Jaki program do mailingu wybrać? | Ranking 4 darmowych narzędzi do wysyłki newslettera dla małej firmy lub bloga [Aktualizacja 2024] 

author: Radek Klimek

Zastanawiasz się jaki darmowy lub płatny program do mailingu będzie najlepszy dla Twojej firmy, strony lub bloga? Chcesz uruchomić sprzedaż przez system mailingowy i znaleźć najlepsze narzędzie do e-mail marketingu w swoim biznesie e-commerce? Szukasz odpowiedniego programu do rozsyłania mailingu, który pozwoli Ci spersonalizować komunikację z klientami? W tym artykule znajdziesz 4 darmowe programy do wysyłania wiadomości email, które pomogą Ci skutecznie dotrzeć do nowych i potencjalnych klientów. 

Dobre i intuicyjne oprogramowanie do mailingu? Sprawdź szybki ranking (wybierz program w 30 sekund):

Jeżeli nie chcesz się przebijać przez cały artykuł, żeby znaleźć idealny program do email marketingu, w tym rozdziale dla Ciebie najważniejsze funkcje zebrane w marketingowej pigułce:

Zobacz ,do ilu użytkowników możesz wysłać wiadomość 100% ZA DARMO:

 1. ☑ MailerLite (1000 kontaktów, 12000 maili miesięcznie, ograniczone funkcje, program po polsku) najlepszy wybór
 2. Brevo (bez limitu kontaktów, 300 maili dziennie, wszystkie funkcje dostępne, program tylko po angielsku)
 3. GetResponse (500 kontaktów, ograniczone funkcje, program po polsku)
 1. Najlepsze narzędzie do e-mail marketingu NA START dla początkujących, jeżeli KOMPLETNIE NIE OGARNIASZ kwestii technicznych (i nigdy nie korzystałeś z systemu do mailingu) — GetResponse (program jest po polsku, ma intuicyjny interfejs i super support. Warto od niego zacząć i nauczyć się jak działa te całe wysyłki)
 2. Program do wysyłki maili z polską pomocą techniczną i polskim interfejsem (jeżeli niespecjalnie radzisz sobie z angielskim) — GetResponse
 3. Który program polecam i używam? Zdecydowanie ☑ MailerLite  to najlepszy wybór. Marketingowo najlepsze oprogramowanie do e-mail marketingu w moim osobistym rankingu. Wybrałbym je jeszcze raz, gdybym od zera tworzył kampanię i automatyzację opierającą się o wysyłkę newsletterów.
 1. Najlepsza cena dla bazy do 500 użytkowników MailerLite posiada jako jedyny taką opcję w cenie zaledwie 40 zł.
 2. Najlepsza cena dla małej bazy do 1000 użytkowników GetResponse (59 zł) lub MailerLite (około 60 zł).
 3. Najlepsza cena do bazy 20 000 użytkownikówBrevo (ok. 80 zł)

Jeżeli potrzebujesz więcej informacji o programach do mailingu — skorzystaj ze spisu treści i przejdź do odpowiedniego rozdziału:

Spis Treści
Zwiń
Rozwiń

Edytor, funkcjonalność, segmentacja, personalizacja, szablony, automatyzacja marketingu czyli czego się dowiesz z tego artykułu?  

Niżej przeczytasz porównanie funkcji i cen 4 popularnych aplikacji, które pomagają wysyłać newslettery, e-maile i autorespondery oraz zarządzać e-mailami.

W zestawieniu cen porównywaliśmy opcję najtańszego pakietu — większość programów do wysyłki mailingów oferuje kilka wariantów pakietów, w zależności od dostępnych funkcji.

Dowiesz się między innymi:

 • Jaki program do masowej wysyłki maili wybrać na start i co dostajesz wersji darmowej?
 • Jaki program do mailingu się sprawdzi dla większych firm z bardziej ambitnymi zadaniami (funkcje crm i automatyzacja sprzedaży)?
 • Jakie dodatkowe funkcje zawiera program?
 • Jak wygląda kwestia pomocy technicznej (również czy jest dostępna w wersjach free)?
 • Jak wygląda kwestia ceny i cenników?
 • Czy są dodatkowe edytory formularzy i landing page’y (funkcje zbierania i zapisywania e-maili)?
 • Czy program posiada intuicyjny system do tworzenia newslettera i e-maili?
 • Czy płacimy za każdy zapisany e-mail czy za osobę zapisaną na listę?

Jaki program do wysyłki mailingu wybrałbym jako klient – gdybym pierwszy raz zabierał się tę formę komunikacji? 

Z czego my korzystamy? Mailerlite to obecnie mój najlepszy wybór e-mail marketingowy

Od zarania historii związanej z wysyłaniem mailingu w mojej firmie korzystałem z GetResponse’a, ale w 2023 roku przeskoczyłem na MailerLite.

Dlaczego?

1. Mailer miał lepsze opinie.

2. Sporo funkcjonalności GetResponse’a mnie drażniło i nie zmieniały się od lat.

3. Wiele osób, które śledziłem w internecie (twórców), korzystało i polecało Mailera.

Z perspektywy czasu co bym wybrał?

System do wysyłki newsletterów na początek, dla niewielkich list, kiedy nie musisz dzielić odbiorców na segmenty to GetResponse. Jest dobry do nauki i sprawdzenia, o co chodzi z wysyłką newsletterów i tworzeniem mailingów.

Ze względu na niską cenę i sporo ciekawych funkcjonalności to doskonałe narzędzie na początek dla niedużych sklepów, początkujących blogerów czy małych firm. Gdy stawiasz przede wszystkim na opis funkcjonalności i interfejsu w języku polskim i pełne wsparcie po polsku. Suport jest bardzo pomocny i szybko pomaga się uporać z pojawiającymi się problemami.

Do 2000 – 3000 kontaktów, przy maksymalnie kilku listach automatyzacyjnych, będzie dla Ciebie w zupełności wystarczające.

Sugeruję jednak przy nim nastawić się na niego jak na “przetarcie”, drogi, z której wskoczysz po czasie na wyższy poziom (gdy zaczniesz na newsletterach zarabiać pierwsze pieniądze). To coś jak kupno samochodu – pierwszy, to zwykle wybór do zajechania, po to by nauczyć się jeździć, nabrać nawyków i finalnie przeskoczyć na coś lepszego.

Natomiast jak chcesz poważniej wejść w mailingowe działania marketingowe, “bardziej” segmentować listy, sprzedawać, wysyłać wiele wiadomości (również dla średnich i dużych firm) – to lepiej wybrać MailerLite. Podoba mi się szczególnie bardzo intuicyjny interfejs tworzenia wiadomości.

Najlepszy program do mailingu na START dla początkujących, w pełni po polsku do nauki wysyłki e-maili i “przetarcia” szlaku?

Jak pisałem wyżej — do nauki wysyłania wiadomości e-mail dobry będzie GetResponse. Jest po polsku, ma bardzo prosty, dobrze opisany i intuicyjny interfejs, masz dostęp do polskiego supportu.

Jaki darmowy program do mailingu wybrać?

W przypadku bezpłatnego programu do wysyłki maili warto przyjrzeć się dwóm opcjom.

1. Brevokontakty bez limitu, limit 300 maili dziennie, wszystkie funkcje programu, program po angielsku

2. GetResponsedarmowa baza do 500 kontaktów, maile bez limitu, ograniczone funkcje programu, program po polsku

Jedyny polski program w zestawieniu, który niedawno wprowadził darmową wersję. Jeżeli jesteś kompletnym laikiem, potrzebujesz programu, który szybko i prosto opanujesz to warto go wybrać.

W bezpłatnym pakiecie mamy aż 500 kontaktów, bez limitu wysyłki, z ograniczonymi funkcjami.

3. MailerLite. Jako narzędzie do wysyłania darmowych newsletterów to najlepszy program z tego zestawienia.  Ma świetnie rozwiązane możliwości tworzenia szablonów e-commerce, prostą automatyzację, genialny edytor. Możesz dodać 1000 kontaktów i wysłać miesięcznie 12000 wiadomości. 

Które narzędzie do email marketingu jest najtańsze do wysyłki do większych grup odbiorców (do 20 000 osób)?

Tu wybór jest tylko jeden – Brevo. Lista na 20 000 osób kosztuje zaledwie 25 $ (około 100 zł) / miesiąc. To najlepsza propozycja cenowa.

Ważne!

W Brevo każdy plan oferuje nieograniczoną pamięć na kontakty. Ograniczeniem jest ilość maili wysyłanych w ciągu miesiąca. Więc jeżeli mamy np. 20 000 osób na liście możemy w ramach limitu wysłać w ciągu miesiąca im tylko 1 e-maila!

Natomiast warto też podkreślić, że kolejny pułap (40 000 wiadomości) to tylko 35 $, a więc różnica nie jest jakaś dramatycznie wysoka.

Brevo ma pełną wersję bezpłatną, która umożliwia wpisanie nieograniczonej liczby kontaktów i wysyłkę 300 e-maili dziennie — więc przy odrobinie umysłowej gimnastyki, możemy za darmo, przetestować pełnię jego możliwości i wysłać wiadomości.

Który program do wysyłki newslettera jest najtańszy dla małej liczby odbiorców (1000 osób)?

Mailerlite możesz wybrać w wersji wysyłki do 500 osób i płacisz tylko 40 zł! Program pozwala za mniej niż 50 zł korzystać z zaawansowanych funkcji (np. automatyzacji marketingu), które zdecydowanie poprawią skuteczność kampanii. 

Chcę mieć wiele list i dużą segmentację e-maili – jaki będzie najlepszy program do mailingu?

W przypadku gdy, chcesz postawić na rozbudowaną segmentację e-maili i dany kontakt będzie mógł się znajdować na więcej niż dwóch listach – to warto przyjrzeć się Mailer Lite i Converkit. W nich płacisz tylko raz za dodany e-mail – bez względu na to, na ilu listach się znajduje.

Czyli jedna osoba może zapisać się nawet na 20 różnych list – a i tak system ją zlicza jako jeden kontakt.

Potrzebuję profesjonalnego systemu CRM do wysyłki e-maili z dużą pewnością dostarczalności — jakie zaawansowane narzędzie do mailingu wybrać? 

Converkit to system CRM, który zbiera bardzo pozytywne opinie w rankingach od osób, które posiadają olbrzymie listy e-mailowe liczące dziesiątki tysięcy subskrybentów (i sprzedają w zasadzie tylko przez newslettery, bez mediów społecznościowych).

Pozwala na wysyłanie spersonalizowanych e-maili, tworzenie wielopoziomowych strategii, dosprzedaż w koszyku i zawiera mnóstwo funkcji, których potrzebujesz do zarządzania kampaniami i zaawansowaną automatyzacją w sprzedaży i wysyłce wiadomości w narzędziu do email marketingu.

1. GetResponse – polski program mailingowy – idealny na początek i w rozsądnej cenie

Program do email marketingu GetResponse.
GetResponse to jedna z najbardziej popularnych platform do wysyłki e-maili. Program jest całkowicie po polsku (firma też jest polska).

Sprawdź funkcje Get Response

Opis programu:

GetResposnse to pierwsza (i najstarsza) polska platforma do email marketingu, tworzenia stron landing page oraz do organizowania webinarów. Czyli tak naprawdę w jednym miejscu otrzymujemy pełen zestaw narzędzi marketingowych.

Masz dostęp do szeregu funkcji, które ułatwiają tworzenie, edytowanie e-maili. Program również posiada praktyczne opcje do zbierania, zapisywania i zarządzania mailami: od landing page’y, poprzez formularze, które możesz zamieścić na stronie, aż po automatyczną wysyłkę serii newsletterów (w formie autorespondera).

GetResponse poza językiem polskim obsługuje takie języki jak: angielski, polski, rosyjski, hiszpański, portugalski, niemiecki, francuski oraz włoski, przy czym czaty są tylko w j. angielskim oraz polskim.

GetResponse jest dobry, żeby “liznąć” o co chodzi w e-mail marketingu, ze względu na interfejs i pomoc po polsku idealnie sprawdza się, by zacząć od niego budować swoją pierwszą listę adresową i nauczyć się obsługi i mechanizmu programów do wysyłki newsletterów.

Jeżeli zastanawiasz się “czym” wysłać mailing na początek, bo nie miałeś / miałaś kontaktu wcześniej z podobnym oprogramowaniem – to jest dobry wybór dla początkujących.

Jest idealny dla początkujących blogerów, małych firm i niewielkich sklepów, natomiast jeżeli planujesz więcej działań, to lepiej wybrać od razu inną aplikację do wysyłki newsletterów, żeby później nie szarpać się i nie trudzić z przenoszeniem. Plusem jest też relatywnie niska cena, gdzie za 59,50 zł / miesięcznie (w planie rocznym) możesz wysłać newslettery do bazy 1000 kontaktów (na start w zupełności wystarczy).

Od 2021 roku GetResponse przygotowało darmowy pakiet specjalnie dla osób, które nie są do końca pewne czy ich pomysł w sieci wypali.

W ten sposób możesz przetestować swój pomysł na biznes i nie musisz od razu ponosić dodatkowych kosztów. Darmowy pakiet oferuje sporo funkcji na start i powinien wystarczyć na rozkręcenie działalności bloga czy sklepu internetowego. Jednak wraz z wzrostem liczby klientów konieczne będzie przejście na plan płatny, gdyż darmowy oferuje listę mailingową tylko do 500 kontaktów (a liczą się do nich te niepotwierdzone i usunięte). 

Co w takim razie oferuje plan free?

1. Kreator stron www

Darmowy kreator stron, który pozwala na stworzenie jednej strony internetowej z 5GB przepustowości. Możliwie jest połączenie strony z swoją domena lub jednym ze wzorów. Dodatkowo można zabezpieczyć swoją stronę certyfikatem SSL (też za firko).  Kreator posiada gotowe szablony stron oraz prosty edytor dzięki, któremu nawet bez wiedzy programistycznej szybko stworzymy stronę.

2. Edytor Landing Page

Edytor Landing Page pozwalający stworzyć jeden landing page i pozyskiwać klientów dzięki specjalnie przygotowanym formularzom kontaktowym. W planie free można zbudować bazę do 500 kontaktów.

3. Platforma do wysyłki newslettera z gotowymi szablonami

Bezpłatny plan pozwala utrzymać kontakt z klientami za pomocą newsletterów, które możemy wysyłać bez limitu. Do tworzenia newsletterów otrzymujemy intuicyjny edytor i gotową bibliotekę szablonów.

Funkcje:

 1. Wersja próbna i darmowa: Tak. 30 dniowa wersja próbna funkcjonalności premium. Jest również ograniczona w funkcjonalnościach wersja free. Limit kontaktów: 500
 2. Czy płaci się za osobę / czy za zapisany kontakt?: Kontakt
 3. Landing page, formularze i pop-upy : Tak
 4. Edytor formularzy na stronę: Tak
 5. Program w języku polskim: Tak
 6. Pomoc techniczna: Tak (czat, mail)

Funkcje w wersji darmowej:

 1. Możliwość wysyłki newsletterów – TAK
 2. Limit kontaktów – TAK
 3. Edytor Landing Page – TAK
 4. Edytor Stron internetowych – TAK
 5. Testy A/B – NIE
 6. Limit wysyłania e-maili – NIE
 7. Logo producenta w stopce – TAK

Dodatkowe informacje wersji free:

 • Kreator stron oraz landing page z 5 GB przepustowości
 • Możliwość wysyłki e-maili
 • Możliwość dodania do 500 kontaktów
 • Narzędzia do pozyskiwania leadów (formularze zapisu i kontaktowe)

Marketingowe funkcje premium, które możemy testować przez 30 dni:

 • Całodobowa obsługa klienta w języku angielskim (w języku polskim od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17)
 • Zautomatyzowane kampanie mailingowe
 • Zaawansowane narzędzia do email marketingu takie jak A/B, autorespondery i wiele innych
 • Tagowanie użytkowników
 • Dostępność czatu na żywo na naszej stronie internetowej
 • Gotowy lejek sprzedażowy
 • Możliwość integracji z innymi usługami takimi jak Zapier, Google Analytics, Shopify, Magento, PayPal

Ograniczenia w wersji free:

 • Ograniczenie czasowe dostępu do funkcji premium (30 dni)
 • Możliwość publikacji jednej strony internetowej
 • Możliwości dodania 500 kontaktów (niepotwierdzone oraz usunięte kontakty są wliczane do limitu)
 • Webinary ograniczane są do 10 osób (włączając to siebie i prezenterów). Nagrania webinarów na żądanie nie są dostępne
 • Do każdej wysłanej wiadomości będzie dodane logo GetResponse
 • Odwiedziny landing page ograniczone są do 1000 odwiedzin. Po przekroczeniu strona będzie nieaktywna
 • Po upływie 30 dni wsparcie oferowane jest tylko mailowo

Cennik pakietu Basic (ceny netto):

 • 1000 subskrybentów – miesięcznie 59 zł, plan roczny 48 zł miesięcznie
 • 10 000 subskrybentów – miesięcznie 299 zł, plan roczny 245 miesięcznie
 • 25 000 subskrybentów – miesięcznie 659 zł, plan roczny 540 zł miesięcznie

Sprawdź funkcje Get Response

2. Brevo – darmowa wysyłka newslettera do niewielkiej bazy kontaktów, dobre narzędzie do e-mail marketingu na start

Brevo - logo programu do wysyłki newsletterów i maili, najlepszy na start

Sprawdź funkcje Brevo

Opis programu:

Brevo to doskonałe rozwiązanie dla małych firm i początkujących blogerów – dlatego, że BEZTERMINOWO umożliwia nieodpłatną wysyłkę e-maili do małych list!

Dodatkowo Brevo na początku może nas skusić dość bogatym planem free – także, jeżeli szukasz darmowego programu do wysyłania maili / newsletterów na start dla swojego bloga – to jest naprawdę ciekawa opcja, której warto się przyjrzeć.

Już na start otrzymujemy możliwość posiadania w bazie nielimitowanej ilości kontaktów, a limit jaki jest nam nałożony to wysyłka 300 e-maili dziennie.

Każdy z planów oferuje nieograniczoną pamięć na kontakty w związku z czym ogranicza nas tylko ilość maili, które możemy wysłać w ciągu miesiąca.

Brevo dodatkowo poza opcją masowej wysyłki mailingów oferuje również wysyłkę wiadomości SMS. Poza tym Brevo oferuje takie funkcje jak tworzenie landng page (dostępne od planu Business), system drag and drop oraz testy A/B.

Warto podkreślić to, że wybierając plan Business lub wyższy przestaniemy być ograniczeni limitem 2000 kontaktów przy automatyzacji wysyłki e-maili.

Funkcje:

 1. Wersja próbna i darmowa: TAK (wersja free bezterminowa i bez ograniczeń listy umożliwia wysyłkę 300 e-maili dziennie)
 2. Czy płaci się za osobę / czy za zapisany kontakt?: Osoba
 3. Edytor landing page i formularzy: TAK (dostępny od planu Business, brak pop-upów)
 4. Program w języku polskim: NIE
 5. System drag and drop do tworzenia e-maili: TAK
 6. Pomoc techniczna: TAK (e-mail, czat (dostępny od planu Business))

Funkcje w wersji darmowej:

 • Możliwość wysyłki newsletterów – TAK
 • Limit kontaktów – NIE
 • Edytor Landing Page – NIE
 • Edytor Stron internetowych – NIE
 • Testy A/B – NIE
 • Limit wysyłania e-maili – TAK
 • Logo producenta w stopce – TAK

Dodatkowe informacje odnośnie do wersji bezpłatnej:

 • Nieograniczona liczba kontaktów
 • Limit wysyłania  e-maili do 300 dziennie
 • Automatyzacja marketingu do 2000 kontaktów (od planu Business limit ten jest zniesiony)
 • Raporty kampanii i transakcji
 • Szablony wiadomości e-mail
 • Wsparcie za pośrednictwem poczty e-mail
 • Raportowanie w czasie rzeczywistym na temat kampanii marketingowych

Ograniczenia w stosunku do wersji płatnej:

 • Jednocześnie tylko jeden użytkownik na czacie na stronie internetowej
 • Wysyłka do 300 e-maili dziennie
 • Brak testów A/B
 • Logo Brevo w newsletterach 
 • Brak kreator stron docelowych (Landing Page)
 • Jedna skrzynka odbiorcza
 • Brak wsparcia telefonicznego

Cennik pakietu Starter:

 • Bezpłatne rozwiązanie z brakiem limitu kontaktów. Limitacja w postaci możliwości wysłania maksymalnie 300 e-maili dziennie
 • Dodatkowa opłata w wysokości 9 Euro pozwala na usunięcie logo Brevo z mailingu
 • 20 000 e-maili – miesięcznie ok. 106,75 zł (25 Dolarów lub  19 Euro) 40 000 e-maili – miesięcznie ok. 136,64 zł (32 Dolarów lub 29 Euro)

Sprawdź funkcje Brevo

3. MailerLite – intuicyjny edytor i najlepszy system do mailingu dla twórców i malych firm (polecamy!)

Program do mailingu darmowy mailerlite
MailerLite – program do tworzenia newsletterów, wysyłka mailingów prosto, szybko i za darmo! Świetne opcje już w najtańszym planie cenowym – dostajemy dostęp do wszystkich możliwości programu.

Sprawdź funkcje MailerLite

Opis programu:

System crm MailerLite to proste w obsłudze oprogramowanie do wysyłki maili, tworzenia formularzy czy edycji landing page’y.

Interfejs programu oraz pomoc techniczna są dostępne w języku polskim. Po angielsku są przygotowane instrukcje, materiały video i tutoriale.

MailerLite oferuje nam 1000 kontaktów oraz wysyłkę do 12 000 maili w miesiącu w zupełności za darmo, bez limitu czasowego (wersji trial). 

Kolejną zaletą jest to, że w przypadku naliczeń osób zapisanych na liście, płacimy za zapisaną osobę, a nie kontakt (czyli ten sam e-mail może być zapisany na czterech różnych listach, a mimo to program go policzy jako jeden dodany kontakt).

Zwłaszcza, że program umożliwia 100% za darmo wysyłkę newsletterów do 12 000 e-maili i 1000 kontaktów MIESIĘCZNIE! Dla małej firmy to aż nadto. 

Funkcje:

 1. Wersja próbna i darmowa: TAK. 30 dni okresu próbnego lub wersja FREE do 1000 kontaktów i 12 000 wysłanych wiadomości (w uboższym wariancie). 
 2. Czy płaci się za osobę / czy za zapisany kontakt?: Osoba
 3. Edytor landing page, formularzy i pop-up: TAK
 4. Program w języku polskim: TAK
 5. Pomoc techniczna: TAK (mail (w wersji darmowej brak priorytetowego wsparcia), czat (dostępny tylko dla planów Advanced), dostępny również w języku polskim

Funkcje w wersji darmowej:

 • Możliwość wysyłki newsletterów – TAK
 • Limit kontaktów – TAK
 • Edytor Landing Page – TAK
 • Edytor Stron internetowych – TAK
 • Testy A/B – TAK
 • Limit wysyłania e-maili – TAK
 • Logo producenta w stopce – TAK

Dodatkowe informacje odnośnie wersji darmowej:

 • Dostęp do funkcji premium przez 30 dni
 • Automatyzacja wysyłki e-maili
 • Możliwość stawiania stron docelowych w ilości 10 sztuk (Landing Page)
 • Bezpłatna strona internetowa wraz z SSL
 • Lista do 1000 subskrybentów
 • Wysyłka do 12 000 e-maili miesięcznie
 • Obsługa klienta poprzez e-mail
 • Dostęp do bazy wiedzy i samouczków
 • Dostęp do testów A/B
 • Raporty z kampanii e-mailowych

Ograniczenia w stosunku do wersji płatnej: 

 • Czasowo ograniczony (30 dni) dostęp do funkcji premium (czat na żywo, pop-upy promocyjne, biblioteka szablonów, automatyzacja ponownego wysyłania e-maili)
 • Logo MailerLite w wysyłanych e-mailach
 • Brak szablonów do newsletterów
 • Brak możliwości ustawienia własnej domeny dla Landing Page (musi być brandowana MailerLite)

Cennik pakietu Growing Business (ceny brutto):

 • 1000 subskrybentów – miesięcznie ok. 60 zł (15 dolarów), plan roczny ok. 55 miesięcznie (13,5 Dolarów)
 • 10 000 subskrybentów – miesięcznie ok. 292 zł (73 dolary), plan roczny ok. 264 zł miesięcznie (65 dolarów)
 • 25 000 subskrybentów – miesięcznie ok. 636 zł (159 dolarów) , plan roczny ok. 572 zł miesięcznie (143 dolary)

Ograniczenia w wersji darmowej:

 • Czasowo ograniczony (30 dni) dostęp do funkcji premium (czat na żywo, pop-upy promocyjne, biblioteka szablonów, automatyzacja ponownego wysyłania e-maili)
 • Logo MailerLite w wysyłanych e-mailach
 • Brak szablonów do newsletterów
 • Brak możliwości ustawienia własnej domeny dla Landing Page (musi być brandowana MailerLite)

Cennik pakietu Growin Business (ceny brutto):

 • 1000 subskrybentów – miesięcznie ok. 60 zł (15 dolarów), plan roczny ok. 55 miesięcznie (13,5 Dolarów)
 • 10 000 subskrybentów – miesięcznie ok. 292 zł (73 dolary), plan roczny ok. 264 zł miesięcznie (65 dolarów)
 • 25 000 subskrybentów – miesięcznie ok. 636 zł (159 dolarów) , plan roczny ok. 572 zł miesięcznie (143 dolary)

Sprawdź funkcje Mailer Lite

4. Converkit — wysoka skuteczność kampanii i marketing automation czyli platforma CRM do tworzenia newslettera dla zaawansowanych

Logo converkit - programu do wysyłki newsletterów i e-maili

Sprawdź funkcje Converkit

ConvertKit to innowacyjny program do wysyłki mailingu, który oferuje wiele zaawansowanych funkcji, co czyni go idealnym rozwiązaniem dla zaawansowanych użytkowników oraz osób posiadających dużą bazę mailingową.

ConvertKit stanowi doskonałe narzędzie, które umożliwia skuteczną segmentację subskrybentów, personalizację treści oraz automatyzację kampanii e-mailowych. Ponadto, ConvertKit sprawdza się doskonale w przypadku posiadania dużej bazy mailingowej. Możliwość organizowania subskrybentów w tagi i grupy z jednej puli danych ułatwia zarządzanie kontaktami i dostarczanie ukierunkowanych przekazów do odpowiednich segmentów odbiorców.

ConvertKit oferuje również rozwiązanie dla początkujących użytkowników lub osób o ograniczonym budżecie. Program posiada darmowy plan, który zapewnia możliwość wysyłki e-maili do małych list bez żadnych terminów i limitów. Dzięki temu, początkujący blogerzy i małe firmy mogą skorzystać z funkcjonalności ConvertKit bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Funkcje:

 1. Wersja próbna i darmowa: TAK (Dostępny jest 14-dniowy okres próbny planu Creator lub PRO. Oraz plan darmowy ograniczony do 1000 subskrybentów.)
 2. Czy płaci się za osobę / czy za zapisany kontakt?: Osoba
 3. Landing page, formularze i pop-upy :  TAK (Dostępne są gotowe szablony bez możliwości budowania landing page od podstaw)
 4. Edytor formularzy na stronę: TAK.
 5. Program w języku polskim: NIE 
 6. Pomoc techniczna: TAK (e-mail, live chat, priorytetowy live chat)

Funkcje w wersji free:

 1. Możliwość wysyłki newsletterów – TAK
 2. Limit kontaktów – TAK (1000)
 3. Edytor Landing Page – TAK (nielimitowana ilość landing page). 
 4. Edytor Stron internetowych – NIE
 5. Testy A/B – Tak
 6. Limit wysyłania e-maili – NIE
 7. Logo producenta w stopce – TAK

Dodatkowe informacje wersji free:

 • 14 dni na testowanie wersji Creator lub PRO
 • Wieczne bezpłatna wersja do 1000 subskrybentów
 • W przypadku przekroczenia 1000 subskrybentów listy nie zostaną zablokowane, ale wskoczymy na płatny plan
 • Funkcje tagowania i segmentacji subskrybentów (zapobiega duplikowaniu się kontaktów na różnych listach mailingowych) 
 • Ponad 30 gotowych szablonów landingów z wersji premium

Funkcje premium, które możemy testować przez 14 dni:

 • Wszystkie funkcje dostępne w wybranym planie

Ograniczenia w wersji free:

 • Logo ConvertKit w stopce 
 • Brak miejsca dla członków zespołu
 • Brak kampanii RSS
 • Brak bezpośrednich integracji
 • Brak funkcji zautomatyzowanych sekwencji e-mail
 • Brak wizualnego konstruktora automatyzacji
 • Brak wizualnej biblioteki szablonów automatyzacji
 • Wsparcie ograniczone do społeczności ConvertKit
 • Brak bezpłatnej migracji z innej platformy do mailingu
 • Ograniczenie do 1000 subskrybentów

Cennik pakietu Basic (ceny netto):

 • 1000 subskrybentów – miesięcznie 122 zł, plan roczny 105 zł miesięcznie
 • 10 000 subskrybentów – miesięcznie 499 zł, plan roczny 419 zł miesięcznie
 • 25 000 subskrybentów – miesięcznie 834 zł, plan roczny 696 zł miesięcznie

Z którego programu korzystasz? Masz inne pytania?

Masz jakiekolwiek pytania dotyczące wspomnianych programów do wysyłki newsletterów? A może już korzystasz z programu i chcesz się podzielić wrażeniami? Pisz w komentarzu!

Błagam, tylko nie dodawajcie ordynarnego SPAM-u reklamowego – takie komentarze będę usuwał. Zależy mi na faktycznych, konkretnych, celnych uwagach – w tym co się Wam podoba, a co nie.

Wyszukiwanie informacji: Przemek Warzecha

Aktualizacja artykułu: 17.03.2024

Artykuł zawiera linki afiliacyjne. Oznacza to, że jeżeli zdecydujesz się na zakup programu do wysyłki mailingów z tego rankingu, my otrzymamy z tego niewielką prowizję. Link afiliacyjny nie ma wpływu na wysokość ceny i nic Cię nie kosztuje. Więcej informacji na temat tego jak i na czym zarabiamy znajdziesz w zakładce misja bloga.

$s
Autor
Radek Klimek
Tworzę treści. Jestem mistrzem w opowiadaniu, wymyślaniu i ubarwianiu historii.

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się do newslettera, otrzymuj informacje o nowych artykułach, odbierz dostęp do ponad 60 wzorów dokumentów, szablonów, grafik i Exceli.

Zostaw komentarz
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
Piotr
3 lat temu

a co sadzisz o MailMunch?

Magda
3 lat temu

Ciekawi mnie czy za pomocą Sendiblue na Android można wysłać prostą wiadomość tekstową do subskrybentów? MailerLite nie jest jeszcze dostępny na Androida.

Przemek Warzecha
Admin
3 lat temu
Reply to  Magda

Cześć :). Jeżeli chodzi o możliwość wysyłania wiadomości SMS to jest to możliwe ale wymaga wykupienia dodatkowych kredytów na SMSy. Przykładowo 100 wiadomości kosztuje 7,39 Euro.

Morgan
Morgan
3 lat temu

MAiler Lite nie jest już w języku polskim

Przemek Warzecha
Admin
3 lat temu
Reply to  Morgan

Dziękujemy za informacje. Faktycznie przestali wspierać język polski. Zaktualizowaliśmy artykuł.

Dorota
2 lat temu

Może nie do końca w temacie, ale gratuluje nazwy. Sardynki Biznesu – ujęliście mnie kreatywnością 🙂

Pobierz darmowy, gotowy wzór polityki prywatności i wykorzystywania plików cookies na stronę internetową małej firmy, strony autorskiej lub bloga.

Uzupełnienie wzoru zajmie Ci kilka minut. Wystarczy wpisać w nim Twoje podstawowe dane.
Nasz wzór polityki prywatności jest prosty, czytelny, ZAWSZE aktualny, 100% zgodny z prawem.

Cześć jestem Radek i witam Cię na blogu SardynkiBiznesu.pl! Znajdziesz tu artykuły poświęcone najważniejszym zagadnieniom związanym z prowadzeniem małej firmy: marketing, prawo, księgowość, public relations, zarządzanie i IT. Mamy nadzieję, że dzięki nam oszczędzisz dużo nerwów, czasu i pieniędzy, a prowadzenie biznesu stanie się prostsze. Więcej

Pobierz BEZPŁATNY 

wzór polityki prywatności + 

materiały marketingowe 
dla małej firmy

 

POBIERZ!

Wypełnij formularz. Materiały otrzymasz OD RAZU.