktów 500
 2. Czy płaci się za osobę / czy za zapisany kontakt?: Kontakt
 3. Edytor landing page: Tak
 4. Edytor formularzy na stronę: Tak
 5. Przykładowe progi cenowe/kontakty miesięcznie: 1000 – 61,50 zł. , 10 000 – 307,05 zł, 25 000 – 676,50 zł (progi zależą od wariantu – czyli tego na ile opcji się zdecydujesz. Są to ceny brutto)
 6. Program w języku polskim: Tak
 7. System drag and drop do tworzenia e-maili: Tak
 8. Pomoc techniczna: Tak (czat, mail, infolinia)
 9. Aplikacja mobilna – TAK
 10. Integracja z platformami e-commerce – TAK
 11. Integracja z systemem CRM – TAK
 12. Testy A/B – TAK
 13. Formularze pop-up – TAK
 14. Program w chmurze – TAK
 15. Automatyczna wysyłka serii maili – TAK

Dodatkowe funkcje:

 • Szkolenia w realu, samouczki, webinary
 • Możliwość uzyskania certyfikatu z email marketingu

Funkcje w wersji darmowej:

 1. Możliwość wysyłki newsletterów – TAK
 2. Limit kontaktów – TAK
 3. Edytor Landing Page – TAK
 4. Edytor Stron internetowych – TAK
 5. Testy A/B – NIE
 6. Limit wysyłania e-maili – NIE
 7. Logo producenta w stopce – TAK

Dodatkowe informacje odnośnie wersji darmowej:

 • Kreator stron oraz landing page z 5GB przepustowości
 • Możliwość wysyłki e-maili
 • Możliwość dodania do 500 kontaktów
 • Narzędzia do pozyskiwania leadów (formularze zapisu i kontaktowe)

Funkcje premium które możemy testować przez 30 dni:

 • Całodobowa obsługa klienta
 • Zautomatyzowane kampanie sms lub mailingowe
 • Zaawansowane narzędzia do email marketingu takie jak A/B, autorespondery i wiele innych
 • Precyzyjne targetowanie klientów
 • Dostępność czatu na żywo na naszej stronie internetowej
 • Gotowy lejek sprzedażowy
 • Możliwość integracji z innymi usługami takimi jak Zapier, Google Analytics, Shopify, Magento, PayPal

Ograniczenia w wersji darmowej:

 • Ograniczenie czasowe dostępu do funkcji premium (30 dni)
 • Możliwość publikacji jednej strony internetowej
 • Możliwości dodania 500 kontaktów (niepotwierdzone oraz usunięte kontakty są wliczane do limitu)
 • Webinary ograniczane są do 10 osób (włączając to siebie i prezenterów). Nagrania webinarów na żądanie nie są dostępne
 • Do każdej wysłanej wiadomości będzie dodane logo GetResponse
 • Brak testów A/B na Landing Page
 • Odwiedziny landing page ograniczone są do 1000 odwiedzin. Po przekroczeniu strona będzie nieaktywna
 • Czaty mogą być dodane jedynie do strony landing page stworzonej w GetResponse lub możesz dodać link kierujący do okna czatowego w Twojej wiadomości.
 • Filtr Segment dynamiczny nie jest dostępny w automatyzacji e-maili

Cennik pakietu Basic (ceny brutto):

 • 1000 subskrybentów – miesięcznie 61,50 zł, plan roczny 50,43 zł miesięcznie
 • 10 000 subskrybentów – miesięcznie 30,05 zł, plan roczny 252,15 zł miesięcznie
 • 25 000 subskrybentów – miesięcznie 676,50 zł, plan roczny 554,73 zł miesięcznie

Sprawdź funkcje Get Response

2. Sendinblue – darmowa wysyłka newslettera do niewielkiej bazy kontaktów, dobra opcja na START

Program do tworzenia newsletterów Sendinblue.
Do 300 e-maili dziennie w zupełności za darmo! Jak darmowy program do wysyłki e-maili – Sendinblue jest ciekawą opcją.

Sprawdź funkcje Sendinblue

Opis programu:

Sendinblue to doskonałe rozwiązanie dla małych firm i początkujących blogerów – dlatego, że BEZTERMINOWO umożliwia darmową wysyłkę e-maili do małych list!

Dodatkowo Sendinblue na początku może nas skusić dość bogatym planem free – także, jeżeli szukasz darmowego programu do wysyłania maili / newsletterów na start dla swojego bloga – to jest naprawdę ciekawa opcja, której warto się przyjrzeć.

Już na start otrzymujemy możliwość posiadania w bazie nielimitowanej ilości kontaktów, a limit jaki jest nam nałożony to wysyłka 300 e-maili dziennie. Przy przejściu na plan płatny Lite nasza baza zmniejsza się 10 000 kontaktów za 25$ miesięcznie (co i tak jest bardzo korzystną ceną), ale w zamian za to przestaje nas obowiązywać dzienny limit wysyłki e-maili.

Sendinblue dodatkowo poza opcją masowej wysyłki mailingów oferuje również wysyłkę wiadomości SMS. Poza tym Sendinblue oferuje takie funkcje jak tworzenie landng page, system drag and drop oraz testy A/B.

Warto podkreślić to, że każdy płatny plan oferuje automatyzację wysyłki e-maili nielimitowanej ilości kontaktów.

Funkcje:

 1. Wersja próbna: TAK (wersja darmowa bezterminowa i bez ograniczeń listy umożliwia wysyłkę 300 e-maili dziennie)
 2. Czy płaci się za osobę / czy za zapisany kontakt?: Osoba
 3. Edytor landing page: TAK (dostępny w planie premium)
 4. Edytor formularzy na stronę: TAK
 5. Progi cenowe/kontakty/ miesięcznie:  10 000 –  ok. 99,25 zł (25 Dolarów lub  19 Euro), 20 000 – 154,83 zł (39 Dolarów lub 29 Euro)
 6. Program w języku polskim: NIE
 7. System drag and drop do tworzenia e-maili: TAK
 8. Pomoc techniczna: TAK (w planie darmowym tylko e-mai. W płatnym dodatkowo wsparcie telefoniczne)
 9. Aplikacja mobilna: NIE
 10. Integracja z platformami e-commerce – TAK
 11. Integracja z systemem CRM – TAK
 12. Testy A/B – TAK
 13. Formularze pop-up – NIE
 14. Program w chmurze – TAK
 15. Automatyczna wysyłka serii maili – TAK

Dodatkowe funkcje:

 • Do 100 000 adresów e-mail
 • Brak dziennego limitu wysyłki e-maili
 • Wsparcie telefoniczne
 • Testy A/b
 • Brak logo Sendinblue
 • Przy wyborze do 10 000 adresów e-mail cena to 25$

Funkcje w wersji darmowej:

 • Możliwość wysyłki newsletterów – TAK
 • Limit kontaktów – TAK
 • Edytor Landing Page – NIE
 • Edytor Stron internetowych – NIE
 • Testy A/B – NIE
 • Limit wysyłania e-maili – TAK
 • Logo producenta w stopce – TAK

Dodatkowe informacje odnośnie wersji darmowej:

 • Nieograniczona liczba kontaktów
 • Limit wysyłania  e-maili do 300 dziennie
 • Automatyzacja marketingu do 2000 kontaktów (plan płatny znosi ten limit)
 • Raporty kampanii i transakcji
 • Szablony wiadomości e-mail
 • Wsparcie za pośrednictwem poczty e-mail
 • Raportowanie w czasie rzeczywistym na temat kampanii marketingowych

Ograniczenia w wersji darmowej:

 • Jednocześnie tylko jeden użytkownik na czacie na stronie internetowej
 • Wysyłka do 300 e-maili dziennie
 • Brak testów A/B
 • Logo Sendinblue w newsletterach 
 • Brak kreator stron docelowych (Landing Page)
 • Jedna skrzynka odbiorcza
 • Brak wsparcia telefonicznego

Cennik pakietu Lite:

 • Darmowe rozwiązanie z brakiem limitu kontaktów. Limitacja w postaci możliwości wysłania maksymalnie 300 e-maili dziennie
 • 10 000 subskrybentów – miesięcznie ok. 99,25 zł (25 Dolarów lub  19 Euro)20 000 subskrybentów – miesięcznie ok. 154,83 zł (39 Dolarów lub 29 Euro)

Sprawdź funkcje Sendinblue

3. MailerLite – za dowolną kwotę otrzymujesz funkcje PREMIUM – genialne rozwiązanie!

Program do mailingu darmowy mailerlite
MailerLite – program do tworzenia newsletterów, wysyłka mailingów prosto, szybko i za darmo! Świetne opcje już w najtańszym planie cenowym – dostajemy dostęp do wszystkich możliwości programu.

Sprawdź funkcje MailerLite

Opis programu:

Program MailerLite to prosty w obsłudze program do wysyłki maili, tworzenia formularzy czy edycji landing page’y.

Interfejs programu oraz pomoc techniczna są dostępne w języku angielskim. Po angielsku są również przygotowane instrukcje, materiały video i tutoriale.

MailerLite oferuje nam 1000 kontaktów oraz wysyłkę do 12 000 maili w miesiącu w zupełności za darmo, bez limitu czasowego (wersji trial). Warto jednak pamiętać o tym, że plan darmowy jest uboższy w opcje (między innymi suport) niż wariant płatny.

Kolejną zaletą jest to, że w przypadku naliczeń osób zapisanych na liście, płacimy za zapisaną osobę, a nie kontakt (czyli ten sam e-mail może być zapisany na czterech różnych listach, a mimo to program go policzy jako jeden dodany kontakt).

Wykupując dowolny pakiet płatny MailerLite otrzymujemy wszystkie funkcje premium. Jedynym ograniczeniem jest dostępna ilość kontaktów.

Ta funkcja zdecydowanie wyróżnia tę aplikację na rynku i sprawia, że warto się jej przyjrzeć!

Zwłaszcza, że program umożliwia wysyłkę darmowych newsletterów do 12 000 e-maili i 1000 kontaktów MIESIĘCZNIE!

Funkcje:

 1. Wersja próbna: TAK. 14 dni okresu próbnego lub wersja FREE do 1000 kontaktów (w uboższym wariancie). 
 2. Czy płaci się za osobę / czy za zapisany kontakt?: Osoba
 3. Edytor landing page: TAK
 4. Edytor formularzy na stronę: TAK
 5. Progi cenowe/kontakty/ miesięcznie:  1000 – ok. 39,40 zł (10 Dolarów), 10 000 – ok. 197 zł (50 Dolarów), 25 000 – ok. 472,36 zł (120 Dolarów) miesięcznie
 6. Program w języku polskim: NIE
 7. System drag and drop do tworzenia e-maili: TAK
 8. Pomoc techniczna: TAK (mail, czat – wersja płatna) ale nie w języku Polskim
 9. Aplikacja mobilna: TAK (tylko iOS)
 10. Integracja z platformami e-commerce – TAK
 11. Integracja z systemem CRM – TAK
 12. Testy A/B – TAK
 13. Formularze pop-up – TAK
 14. Program w chmurze – TAK
 15. Automatyczna wysyłka serii maili – TAK

Dodatkowe funkcje:

 • Darmowa wersja do 1000 kontaktów i 12 000 wysłanych maili miesięcznie – bez limitu czasowego

Funkcje w wersji darmowej:

 • Możliwość wysyłki newsletterów – TAK
 • Limit kontaktów – TAK
 • Edytor Landing Page – TAK
 • Edytor Stron internetowych – TAK
 • Testy A/B – TAK
 • Limit wysyłania e-maili – TAK
 • Logo producenta w stopce – TAK

Dodatkowe informacje odnośnie wersji darmowej:

 • Dostęp do funkcji premium przez 14 dni
 • Automatyzacja wysyłkie e-maili
 • Możliwość stawiania stron docelowych w ilości 5 sztuk(Landing Page)
 • Darmowa strona internetowa wraz z SSL
 • Lista do 1000 subskrybentów
 • Wysyłka do 12 000 e-maili miesięcznie
 • Całodobowa obsługa klienta poprzez e-mail
 • Dostęp do bazy wiedzy i samouczków
 • Dostęp do testów A/B
 • Raporty z kampanii e-mailowych

Ograniczenia w wersji darmowej:

 • Czasowo ograniczony (14 dni) dostęp do funkcji premium (czat na żywo, pop-upy promocyjne, biblioteka szablonów, automatyzacja ponownego wysyłania e-maili)
 • Logo MailerLite w wysyłanych e-mailach
 • Brak szablonów do newsletterów
 • Brak możliwości ustawienia własnej domeny dla Landing Page (musi być brandowana MailerLite)
 • Promocyjne Pop-upy tylko przez 14 dni
 • Automatyczna re wysyłka e-maila do osoby która nie otwarła wiadomości tylko przez pierwsze 14 dni

Cennik pakietu Lite (ceny brutto):

 • 1000 subskrybentów – miesięcznie ok. 39,40 zł (10 Dolarów lub 9 Euro), plan roczny ok. 331 zł miesięcznie (84 $ lub  75 Euro)
 • 10 000 subskrybentów – miesięcznie ok. 197 zł (50 Dolarów lub 44 Euro), plan roczny ok. 1654,80 zł miesięcznie (420 Dolarów lub 369 Euro)
 • 25 000 subskrybentów – miesięcznie ok. 472,36 zł (120 Dolarów lub 105 Euro) , plan roczny ok. 3971,52 zł miesięcznie (1008 Dolarów 882 Euro)

Sprawdź funkcje Mailer Lite

4. ActiveCampaign – program mailingowy idealny dla newsletterowych wyjadaczy

Program do tworzenia newsletterów - idealny dla profesjonalistów.
ActiveCampaign to doskonałe narzędzie, dla profesjonalistów. Jeżeli chcesz oprzeć swój biznes o tworzenie i wysyłkę newsletterów – warto się przyjrzeć temu rozwiązaniu!

Sprawdź funkcje ActiveCampaign

Opis programu:

Rozbudowany program do email marketingu i nie tylko. ActiveCampaign zawiera CRM, możliwość wystawiania faktur oraz marketing SMS. Mnogość funkcji oznacza jednak większą ilość czasu którą należny poświęcić, aby w pełni wykorzystać jego potencjał. Program oferuje szeroki wachlarz szablonów e-mail oraz umożliwia tworzenie własnych szablonów za pomocą systemu drag & drop.

Program polecają zarówno Bartek Popiel (link do rekomendacji) i Michał Szafrański (wspomina o tym w swojej książce Zaufanie czyli waluta przyszłości). Co ciekawe, obaj korzystali wcześniej z GetResponse i na ActiveCampaign, w którymś momencie się przesiedli

Główny interfejs programu jest przygotowany głównie w języku angielskim. Istnieje możliwość zamiany na język Polski, ale nie wszystkie opcje zostały przetłumaczone. Na YouTube znajdziemy playlistę z filmami szkoleniowymi jak korzystać z programu. Filmy są również w języku angielskim.

Zaletą aplikacji również jest to, że płacimy za zapisaną osobę, a nie dodany kontakt. Podobnie więc jak Mailer Liter, aplikacja jest idealna jeżeli planujesz dużą segmentację i dodanie tego samego e-maila do różnych list. Choćby ten sam adres figurował na dziesięciu różnych listach, liczony jest jako jeden.

Funkcje:

 1. Wersja próbna: TAK. 14 dni okresu próbnego
 2. Czy płaci się za osobę / czy za zapisany kontakt?: Osoba
 3. Edytor landing page: TAK
 4. Edytor formularzy na stronę: TAK
 5. Progi cenowe/kontakty/ miesięcznie:  1000 – ok. 114,26 zł (29 Dolarów), 10 000 – ok. 610,70 zł (155 Dolarów), 25 000 – ok. 1020,46 zł (259 Dolarów) miesięcznie
 6. Program w języku polskim: NIE
 7. System drag and drop do tworzenia e-maili: TAK
 8. Pomoc techniczna: TAK (mail)
 9. Aplikacja mobilna: TAK
 10. Integracja z platformami e-commerce – TAK
 11. Integracja z systemem CRM – TAK
 12. Testy A/B – TAK
 13. Formularze pop-up – TAK
 14. Program w chmurze – TAK
 15. Automatyczna wysyłka serii maili – TAK

Dodatkowe funkcje:

 • SMS marketing

Funkcje w wersji darmowej:

 • Brak wersji darmowej

Ograniczenia w wersji darmowej:

 • Brak wersji darmowej

Cennik pakietu Lite:

 • 1000 subskrybentów – miesięcznie ok. 57,13 zł (14,50 Dolara) pierwszy miesiąc, drugi i kolejne ok. 114,26 zł (29 Dolarów) , plan roczny ok. 86,20 zł miesięcznie (21,88 Dolarów), drugi i kolejny rok ok. 98,50 zł (25 Dolarów) miesięcznie
 • 10 000 subskrybentów – miesięcznie ok. 305,35 zł (77,50 Dolarów) pierwszy miesiąc, drugi i kolejne ok. 610,70 zł (155 Dolarów), plan roczny  ok. 430,96 zł (109,38 Dolarów) miesięcznie, drugi i kolejny rok to ok. 492,50 zł (125 Dolarów) miesięcznie
 • 25 000 subskrybentów – miesięcznie ok. 510,23 zł (129,50 Dolara) pierwszy miesiąc, drugi i kolejny ok. 1020,46 zł (259 Dolarów) , plan roczny ok. 706,76 zł  (179,38 Dolara)  miesięcznie,  drugi i kolejny rok to ok. 807,70 zł (205 Dolarów) miesięcznie

Sprawdź funkcje ActiveCampaign

5. Moosend – atrakcyjna opcja w niezłej cenie + ciekawy pakiet darmowy

Darmowy program do mailingu i wysyłki newsletterów Moosend.
Moosend oferuje naprawdę ciekawe opcje w darmowym pakiecie.

Sprawdź funkcje Moosend

Opis programu:

Moosend na pewno sprawdzi się u początkujących blogerów i małych firm dzięki atrakcyjnemu pakietowi darmowych usług. W momencie rozrostu listy mailingowej przejście na plan płatny nie będzie wiązało się z wydatkiem astronomicznych kwot – tu również propozycje cenowe są bardzo rozsądne (ok 30 zł za 1000 kontaktów).

Program posiada takie funkcje jak zautomatyzowana wysyłka e-mali, testy A/B , zarządzanie szablonami i optymalizacja pod urządzenia mobilne. Niestety edytor landing page dostępny jest dopiero w planie płatnym.

Funkcje:

 1. Wersja próbna: TAK (brak ograniczeń wysyłanych e-maili)
 2. Czy płaci się za osobę / czy za zapisany kontakt?: Osoba
 3. Edytor landing page: TAK
 4. Edytor formularzy na stronę: TAK
 5. Progi cenowe/kontakty/ miesięcznie: 1000 –  ok. 39,40 zł (10 Dolarów), 10 000 – ok. 216,70 zł (55 Dolarów), 25 000 –  ok. 492,50 zł (125 Dolarów)
 6. Program w języku polskim: NIE
 7. System drag and drop do tworzenia e-maili: TAK
 8. Pomoc techniczna: TAK (e-mail, telefon)
 9. Aplikacja mobilna: NIE
 10. Integracja z platformami e-commerce – TAK
 11. Integracja z systemem CRM
 12. Testy A/B – TAK
 13. Formularze pop-up – TAK
 14. Program w chmurze – TAK
 15. Automatyczna wysyłka serii maili – TAK

Dodatkowe funkcje:

 • Długa lista integracji z aplikacjami zewnętrznymi

Cennik:

 • 1000 subskrybentów – miesięcznie 10$, plan roczny 8$ miesięcznie
 • 10 000 subskrybentów – miesięcznie 55$, plan roczny 44$ miesięcznie
 • 25 000 subskrybentów – miesięcznie 125$, plan roczny 100$ miesięcznie

Funkcje w wersji darmowej:

 • Możliwość wysyłki newsletterów – TAK
 • Limit kontaktów – TAK
 • Edytor Landing Page – NIE
 • Edytor Stron internetowych – NIE
 • Testy A/B – TAK
 • Limit wysyłania e-maili – NIE
 • Logo producenta w stopce – NIE

Dodatkowe informacje odnośnie wersji darmowej:

 • Wersja darmowa oferuje wszystkie funkcje poza tymi wymieniony w ograniczeniach
 • Wysyłka nieograniczonej liczby kampanii do maksymalnie 1000 unikalnych adresów e-mail miesięcznie
 • Brak konieczności podpinania karty kredytowej (w celu korzystania z wersji płatnej możemy wykorzystać PayPal lub kartę płatniczą)
 • Nielimitowana ilość e-maili
 • Formularza zapisu/subskrypcji
 • Raporty i analizy wysłanych kampani (podstawowe funkcje)
 • Limit do 1000 kontaktów

Ograniczenia w wersji darmowej:

 • Brak obsługi stron docelowych (Landing Page)
 • Brak usługi smtp i raportów niestandardowych
 • Brak członków zespołu
 • Brak priorytetowego wsparcia technicznego
 • Limit 1000 kontaktów

Cennik pakietu Pro:

1000 subskrybentów – miesięcznie ok. 39,40 zł (10 Dolarów), plan roczny ok. 31,52 zł (8 Dolarów) miesięcznie

10 000 subskrybentów – miesięcznie ok. 216,70 zł (55 Dolarów), plan roczny ok. 173,36 zł (44 Dolary) miesięcznie

25 000 subskrybentów – miesięcznie ok. 492,50 zł (125 Dolarów), plan roczny ok. 394 zł (100 Dolarów) miesięcznie

Sprawdź funkcje Moosend

 Podsumowanie, który program do e-mail marketingu wybrać?

Linki do poszczególnych programów:

 1. GetResponse 
 2. Sendinblue
 3. MailerLite
 4. ActiveCampaign
 5. Moosend

Z czego my korzystamy obecnie?

Ja od zarania historii związanej z wysyłką e-maili w mojej firmie korzystam z GetResponse’a.

Czy warto z niego korzystać? 

Powiem tak.

To dobry system do wysyłki newsletteróa na początek, dla niewielkich list, kiedy nie musisz dzielić odbiorców na segmenty. GetResponse jest dobry do nauki i sprawdzenia o co chodzi z wysyłką newsletterów i tworzeniem mailingów.

Ze względu na niską cenę i sporo ciekawych funkcjonalności to doskonałe narzędzie na początek dla niedużych sklepów, początkujących blogerów czy małych firm. Gdy stawiasz przede wszystkim na opis funkcjonalności i interfejsu w języku polskim i pełne wsparcie po polsku. Suport jest bardzo pomocny i szybko pomaga się uporać z pojawiającymi się problemami.

Do 2000 – 3000 kontaktów, przy maksymalnie kilku listach automatyzacyjnych, będzie dla Ciebie w zupełności wystarczające. Sugeruję jednak przy nim nastawić się na niego jak na „przetarcie” drogi, z której wskoczysz po czasie na wyższy poziom (gdy zaczniesz na newsletterach zarabiać pierwsze pieniądze). To coś jak kupno samochodu – pierwszy, to zwykle wybór do zajechania, po to by nauczyć się jeździć, nabrać nawyków i finalnie przeskoczyć na coś lepszego.

Natomiast jak chcesz poważniej wejść w temat „bardziej”, segmentować listy, sprzedawać, wysyłać wiele wiadomości – wybierz od razu, któregoś z poważnych, zagranicznych dostawców. Niestety, po latach łapię się na tym, że w wielu aspektach GetResponse wygląda przy nich jak ubogi kuzyn.

Który program do mailingu posiada NAJLEPSZĄ ofertę?

Z tych aplikacji, zdecydowanie podejście najbardziej prokonsumenckie posiada MailerLite.

Bez względu na to jaką wersję płatną wybierasz, nawet na minimalną liczbę kontaktów, otrzymujesz OD RAZU dostęp wszystkich funkcji PREMIUM. Nie musisz dokupywać rozszerzony pakietów.

Takie podejście, jest bardzo, bardzo fair.

Najlepszy program do mailingu na START w pełni po polsku do nauki wysyłki e-maili i „przetarcia” szlaku?

Jak pisałem wyżej – do nauki wysyłki dobry będzie GetResponse. Jest po polsku, ma bardzo prosty, dobrze opisany i intuicyjny interfejs, masz dostęp do polskiego supportu.

Który program do wysyłki newslettera jest najtańszy do wysyłki do większych grup odbiorców (do 10 000 osób)?

Tu wybór jest tylko jeden – Sendinblue. Lista na 10 000 osób kosztuje zaledwie 25 $ (około 95 zł) / miesiąc. To najlepsza propozycja cenowa.

Co ważne – program liczy tylko i wyłącznie osobę – więc dany e-mail można zapisać do 10 różnych list i dalej będzie liczona jako jeden (więc faktycznie możemy wpisać aż 10 000 klientów).

Sendinblue posiada pełną wersję darmową, która umożliwia wpisanie nieograniczonej liczby kontaktów i wysyłkę 300 e-maili dziennie – więc przy odrobinie umysłowej gimnastyki, możemy za darmo, przetestować pełnię jego możliwości i wysłać wiadomości.

Który program do wysyłki newslettera jest najtańszy dla małej liczby odbiorców (1000 osób)?

Jeżeli chcesz zainwestować niewielkie pieniądze na start i odblokować wszystkie funkcje premium to wybierz MailerLite.

MailerLite jest niestety po angielsku, natomiast genialne  jest to, że rozliczamy się w nim za jeden e-mail, a nie miejsce na liście (ta sama osoba może być zapisana na 10 listach, a i tak jest liczona jako jedna. Ponadto MailerLite posiada funkcjonalną wersję darmową (wysyłkę do 12 000 maili i 1000 kontaktów na miesiąc).

MailerLite jest również najtańszą propozycją – kosztuje około 37 zł / na miesiąc za 1000 kontaktów. 

Ważne! 

Kupując DOWOLNĄ płatną wersję tego oprogramowania otrzymujesz dostęp do WSZYSTKICH funkcji premium. To naprawdę genialne i fair rozwiązanie. 

Jaki darmowy program do mailingu wybrać?

W przypadku darmowego programu do wysyłki maili warto przyjrzeć się trzem opcjom.

Jeżeli wolisz program całkowicie za darmo, bo dopiero uruchamiasz blog lub newsletter w swojej firmie – rozsądnym wyborem będzie Sendinblue. To usługa nad którą powinni się zastanowić początkujący blogerzy i mali przedsiębiorcy.

Darmowy pakiet umożliwiający wysyłkę 300 e-maili dziennie za darmo, z szeroką opcją funkcjonalności, to naprawdę potężne narzędzie na start.

Drugą ciekawą opcją jest MailerLite. Jest to również najlepsze rozwiązanie, jeżeli potem szybko chciałbyś / chciałabyś przeskoczyć do płatnej wersji – jest najtańszy i w pakietach komercyjnych, nawet w najtańszej opcji od razu otrzymujesz dostęp do wszystkich, zaawansowanych funkcji.

Z MailerLite korzysta między innymi Agnieszka Skupieńska z bloga tosieoplaca.pl (Aga jest dość dobrze znana w branży, robi solidne, porządne materiały, wydała między innymi książkę o tym jak zarobiła pierwszy milion w sklepie internetowym) oraz Marek Jankowski z podcastu malawielkafirma.pl (to najbardziej znany polski podcast o prowadzeniu biznesu).

Mamy tu również ciekawą (choć mocno okrojoną) opcję darmową – idealną dla małych list (1000 kontaktów, do 12 000 wysłanych e-maili miesięcznie).

Moosend również oferuje sporo w planie bezpłatnym gdyż otrzymujemy nielimitowaną ilość e-mali, ale ta możliwość obwarowana jest kilkoma obostrzeniami (między innymi brak funkcji landing page oraz raportowania), przez co, na pewnym etapie rozwoju biznesu i wysyłki wiadomości, darmowa wersja może Ci się wydawać nieco… kaleka. Niemniej, program, choć nie jest tak dobrze znany jak konkurencja, również jest bardzo ciekawy, zwłaszcza, że posiada naprawdę konkurencyjne ceny, a funkcjonalnością w wariancie płatnym wcale nie ustępuje innym rozwiązaniom.

Chcę mieć wiele list i dużą segmentację e-maili – co wybrać?

W przypadku gdy, chcesz postawić na rozbudowaną segmentację e-maili i dany kontakt będzie mógł się znajdować na więcej niż dwóch listach – to warto przyjrzeć się Mailer Lite, Sendinblue i ActiveCampaign. W nich płacisz tylko raz za dodany e-mail – bez względu na to, na ilu listach się znajduje.

Czyli jedna osoba może zapisać się nawet na 20 różnych list – a i tak system ją zlicza jako jeden kontakt.

Potrzebuję profesjonalnego narzędzia do wysyłki e-maili z dużą pewnością dostarczalności

ActiveCampaign zbiera bardzo pozytywne opinie od doskonale znanych osób, które posiadają listy e-mailowe składające się z dziesiątek tysięcy subskrybentów, a narzędzia e-mail są dla nich kluczowe tak w komunikacji, jak i sprzedaży produktów. Chodzi mi o: Michała Szafrańskiego (https://jakoszczedzacpieniadze.pl/), czyli najbardziej znanego polskiego blogera finansowego i Bartka Popiela (http://liczysiewynik.pl/) – czyli jednego z najlepszych w Polsce speców od produktywności.

Jeżeli swoją komunikację i model sprzedażowy chcesz oprzeć o wysyłkę newsletterów i szukasz kompleksowego, solidnego narzędzia – to ActiveCampaign powinien stać się od razu Twoim wyborem. Wydaje się, że to najlepszy program do wysyłania i tworzenia masowego mailingu – do firm, klientów indywiudalnych i czytelników bloga.

Wybierz ActiveCampaign zwłaszcza, jeżeli chcesz oprzeć swoją komunikację o maile dla firm i zależy Ci na profesjonalnym ułożeniu procesu komunikacyjnego.

I Bartek i Michał chwalą sobie wysoką dostarczalność, niezawodność i profesjonalizm ze strony supportu tego oprogramowania.

Pobierz tabelę Excel z porównaniem funkcji programów

Kliknij i pobierz tabelę Excel – znajdziesz w niej wszystkie funkcje, dzięki czemu porównasz ze sobą programy i wybierzesz odpowiedni dla Twoich potrzeb.

Potrzebujesz wzór polityki prywatności dla swojej strony, bloga / newslettera / mailingu?

Zapoznaj się z tymi materiałami, które są bardzo ważne, jeżeli chcesz wysyłać newslettery do swoich klientów / użytkowników:

 • Jak przygotować politykę prywatności dla bloga lub małej firmy? | PODCAST 46 – podcast, w którym opowiadamy o tym jak powinna wyglądać polityka prywatności dla stronie lokalnej firmy www, strony autorskie lub bloga. Sprawdź dlaczego musisz mieć gotowy regulamin strony, jeżeli chcesz wysyłać newslettery oraz na jakie aspekty RODO musisz zwrócić uwagę.
 • Polityka prywatności wzór – pobierz gotowy wzór polityki prywatności: instrukcja wypełnienia plus gotowe przykłady.

Zobacz inne porównania programów które przygotowaliśmy:

Z którego programu korzystasz? Masz inne pytania?

Masz jakiekolwiek pytania dotyczące wspomnianych programów do wysyłki newsletterów? A może już korzystasz z programu i chcesz się podzielić wrażeniami? Pisz w komentarzu!

Błagam, tylko nie dodawajcie ordynarnego SPAM-u reklamowego – takie komentarze będę usuwał. Zależy mi na faktycznych, konkretnych, celnych uwagach – w tym co się Wam podoba, a co nie.

Wyszukiwanie informacji: Przemek Warzecha

Aktualizacja artykułu: 13.01.2022 

Artykuł zawiera linki afiliacyjne. Oznacza to, że jeżeli zdecydujesz się na zakup, my otrzymamy z tego niewielką prowizję. Link afiliacyjny nie ma wpływu na wysokość ceny i nic Cię nie kosztuje. Więcej informacji na temat tego jak i na czym zarabiamy znajdziesz w zakładce misja bloga

Check this article in english: best email service.

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się do newslettera, otrzymuj informacje o nowych artykułach, odbierz dostęp do ponad 60 wzorów dokumentów, szablonów, grafik i Exceli.

Zostaw komentarz
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
Piotr
1 rok temu

a co sadzisz o MailMunch?

Magda
1 rok temu

Ciekawi mnie czy za pomocą Sendiblue na Android można wysłać prostą wiadomość tekstową do subskrybentów? MailerLite nie jest jeszcze dostępny na Androida.

Przemek Warzecha
Admin
1 rok temu
Reply to  Magda

Cześć :). Jeżeli chodzi o możliwość wysyłania wiadomości SMS to jest to możliwe ale wymaga wykupienia dodatkowych kredytów na SMSy. Przykładowo 100 wiadomości kosztuje 7,39 Euro.

Morgan
Morgan
11 miesięcy temu

MAiler Lite nie jest już w języku polskim

Przemek Warzecha
Admin
11 miesięcy temu
Reply to  Morgan

Dziękujemy za informacje. Faktycznie przestali wspierać język polski. Zaktualizowaliśmy artykuł.

Dorota
8 miesięcy temu

Może nie do końca w temacie, ale gratuluje nazwy. Sardynki Biznesu – ujęliście mnie kreatywnością 🙂

Cześć jestem Radek i witam Cię na blogu SardynkiBiznesu.pl! Znajdziesz tu artykuły poświęcone najważniejszym zagadnieniom związanym z prowadzeniem małej firmy: marketing, prawo, księgowość, public relations, zarządzanie i IT. Mamy nadzieję, że dzięki nam oszczędzisz dużo nerwów, czasu i pieniędzy, a prowadzenie biznesu stanie się prostsze. Więcej

Pobierz bezpłatne Excele, wzory dokumentów i makiety grafik

W Strefie Sardynek znajdziesz ponad 60 wzorów plików, dokumentów i grafik które ułatwią Ci prowadzenie biznesu. Znajdziesz tu wzory dokumentów wraz z instrukcjami i przykładami. Wezwania do zapłaty, dokumenty sądowe dotyczące odzyskania pieniędzy, najbardziej potrzebne dokumenty pracownicze. Oprócz tego kalkulatory EXCEL liczenia kosztów, wyceny usług, stawek godzinowych oraz gotowe makiety graficzne dla portali społecznościowych (Facebook, Instagram, LinkedIn i inne).

Zapisz się na KursoWyzwanie Proste nawyki efektywnej pracy z komputerem.

Darmowe KursoWyzwanie, dedykowane dla osób, które dziennie spędzają minimum kilka godzin pracując przy komputerze. Jeżeli chcesz skupić się na pracy przy komputerze, przestać rozpraszać, zaplanować i zrealizować plan dnia, przestać odkładać zadania na później, pracować szybciej, wydajniej, efektywniej – to wskakuj na pokład!

Przedsprzedaż! Regulamin strony, sklepu i newslettera
Do 30.05.2022 za 47 zł zamiast 87 zł

Dołącz do KursoWyzwania!

Wypełnij formularz: