Jaki program do wysyłki newsletterów i mailingów wybrać? 5 propozycji

author: Radek Klimek

Zastanawiasz się jaki program do wysyłki maili i newsletterów będzie najlepszy dla Twojej firmy? Chcesz sprawdzić i porównać ich funkcje? Interesuje Cię wyłącznie wersja darmowa systemu do wysyłki małego newslettera i nie wiesz, który producent ma najkorzystniejszą ofertę? Szukasz programu do masowego mailingu i potrzebujesz profesjonalnego rozwiązania? W tym artykule znajdziesz 5 ciekawych i najpopularniejszych programów do komunikacji e-mailem z klientami lub użytkownikami Twojej strony.

Skorzystaj ze spisu treści i przejdź do interesującego Cię fragmentu:

Spis Treści
Zwiń
Rozwiń

5 najlepszych programów mailingowych- czego dowiesz się z tego artykułu? 

Niżej przeczytasz porównanie funkcji i cen 5 popularnych aplikacji, które pomagają wysyłać newslettery, e-maile i autorespondery oraz zarządzać e-mailami. Porównamy w nich obecność kilkunastu opcji oraz skupimy się na zaletach wersji darmowych. Oprócz tego możesz sprawdzić dostępne funkcje w tabelce Excel, którą przygotowaliśmy. Są tu zarówno najpopularniejsze rozwiązania (absolutny top), jak i mniej znane, ale ciekawe i praktyczne programy do tworzenia i wysyłania e-maili (w tym w ciekawych, darmowych opcjach).

Dowiesz się między innymi:

 • Jaki program do mailingu wybrać na start?
 • Jaki program do masowej wysyłki maili się sprawdzi?
 • Jakie dodatkowe funkcje zawiera program?
 • Który darmowy program do wysyłki newsletterów będzie dla Ciebie najodpowiedniejszy?
 • Czy jest darmowy (i jaki jest limit kontaktów w darmowej bazie)?
 • Jak wygląda kwestia pomocy technicznej?
 • Jak wygląda kwestia opłat i progów cenowych?
 • Czy są dodatkowe edytory formularzy?
 • Czy są dodatkowe edytory landing page’y (funkcje zbierania i zapisywania e-maili)?
 • Czy można zarządzać programem z poziomu aplikacji mobilnej?
 • Czy program posiada intuicyjny system do tworzenia e-maili?
 • Czy płacimy za każdy zapisany e-mail czy za osobę zapisaną na osobną listę?

Mam nadzieję, że dzięki temu artykułowi nie będziesz musiał/a szperać, szukać po innych stronach potrzebnych informacji, tylko cała skomasowaną wiedzę otrzymasz tu i będzie Ci łatwo porównać najbardziej potrzebne opcje.

1. GetResponse – polski program do wysyłki maili – idealny na początek i w rozsądnej cenie

Program do email marketingu GetResponse.
GetResponse to jedna z najbardziej popularnych platform do wysyłki e-maili.

Nazwa programu: GetResponse 

Opis programu:

GetResposnse to pierwsza (i najstarsza) polska platforma do email marketingu, tworzenia stron landing page, organizowania webinarów oraz prosty CRM. Czyli tak naprawdę w jednym miejscu otrzymujemy pełen zestaw narzędzi marketingowych.

Jest to jedno z dwóch wiodących rozwiązań do wysyłania newsletterów w Polsce. I, mam wrażenie, śledząc inne blogi, że jest to również najchętniej porzucane narzędzie do wysyłania e-maili na rzecz lepszych rozwiązań.

Cały panel jest bardzo intuicyjny w obsłudze, a wsparcie techniczne jest całkowicie w języku polskim. Posiada multum ciekawych opcji, w tym opcję dostosowania czasu wysyłki e-maila do strefy czasowej odbiorcy i system perfect timing (czyli wysyłkę, e-maila, w momencie, gdy istnieje największa szansa, że odbiorca go otworzy).

Masz dostęp do szeregu funkcji, które ułatwiają tworzenie, edytowanie e-maili. Program również posiada praktyczne opcje do zbierania, zapisywania i zarządzania mailami: od landing page’y, poprzez formularze, które możesz zamieścić na stronie, aż po automatyczną wysyłkę serii newsletterów (w formie autorespondera).

Jednocześnie dla osób które stawiają pierwsze kroki w marketingu organizowane są regularne webinary. Można również skorzystać z przydatnych filmów szkoleniowych na kanale YouTube. Dzięki intuicyjnemu edytorowi drag and drop każdy stworzy indywidualny i niepowtarzalny mailing do swoich klientów.

Pierwsze 30 dni jest w zupełności za darmo (do 1000 kontaktów). 

GetResponse poza językiem polskim obsługuje takie języki jak: angielski, rosyjski, niemiecki, francuski, włoski, brazylijski.

To system do newsletterów, którego sam używam od lat, byłem z niego bardzo zadowolony (między innymi w oparciu o GetResponse funkcjonuje jeszcze newsletter SardynekBiznesu). Chwalę (i chwaliłem) go sobie zwłaszcza za intuicyjny interfejs, szybką i fachową pomoc techniczną przez czat i opcje dodatkowe: tworzenie landing page i formularzy.

Niestety wszystkie znaki na niebie i ziemi pokazują, że za niedługo weźmiemy rozwód, bo pojawia się coraz więcej problemów, które są nielogiczne, niefunkcjonalne i nie widać ze strony producenta chęci ich naprawienia.

Pomoc techniczna o ile jest miła i komunikatywna, choć niestety coraz częściej daje mi znać, że czegoś aplikacja nie robi, czegoś nie da się zrobić i tak dalej.

Trafiłem na kilku polskich, znanych marketerów, którzy narzekają na to oprogramowanie i przeskoczyli na coś innego, i chyba dołączę do ich grona (jak tak się stanie, dam Ci znać).

Rzeczy, które ostatnio doprowadzają mnie do szału w tym oprogramowaniu:

 • Na koncie klienta najpierw bez ostrzeżenia nam zawiesili działania (co było słuszne, bo dodawały się boty), ale poinformowali nas o tym po zawieszeniu, stawiając przed faktem dokonanym (jakby nie można było wcześniej poprosić o przeciwdziałanie). Jednocześnie wyłączyli wszystkie autorespondery, odcinając całkowicie od automatyzacji działań takiej jak pobieranie kuponów rabatowych
 • Brak możliwości edycji wiadomości z potwierdzeniem subskrypcji – trzeba korzystać z ich gotowych, predefiniowanych szablonów z uzupełnioną treścią, co jest irytujące, bo są tam słowa, których normalnie w takich sytuacjach bym nie użył
 • Archaiczne landing page i wzory e-maili – jak z minionego stulecia – niby wzorów jest dużo do wyboru, ale tak naprawdę nie ma z czego wybierać
 • Idiotyczna Re-Captcha przy formularzach (wymagają, by dodać opcję Captcha do formularzy, ale nie są w stanie zrobić tego w ten sposób, by ładowała się ona od razu w pierwszym kroku, tylko po wypełnieniu cały formularz ładuje się jeszcze raz z dodatkową Captchą, którą trzeba odhaczyć- jest to kompletnie nieintuicyjne)
 • Duże problemy z dostarczalnością do skrzynek na popularnych portalach (Wirtualna Polska,  Onet) – ale zasięgnąłem języka, i z tego co wiem, to jest problem wszystkich aplikacji do mailingu – popularne polskie portale tak ustawiają swoje skrzynki, że dużo wiadomości utyka na etapie serwerów.

Reasumując – GetResponse jest dobry, żeby „liznąć” o co chodzi w e-mail marketingu, ze względu na interfejs i pomoc po polsku idealnie sprawdza się, by zacząć od niego budować swoją pierwszą listę adresową i nauczyć się obsługi i mechanizmu programów do wysyłki newsletterów. Jeżeli zastanawiasz się „czym” wysłać mailing na początek, bo nie miałeś / miałaś kontaktu wcześniej z podobnym oprogramowaniem – to jest dobry wybór dla początkujących.

Jest idealny dla początkujących blogerów, małych firm i niewielkich sklepów, natomiast jeżeli planujesz więcej działań, to lepiej wybrać od razu inną aplikację, żeby później nie szarpać się i nie trudzić z przenoszeniem. Plusem jest też relatywnie niska cena, gdzie za 50 zł / miesięcznie możesz wysłać newslettery do bazy 1000 kontaktów (na start w zupełności wystarczy).

Funkcje:

 1. Wersja próbna: Tak. 30 dniowa wersja próbna. Limit kontaktów 1000
 2. Czy płaci się za osobę / czy za zapisany kontakt?: Kontakt
 3. Edytor landing page: Tak
 4. Edytor formularzy na stronę: Tak
 5. Przykładowe progi cenowe/kontakty miesięcznie: 1000 – 50 zł. , 10 000 – 250 zł, 25 000 – 550 zł (progi zależą od wariantu – czyli tego na ile opcji się zdecydujesz). 
 6. Program w języku polskim: Tak
 7. System drag and drop do tworzenia e-maili: Tak
 8. Pomoc techniczna: Tak (czat, mail, infolinia)
 9. Aplikacja mobilna – TAK
 10. Integracja z platformami e-commerce – TAK
 11. Integracja z systemem CRM – TAK
 12. Testy A/B – TAK
 13. Formularze pop-up – TAK
 14. Program w chmurze – TAK
 15. Automatyczna wysyłka serii maili – TAK

Dodatkowe funkcje:

 • Szkolenia w realu, samouczki, webinary
 • Możliwość uzyskania certyfikatu z email marketingu

2. Sendinblue – darmowa wysyłka newslettera do niewielkiej bazy kontaktów, dobra opcja na START

Program do wysyłki newsletterów Sendinblue.
Do 300 e-maili dziennie w zupełności za darmo! Jak darmowy program do wysyłki e-maili – Sendinblue jest ciekawą opcją.

Nazwa programu: Sendinblue

Opis programu:

Sendinblue to doskonałe rozwiązanie dla małych firm i początkujących blogerów – dlatego, że BEZTERMINOWO umożliwia darmową wysyłkę e-maili do małych list!

Dodatkowo Sendinblue na początku może nas skusić dość bogatym planem free – także, jeżeli szukasz darmowego programu do wysyłania maili / newsletterów na start dla swojego bloga – to jest naprawdę ciekawa opcja, której warto się przyjrzeć.

Już na start otrzymujemy możliwość posiadania w bazie nielimitowanej ilości kontaktów, a limit jaki jest nam nałożony to wysyłka 300 e-maili dziennie. Przy przejściu na plan płatny Lite nasza baza zmniejsza się 10 000 kontaktów za 25$ miesięcznie (co i tak jest bardzo korzystną ceną), ale w zamian za to przestaje nas obowiązywać dzienny limit wysyłki e-maili.

Sendinblue dodatkowa poza opcją masowej wysyłki e-maili oferuje również wysyłkę wiadomości SMS. Poza tym Sendinblue oferuje takie funkcje jak tworzenie landng page, system drag and drop oraz testy A/B.

Funkcje:

 1. Wersja próbna: TAK (wersja darmowa bezterminowa i bez ograniczeń listy umożliwia wysyłkę 300 e-maili dziennie)
 2. Czy płaci się za osobę / czy za zapisany kontakt?: Osoba
 3. Edytor landing page: TAK (dostępny w planie premium)
 4. Edytor formularzy na stronę: TAK
 5. Progi cenowe/kontakty/ miesięcznie:  10 000 – 93 zł, 20 000 – 145 zł miesięcznie
 6. Program w języku polskim: NIE
 7. System drag and drop do tworzenia e-maili: TAK
 8. Pomoc techniczna: TAK (w planie darmowym tylko e-mai. W płatnym dodatkowo wsparcie telefoniczne)
 9. Aplikacja mobilna: NIE
 10. Integracja z platformami e-commerce – TAK
 11. Integracja z systemem CRM – TAK
 12. Testy A/B – TAK
 13. Formularze pop-up – NIE
 14. Program w chmurze – TAK
 15. Automatyczna wysyłka serii maili – TAK

Dodatkowe funkcje:

 • Do 100 000 adresów e-mail
 • Brak dziennego limitu wysyłki e-maili
 • Wsparcie telefoniczne
 • Testy A/b
 • Brak logo Sendinblue
 • Przy wyborze do 10 000 adresów e-mail cena to 25$

3. MailerLite – popularne i chętnie wykorzystywane narzędzie przez blogerów

Program do wysyłki maili mailerlite
MailerLite – wysyłka mailingów prosto, szybko i za darmo!

Nazwa programu: MailerLite

Opis programu:

Program MailerLite to prosty w obsłudze program do wysyłki maili, tworzenia formularzy czy edycji landing page’y. Interfejs programu oraz pomoc techniczna są dostępne w języku angielskim. Po angielsku są również przygotowane instrukcje, materiały video i tutoriale.

MailerLite oferuje nam 1000 kontaktów oraz wysyłkę do 12 000 maili w miesiącu w zupełności za darmo, bez limitu czasowego (wersji trial). Warto jednak pamiętać o tym, że plan darmowy jest uboższy w opcje (między innymi suport) niż wariant płatny.

Kolejną zaletą jest to, że w przypadku naliczeń osób zapisanych na liście, płacimy za zapisaną osobę, a nie kontakt (czyli ten sam e-mail może być zapisany na czterech różnych listach, a mimo to program go policzy jako jeden dodany kontakt).

Funkcje:

 1. Wersja próbna: TAK. 14 dni okresu próbnego lub wersja FREE do 1000 kontaktów (w uboższym wariancie). 
 2. Czy płaci się za osobę / czy za zapisany kontakt?: Osoba
 3. Edytor landing page: TAK
 4. Edytor formularzy na stronę: TAK
 5. Progi cenowe/kontakty/ miesięcznie:  1000 – 39 zł, 10 000 – 195 zł, 25 000 – 468 zł miesięcznie
 6. Program w języku polskim: NIE
 7. System drag and drop do tworzenia e-maili: TAK
 8. Pomoc techniczna: TAK (mail, czat – wersja płatna) ale nie w języku Polskim
 9. Aplikacja mobilna: TAK (tylko iOS)
 10. Integracja z platformami e-commerce – TAK
 11. Integracja z systemem CRM – TAK
 12. Testy A/B – TAK
 13. Formularze pop-up – TAK
 14. Program w chmurze – TAK
 15. Automatyczna wysyłka serii maili – TAK

Dodatkowe funkcje:

 • Darmowa wersja do 1000 kontaktów i 12 000 wysłanych maili miesięcznie – bez limitu czasowego

4. ActiveCampaign – idealny dla mailingowych wyjadaczy

ActiveCampaign to doskonałe narzędzie, dla profesjonalistów. Jeżeli chcesz oprzeć swój biznes o wysyłkę newsletterów – warto się przyjrzeć temu rozwiązaniu!

Nazwa programu: ActiveCampaign

Opis programu:

Rozbudowany program do email marketingu i nie tylko. ActiveCampaign zawiera CRM, możliwość wystawiania faktur oraz marketing SMS. Mnogość funkcji oznacza jednak większą ilość czasu którą należny poświęcić, aby w pełni wykorzystać jego potencjał. Program oferuje szeroki wachlarz szablonów e-mail oraz umożliwia tworzenie własnych szablonów za pomocą systemu drag & drop.

Program polecają zarówno Bartek Popiel (link do rekomendacji) i Michał Szafrański (wspomina o tym w swojej książce Zaufanie czyli waluta przyszłości). Co ciekawe, obaj korzystali wcześniej z GetResponse i na ActiveCampaign, w którymś momencie się przesiedli

Główny interfejs programu jest przygotowany głównie w języku angielskim. Istnieje możliwość zamiany na język Polski, ale nie wszystkie opcje zostały przetłumaczone. Na YouTube znajdziemy playlistę z filmami szkoleniowymi jak korzystać z programu. Filmy są również w języku angielskim.

Zaletą aplikacji również jest to, że płacimy za zapisaną osobę, a nie dodany kontakt. Podobnie więc jak Mailer Liter, aplikacja jest idealna jeżeli planujesz dużą segmentację i dodanie tego samego e-maila do różnych list. Choćby ten sam adres figurował na dziesięciu różnych listach, liczony jest jako jeden.

Funkcje:

 1. Wersja próbna: TAK. 14 dni okresu próbnego
 2. Czy płaci się za osobę / czy za zapisany kontakt?: Osoba
 3. Edytor landing page: TAK
 4. Edytor formularzy na stronę: TAK
 5. Progi cenowe/kontakty/ miesięcznie:  1000 – 65 zł, 10 000 – 424 zł, 25 000 – 688 zł miesięcznie
 6. Program w języku polskim: NIE
 7. System drag and drop do tworzenia e-maili: TAK
 8. Pomoc techniczna: TAK (mail)
 9. Aplikacja mobilna: TAK
 10. Integracja z platformami e-commerce – TAK
 11. Integracja z systemem CRM – TAK
 12. Testy A/B – TAK
 13. Formularze pop-up – TAK
 14. Program w chmurze – TAK
 15. Automatyczna wysyłka serii maili – TAK

Dodatkowe funkcje:

 • SMS marketing

5. Moosend – atrakcyjna opcja w niezłej cenie + ciekawy pakiet darmowy

Darmowy program do wysyłki newsletterów Moosend.
Moosend oferuje naprawdę ciekawe opcje w darmowym pakiecie.

Nazwa programu: Moosend

Opis programu:

Moosend na pewno sprawdzi się u początkujących blogerów i małych firm dzięki atrakcyjnemu pakietowi darmowych usług. W momencie rozrostu listy mailingowej przejście na plan płatny nie będzie wiązało się z wydatkiem astronomicznych kwot – tu również propozycje cenowe są bardzo rozsądne (ok 30 zł za 1000 kontaktów).

Program posiada takie funkcje jak zautomatyzowana wysyłka e-mali, testy A/B , zarządzanie szablonami i optymalizacja pod urządzenia mobilne. Niestety edytor landing page dostępny jest dopiero w planie płatnym.

Funkcje:

 1. Wersja próbna: TAK (brak ograniczeń wysyłanych e-maili)
 2. Czy płaci się za osobę / czy za zapisany kontakt?: Osoba
 3. Edytor landing page: TAK
 4. Edytor formularzy na stronę: TAK
 5. Progi cenowe/kontakty/ miesięcznie:  1000 – 30 zł, 10 000 – 163 zł, 25 000 – 370 zł
 6. Program w języku polskim: NIE
 7. System drag and drop do tworzenia e-maili: TAK
 8. Pomoc techniczna: TAK (e-mail, telefon)
 9. Aplikacja mobilna: NIE
 10. Integracja z platformami e-commerce – TAK
 11. Integracja z systemem CRM
 12. Testy A/B – TAK
 13. Formularze pop-up – TAK
 14. Program w chmurze – TAK
 15. Automatyczna wysyłka serii maili – TAK

Dodatkowe funkcje:

 • Długa lista integracji z aplikacjami zewnętrznymi

 Podsumowanie, który program do e-mail marketingu wybrać?

Linki do poszczególnych programów:

 1. Get Response 
 2. Sendinblue
 3. Mailer Lite
 4. ActiveCampaign
 5. Moosend

Z czego my korzystamy obecnie?

Ja od zarania historii związanej z wysyłką e-maili w mojej firmie korzystam z GetResponse’a.

Czy warto z niego korzystać? 

Powiem tak.

To dobry system do wysyłki newsletterów na początek, dla niewielkich list, kiedy nie musisz dzielić odbiorców na segmenty. GetResponse jest dobry do nauki i sprawdzenia o co chodzi z wysyłką newsletterów i tworzeniem mailingów.

Ze względu na niską cenę i sporo ciekawych funkcjonalności to doskonałe narzędzie na początek dla niedużych sklepów, początkujących blogerów czy małych firm. Gdy stawiasz przede wszystkim na opis funkcjonalności i interfejsu w języku polskim i pełne wsparcie po polsku. Suport jest bardzo pomocny i szybko pomaga się uporać z pojawiającymi się problemami.

Do 2000 – 3000 kontaktów, przy maksymalnie kilku listach automatyzacyjnych, będzie dla Ciebie w zupełności wystarczające. Sugeruję jednak przy nim nastawić się na niego jak na „przetarcie” drogi, z której wskoczysz po czasie na wyższy poziom (gdy zaczniesz na newsletterach zarabiać pierwsze pieniądze). To coś jak kupno samochodu – pierwszy, to zwykle wybór do zajechania, po to by nauczyć się jeździć, nabrać nawyków i finalnie przeskoczyć na coś lepszego.

Natomiast jak chcesz poważniej wejść w temat „bardziej”, segmentować listy, sprzedawać, wysyłać wiele wiadomości – wybierz od razu, któregoś z poważnych, zagranicznych dostawców. Niestety, po latach łapię się na tym, że w wielu aspektach GetResponse wygląda przy nich jak ubogi kuzyn.

Najlepsze narzędzie na START w pełni po polsku do nauki wysyłki e-maili i „przetarcia” szlaku?

Jak pisałem wyżej – do nauki wysyłki dobry będzie GetResponse. Jest po polsku, ma bardzo prosty, dobrze opisany i intuicyjny interfejs, masz dostęp do polskiego supportu.

Który program do wysyłki newsletterów jest najtańszy do wysyłki do większych grup odbiorców (do 10 000 osób)?

Tu wybór jest tylko jeden – Sendinblue. Lista na 10 000 osób kosztuje zaledwie 25 $ (około 95 zł) / miesiąc. To najlepsza propozycja cenowa.

Co ważne – program liczy tylko i wyłącznie osobę – więc dany e-mail można zapisać do 10 różnych list i dalej będzie liczona jako jeden (więc faktycznie możemy wpisać aż 10 000 klientów).

Sendinblue posiada pełną wersję darmową, która umożliwia wpisanie nieograniczonej liczby kontaktów i wysyłkę 300 e-maili dziennie – więc przy odrobinie umysłowej gimnastyki, możemy za darmo, przetestować pełnię jego możliwości i wysłać wiadomości.

Który program do wysyłki newslettera jest najtańszy dla małej liczby odbiorców (1000 osób)?

Jeżeli chcesz zainwestować niewielkie pieniądze na start i odblokować część funkcji (w tym nielimitowaną wysyłkę), to warto wybrać GetResponse lub MailerLite.

MailerLite jest niestety po angielsku, natomiast posiada jedną, genialną przewagę nad polskim odpowiednikiem – rozliczamy się w nim za jeden e-mail, a nie miejsce na liście (ta sama osoba może być zapisana na 10 listach, a i tak jest liczona jako jedna. Ponadto MailerLite posiada funkcjonalną wersję darmową (wysyłkę do 12 000 maili i 1000 kontaktów).

W GetResponse jest na odwrót – taka osoba jest liczona jako 10(!) kontaktów, więc przy dużej segmentacji listy dużo szybciej można zapełnić).

GetResponse będzie idealny jeżeli chcesz się nauczyć wysyłki e-maili i potrzebujesz szybkiego wsparcia polskiego supportu.

Ceny programów są podobne, MailerLite jest odrobinę tańszy (około 37-39 zł za 1000 kontaktów, GetResponse kosztuje 50 zł).

Jaki darmowy program do newslettera wybrać?

Jeżeli jednak wolisz program całkowicie za darmo, bo dopiero uruchamiasz blog lub newsletter w swojej firmie – rozsądnym wyborem będzie Sendinblue. To usługa nad którą powinni się zastanowić początkujący blogerzy i mali przedsiębiorcy.

Darmowy pakiet umożliwiający wysyłkę 300 e-maili dziennie za darmo, z szeroką opcją funkcjonalności, to naprawdę potężne narzędzie na start.

Z MailerLite korzysta między innymi Agnieszka Skupieńska z bloga tosieoplaca.pl (Aga jest dość dobrze znana w branży, robi solidne, porządne materiały, wydała między innymi książkę o tym jak zarobiła pierwszy milion w sklepie internetowym) oraz Marek Jankowski z podcastu malawielkafirma.pl (to najbardziej znany polski podcast o prowadzeniu biznesu).

Mamy tu również ciekawą (choć mocno okrojoną) opcję darmową – idealną dla małych list (1000 kontaktów, do 12 000 wysłanych e-maili miesięcznie).

Moosend również oferuje sporo w planie bezpłatnym gdyż otrzymujemy nielimitowaną ilość e-mali, ale ta możliwość obwarowana jest kilkoma obostrzeniami (między innymi brak funkcji landing page oraz raportowania), przez co, na pewnym etapie rozwoju biznesu i wysyłki wiadomości, darmowa wersja może Ci się wydawać nieco… kaleka. Niemniej, program, choć nie jest tak dobrze znany jak konkurencja, również jest bardzo ciekawy, zwłaszcza, że posiada naprawdę konkurencyjne ceny, a funkcjonalnością w wariancie płatnym wcale nie ustępuje innym rozwiązaniom.

Chcę mieć wiele list i dużą segmentację e-maili – co wybrać?

W przypadku gdy, chcesz postawić na rozbudowaną segmentację e-maili i dany kontakt będzie mógł się znajdować na więcej niż dwóch listach – to warto przyjrzeć się Mailer Lite, Sendinblue i ActiveCampaign. W nich płacisz tylko raz za dodany e-mail – bez względu na to, na ilu listach się znajduje.

Czyli jedna osoba może zapisać się nawet na 20 różnych list – a i tak system ją zlicza jako jeden kontakt.

Potrzebuję profesjonalnego narzędzia do wysyłki e-maili z dużą pewnością dostarczalności

ActiveCampaign zbiera bardzo pozytywne opinie od doskonale znanych osób, które posiadają listy e-mailowe składające się z dziesiątek tysięcy subskrybentów, a narzędzia e-mail są dla nich kluczowe tak w komunikacji, jak i sprzedaży produktów. Chodzi mi o: Michała Szafrańskiego (https://jakoszczedzacpieniadze.pl/), czyli najbardziej znanego polskiego blogera finansowego i Bartka Popiela (http://liczysiewynik.pl/) – czyli jednego z najlepszych w Polsce speców od produktywności.

Jeżeli swoją komunikację i model sprzedażowy chcesz oprzeć o wysyłkę newsletterów i szukasz kompleksowego, solidnego narzędzia – to ActiveCampaign powinien stać się od razu Twoim wyborem. Wydaje się, że to najlepszy program do wysyłania i tworzenia masowego mailingu – do firm, klientów indywiudalnych i czytelników bloga.

Wybierz ActiveCampaign zwłaszcza, jeżeli chcesz oprzeć swoją komunikację o maile dla firm i zależy Ci na profesjonalnym ułożeniu procesu komunikacyjnego.

I Bartek i Michał chwalą sobie wysoką dostarczalność, niezawodność i profesjonalizm ze strony supportu tego oprogramowania.

Pobierz tabelę Excel z porównaniem funkcji programów

Kliknij i pobierz tabelę Excel – znajdziesz w niej wszystkie funkcje, dzięki czemu porównasz ze sobą programy i wybierzesz odpowiedni dla Twoich potrzeb.

Potrzebujesz wzór polityki prywatności dla swojej strony, bloga / newslettera?

Zapoznaj się z tymi materiałami, które są bardzo ważne, jeżeli chcesz wysyłać newslettery do swoich klientów / użytkowników:

 • Jak przygotować politykę prywatności dla bloga lub małej firmy? | PODCAST 46 – podcast, w którym opowiadamy o tym jak powinna wyglądać polityka prywatności dla stronie lokalnej firmy www, strony autorskie lub bloga. Sprawdź dlaczego musisz mieć gotowy regulamin strony, jeżeli chcesz wysyłać newslettery oraz na jakie aspekty RODO musisz zwrócić uwagę.
 • Polityka prywatności wzór – pobierz gotowy wzór polityki prywatności: instrukcja wypełnienia plus gotowe przykłady.

Zobacz inne porównania programów które przygotowaliśmy:

Z którego programu korzystasz? Masz inne pytania?

Masz jakiekolwiek pytania dotyczące wspomnianych programów do wysyłki newsletterów? A może już korzystasz z programu i chcesz się podzielić wrażeniami? Pisz w komentarzu!

Błagam, tylko nie dodawajcie ordynarnego SPAM-u reklamowego – takie komentarze będę usuwał. Zależy mi na faktycznych, konkretnych, celnych uwagach – w tym co się Wam podoba, a co nie.

Wyszukiwanie informacji: Przemek Warzecha

Aktualizacja artykułu: 24.06.2021 

Artykuł zawiera linki afiliacyjne. Oznacza to, że jeżeli zdecydujesz się na zakup, my otrzymamy z tego niewielką prowizję. Link afiliacyjny nie ma wpływu na wysokość ceny i nic Cię nie kosztuje. Więcej informacji na temat tego jak i na czym zarabiamy znajdziesz w zakładce misja bloga

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się do newslettera, otrzymuj informacje o nowych artykułach, odbierz dostęp do ponad 60 wzorów dokumentów, szablonów, grafik i Exceli.

Zostaw komentarz
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
Piotr
1 rok temu

a co sadzisz o MailMunch?

Magda
6 miesięcy temu

Ciekawi mnie czy za pomocą Sendiblue na Android można wysłać prostą wiadomość tekstową do subskrybentów? MailerLite nie jest jeszcze dostępny na Androida.

Przemek Warzecha
Admin
6 miesięcy temu
Reply to  Magda

Cześć :). Jeżeli chodzi o możliwość wysyłania wiadomości SMS to jest to możliwe ale wymaga wykupienia dodatkowych kredytów na SMSy. Przykładowo 100 wiadomości kosztuje 7,39 Euro.

Morgan
Morgan
4 miesięcy temu

MAiler Lite nie jest już w języku polskim

Przemek Warzecha
Admin
4 miesięcy temu
Reply to  Morgan

Dziękujemy za informacje. Faktycznie przestali wspierać język polski. Zaktualizowaliśmy artykuł.

Dorota
1 miesiąc temu

Może nie do końca w temacie, ale gratuluje nazwy. Sardynki Biznesu – ujęliście mnie kreatywnością :)

Cześć jestem Radek i witam Cię na blogu SardynkiBiznesu.pl! Znajdziesz tu artykuły poświęcone najważniejszym zagadnieniom związanym z prowadzeniem małej firmy: marketing, prawo, księgowość, public relations, zarządzanie i IT. Mamy nadzieję, że dzięki nam oszczędzisz dużo nerwów, czasu i pieniędzy, a prowadzenie biznesu stanie się prostsze. Więcej

Pobierz bezpłatne Excele, wzory dokumentów i makiety grafik

W Strefie Sardynek znajdziesz ponad 60 wzorów plików, dokumentów i grafik które ułatwią Ci prowadzenie biznesu. Znajdziesz tu wzory dokumentów wraz z instrukcjami i przykładami. Wezwania do zapłaty, dokumenty sądowe dotyczące odzyskania pieniędzy, najbardziej potrzebne dokumenty pracownicze. Oprócz tego kalkulatory EXCEL liczenia kosztów, wyceny usług, stawek godzinowych oraz gotowe makiety graficzne dla portali społecznościowych (Facebook, Instagram, LinkedIn i inne).

Zapisz się na KursoWyzwanie Proste nawyki efektywnej pracy z komputerem.

Darmowe KursoWyzwanie, dedykowane dla osób, które dziennie spędzają minimum kilka godzin pracując przy komputerze. Jeżeli chcesz skupić się na pracy przy komputerze, przestać rozpraszać, zaplanować i zrealizować plan dnia, przestać odkładać zadania na później, pracować szybciej, wydajniej, efektywniej – to wskakuj na pokład!

Dołącz do KursoWyzwania!

Wypełnij formularz: