Program do nagrywania ekranu komputera – 12 najlepszych propozycji

author: Radek Klimek

Zastanawiasz się czym nagrać pulpit i jaki program do nagrywania ekranu jest najlepszy? Zobacz zestawienie tych aplikacji. Znajdziesz tu ranking bardzo dobrych programów do nagrywania ekranu opartych o system Windows 10 / Windows 7 oraz Mac wraz z porównaniem najważniejszych funkcji: nagrywanie z kamerką, z głosem, z dźwiękiem (zarówno z mikrofonu jak i z komputera). Do tego sprawdziliśmy co się dzieje z nagraniem, gdzie i jak długo można je udostępnić / zapisać i kiedy przepada. Artykuł przyda Ci się bez względu, czy chcesz coś nagrać prywatnie, na własny użytek, dla firmy (komercyjnie) czy też marzysz o nagrywaniu filmów z gier, by je potem udostępnić fanom na YouTube.

Skorzystaj ze spisu treści i przejdź do interesującego Cię fragmentu:

Spis Treści
Zwiń
Rozwiń

Programy do nagrywania ekranu komputera – co znajdziesz w tym artykule?

 

Niżej znajdziesz porównanie 12 najlepszych i popularnych programów, dzięki którym nagrasz to co się dzieje na pulpicie Twojego monitora. Wybraliśmy te, które funkcjonują w wersji darmowej oraz wersji trial.

Oparliśmy o programy działające w systemie Windows 10 / Windows 7, ale znajdziesz też aplikacje funkcjonujące pod Mac.

Zestawiliśmy ze sobą funkcje, które mogą okazać się najbardziej przydatne oraz opisaliśmy co możesz znaleźć w wersji płatnej. Możesz też pobrać tabelkę Excel, która ułatwi Ci porównanie programów ze sobą.

Programy są uniwersalne – przydadzą Ci się zarówno jeżeli chcesz nagrać coś do pracy używając swojego laptopa, to co się dzieje na ekranie w tle, co robisz i pokazujesz na stronie internetowej, co rejestruje Twoje działania na pulpicie lub szukasz aplikacji do nagrywania ekranu i gier (gdzie potrzebujesz też nagrać dźwięki i audio).

Ponadto zamieściliśmy materiały video z filmami z YouTube, które pomogą Ci zapoznać się z interfejsami aplikacji. Na końcu artykuł znajdziesz krótkie podsumowanie, które ułatwi Ci wybór, jeżeli nie chcesz przekopywać się przez cały tekst. Przygotowaliśmy również szacunkową wagę nagarnia 60 minutowego i 5 minutowego. Wielkość pliku może różnić się w zależności od ilość wyświetlanych elementów na ekranie w trakcie nagrywania. Nasze nagrania testowe przedstawiały korzystanie z Internetu, oglądanie filmów, edycje elementów graficznych. Miejmy nadzieję, że dzięki temu odpowiedź na pytanie czym nagrać ekran stanie się dużo prostsza.

1. Icecream Screen Recorder – program do nagrywania ekranu, którego używam i polecam

Nagrywanie ekranu komputera razem z dźwiękiem - program Icecream Screen Recorder.
Przyjazny, prosty i za darmo! A wersja płatna to jedyne 29,95$ na dwa stanowiska! Licencja dożywotnia! Korzystając ze swojego laptopa, nie wyobrażam sobie nagrywania bez tej aplikacji, którą Ci polecam. Idealny do nagrywania ekranu i tego co robisz w pracy lub wideo z gier, w dożywotniej licencji, bez limitu czasowego.

Sprawdź Icecream Screen Recorder

Opis programu:

Icecream Screen Recorder to naprawdę prosty i przyjemny program w obsłudze. Obejmuje takie funkcje jak nagrywanie całego ekranu lub jego części. Posiada dwie bardzo przydatne opcje jak możliwość edytowania graficznie nagrania w trakcie samego nagrywania a następnie możliwość przycięcia nagrania we wbudowanym edytorze.

Gdy plik będzie już gotowy bardzo szybko możemy przesłać go  na platformę typu Drobpbox czy Google Drive. Niestety nie ma możliwości wysłania nagrania bezpośrednio w formie linku do odtworzenia w przeglądarce.

Wersja płatna umożliwia nam wykonywanie nagrań bez ograniczeń czasowych, co może przydać się przy dłuższych filmach. Licencja jest dożywotnia, a sama cena nie jest zbyt wysoka (29,95$ – ok 130 zł). Tym bardziej, że w ramach jednej licencji możemy go zainstalować na dwóch komputerach: np. laptopie do pracy i stacjonarnym PC do gier.

Film przedstawiający dzianie programu:

Funkcje dostępne w wersji darmowej: 

 1. Funkcja nagrywania całego ekranu: TAK
 2. Funkcja nagrywania fragmentu ekranu: TAK
 3. Funkcja nagrywania filmu razem z dźwiękiem z mikrofonu: TAK
 4. Funkcja edytowania wideo w trakcie nagrywania: TAK
 5. Funkcja nagrywania wideo razem z dźwiękami systemowymi: TAK
 6. Wbudowany edytor graficzny: TAK
 7. Możliwość bezpośredniego wyeksportowania filmu e-maile lub na dysk Google (lub inną platformę): TAK (YouTube, Google Drive, Dropbox)
 8. Limit czasowy wideo w wersji darmowej: TAK (5 minut)
 9. Nagranie w wersji darmowej ze znakiem wodnym programu: TAK
 10. Możliwość używania darmowej wersji programu do celów komercyjnych: NIE
 11. Możliwość przesłania wideo w formie linku do otwarcia w przeglądarce: NIE
 12. Czy link z wideo wygasa z czasem: Brak opcji
 13. Możliwość robienia zrzutów ekranu: TAK
 14. Czy program działa na Windows: TAK
 15. Czy program działa na macOS: TAK
 16. Program w języku polskim: TAK
 17. Waga 60 min nagrania: 2000 MB (tylko w wersji płatnej)
 18. Waga 5 min nagrania: 157 MB

Dodatkowe funkcje w wersji płatnej:

 • Cena – 29,95 $ płatne jednorazowo. Licencja na 2 komputery z systemem Windows
 • Brak limitu czasu nagrania
 • Brak znaku wodnego
 • Możliwość eksportu nagrania bezpośrednio do mp4
 • Możliwość dodania własnego znaku wodnego
 • Możliwość wykorzystywania do celów komercyjnych
 • Dożywotnia licencja

Sprawdź Icecream Screen Recorder

2. EaseUS RecExperts – program do nagrywania z ciekawymi funkcjami i podstawowym montażem

Program do nagrywania ekranu, pulpitu i dźwięku EaseUs RecExperts. Kompleksowa aplikacja do nagrywania pulpitu.
Często nagrywasz? EaseUS RecExperts posiada kilka unikalnych opcji, które uczynią nagrywanie ekranu / pulpitu łatwym i przyjemnym.

Sprawdź EaseUS RecExperts

Opis programu:

Firma EaseUS posiada w swoim portfolio sporo naprawdę programów takich jak programy do odzyskiwania danych, programy do tworzenia backupów oraz do zarządzania partycjami na dyskach komputerów. W ich ofercie znajduje się również program do nagrywania ekranu EaseUS RecExperts.

Jego 4 główne funkcje to nagrywanie ekranu, nagrywanie obrazu z kamery, nagrywanie dźwięku oraz nagrywanie obrazu z gier wideo.

Program EaseUS RecExperts oferuje nam możliwość nagrywania całego ekranu lub wybranej jego części oraz dźwięków systemowych i dźwięków nagranych mikrofonem. W trakcie nagrania możemy wykonywać zrzuty ekranu oraz rysować po ekranie lub jeżeli potrzebne włączyć białą tablice, która jest niezwykle przydatna, jeżeli tworzymy materiały szkoleniowe.

Poza funkcją nagrywania ekranu EaseUS RecExperts ma niezwykle przydatną funkcję, jaką jest podstawowe przycinanie nagrania oraz dodawanie znaku wodnego i spersonalizowanego intro i outro do nagrania.

Funkcją, która nam się bardzo spodobała, jest możliwość zaplanowania momentu, w którym nagrywanie powinno się rozpocząć oraz funkcja, która pozwala ustalić, że przykładowo po upłynięciu 60 minut (lub gdy nagranie osiągnie np. 1 GB) dalsza część nagrania będzie w kolejnym pliku.

Program oferuje wersję trial dla komputerów z systemem Windows, która umożliwia nam wykonanie nagrania o długości max. 2 minut wraz ze znakiem wodnym. Wersja na macOS nie jest ograniczona znakiem wodnym, ale umożliwia nagranie w max 720p. Producent oferuje 30 dniowy zwrot pieniędzy jeśli program nie spełniałby naszych oczekiwań.

Film przestawiający działanie programu:

Funkcje dostępne w wersji dostępnej za darmo: 

 1. Funkcja nagrywania całego ekranu: TAK
 2. Funkcja nagrywania fragmentu ekranu: TAK
 3. Funkcja nagrywania filmu razem z dźwiękiem z mikrofonu: TAK
 4. Funkcja edytowania wideo w trakcie nagrywania: TAK
 5. Funkcja nagrywania wideo razem z dźwiękami systemowymi: TAK
 6. Wbudowany edytor graficzny: TAK
 7. Możliwość bezpośredniego wyeksportowania filmu e-maile lub na dysk Google (lub inną platformę): TAK (YouTube, Vimeo, Google Drive, FTP, DropBox)
 8. Limit czasowy wideo w wersji darmowej: TAK (2 minuty)
 9. Nagranie w wersji darmowej ze znakiem wodnym programu: TAK (na macOS nie ma znaku wodnego)
 10. Możliwość używania darmowej wersji programu do celów komercyjnych: NIE (wersja darmowa może jednak być użyta do filmów na YouTube)
 11. Możliwość przesyłania wideo w formie linku do otwarcia w przeglądarce: NIE
 12. Czy link z wideo wygasa z czasem: BRAK OPCJI
 13. Możliwość robienia zrzutów ekranu: TAK (tylko w trakcie nagrywania)
 14. Czy program działa na Windows: TAK
 15. Czy program działa na macOS: TAK (ze względu na ograniczenia systemu OS X niektóre funkcje wersji Mac mają ograniczenia, ale mogą nagrywać ekrany, a także obsługiwać urządzenia z systemem iOS do nagrywania ekranów)
 16. Program w języku polskim: TAK
 17. Waga 60 min nagrania: 188 MB
 18. Waga 5 min nagrania: 16 MB

Dodatkowe funkcje w wersji płatnej:

 • Brak znaku wodnego
 • Edycja wideo, kompresja i inne zaawansowane funkcje
 • Aktualizacja i wsparcie techniczne 24/7
 • Licencja na miesiąc lub rok z aktualizacjami
 • Licencja wieczysta z aktualizacjami wieczystymi
 • 30 dni na zwrot pieniędzy
 • Nielimitowana długość nagrania
 • Licencja miesięczna: 19,95$ (ok 74 zł)
 • Licencja roczna: 39,95 $ (ok 143 zł)
 • Licencja wieczna (wraz z aktualizacjami): 69,95 $ (ok 253 zł)

Sprawdź EaseUS RecExperts

3. Screenpresso – idealny do krótkich / szybkich nagrań, przechwytywania ekranu i udostępniania

Program do nagrywania ekranu komputera za darmo z dźwiękiem - Screenpresso. Idealny dla małych firm.
Jedyny limit jaki nakłada Screenpresso to znak logo programu na końcu nagrania.

Sprawdź Screenpresso

Opis programu:

Screenpresso przy nagrywaniu filmów działa tak samo prosto jak przy robieniu zrzutów ekranu. Po zainstalowaniu programu otrzymujemy możliwości zaznaczania interesującego nas obszaru i  kliknięciu przycisku REC proces nagrywania rozpocznie się od razu. Po zakończonym nagraniu otrzymujemy do naszej dyspozycji możliwość zapisania pliku na dysku lokalnym lub w chmurze.

Możliwe jest tez przesłanie linku prowadzącego bezpośrednio do nagrania. W tym przypadku jednak trzeba pamiętać, że link będzie aktywny tylko przez najbliższe 8 tygodni. Warto to wziąć pod uwagę, zwłaszcza, jeżeli chcesz aplikację wykorzystać do tworzenia instrukcji / poradników, które mają być dostępne przez dłuższy okres czasu.

Film przedstawiający dzianie programu:

Funkcje dostępne w wersji dostępnej za darmo: 

 1. Funkcja nagrywania całego ekranu: TAK
 2. Funkcja nagrywania fragmentu ekranu: TAK
 3. Funkcja nagrywania filmu razem z dźwiękiem z mikrofonu: TAK
 4. Funkcja edytowania wideo w trakcie nagrywania: NIE
 5. Funkcja nagrywania wideo razem z dźwiękami systemowymi: NIE
 6. Wbudowany edytor graficzny: NIE
 7. Możliwość bezpośredniego wyeksportowania filmu e-maile lub na dysk Google (lub inną platformę): TAK
 8. Limit czasowy wideo w wersji darmowej: NIE
 9. Nagranie w wersji darmowej ze znakiem wodnym programu: TAK (na końcu nagrania jest logo Screenpresso)
 10. Możliwość używania darmowej wersji programu do celów komercyjnych: TAK
 11. Możliwość przesłania wideo w formie linku do otwarcia w przeglądarce: TAK
 12. Czy link z wideo wygasa z czasem: TAK (linki są aktywne przez 4 tygodnie)
 13. Możliwość robienia zrzutów ekranu: TAK
 14. Czy program działa na Windows: TAK
 15. Czy program działa na macOS: NIE
 16. Program w języku polskim: TAK
 17. Waga 60 min nagrania: 208 MB
 18. Waga 5 min nagrania: 19,7 MB

Dodatkowe funkcje w wersji płatnej:

 • Cena – 131,94 zł płatne jednorazowo. 30 dniowa gwarancja zwrotu kosztów. Licencja na jednego użytkownika
 • Nagrania wykonywane w jakości HD
 • Nagrywanie ekranu w systemie Android
 • Bez znaku wodnego
 • Funkcja przycinania wideo
 • W pełni funkcjonalny edytor graficzny do printscreenów

Sprawdź Screenpresso

4. Bandicam – doskonały do program do nagrywania gier i streamingu na YouTube

Darmowy program do nagrywania ekranu komputera wraz z dźwiękiem - Bandicam
Bandicam jest bogaty w przydatne funkcje i a wersja płatna jest płatna jednorazowo.

Sprawdź Bandicam

Opis programu:

Bandicam to prosty program umożliwiający nagrywanie całego lub wybranego fragmentu pulpitu widocznego na monitorze. Obsługa menu jest bardzo prosta. Program jest w całości po polsku. Ciekawą opcją, którą docenią na pewno osoby, które nie chcą tracić czasu na postprodukcje nagrania jest możliwość dodawania prostych elementów graficznych (takich jak rysunek ołówkiem) już w trakcie nagrania.

Niestety program nie umożliwia nam bezpośredniego wysłania pliku w formie linku. Dlatego jeżeli chcemy się podzielić naszym nagraniem możemy go wyeksportować od razu na YouTube lub Vimeo, a jeżeli interesuje nas inna platforma to konieczne jest ręczne załadowanie pliku z dysku lokalnego.

Film przedstawiający dzianie programu:

Funkcje dostępne w wersji darmowej: 

 1. Funkcja nagrywania całego ekranu: TAK
 2. Funkcja nagrywania fragmentu ekranu: TAK
 3. Funkcja nagrywania filmu razem z dźwiękiem z mikrofonu: TAK
 4. Funkcja edytowania wideo w trakcie nagrywania: NIE
 5. Funkcja nagrywania wideo razem z dźwiękami systemowymi: TAK
 6. Wbudowany edytor graficzny: NIE (możliwość doinstalowania programu Bandcut do przycinania filmów)
 7. Możliwość bezpośredniego wyeksportowania filmu e-maile lub na dysk Google (lub inną platformę): TAK
 8. Limit czasowy wideo w wersji darmowej: TAK (10 minut) Po zakupie wersji płatnej nie ma limitu
 9. Nagranie w wersji darmowej ze znakiem wodnym programu: TAK
 10. Możliwość używania darmowej wersji programu do celów komercyjnych: NIE
 11. Możliwość przesłania wideo w formie linku do otwarcia w przeglądarce: NIE (można przesłać bezpośrednio na YouTube lub Vimeo)
 12. Czy link z wideo wygasa z czasem: Brak możliwości
 13. Możliwość robienia zrzutów ekranu: TAK
 14. Czy program działa na Windows: TAK
 15. Czy program działa na macOS: NIE
 16. Program w języku polskim: TAK
 17. Waga 60 min nagrania: 2046 MB (tylko w wersji płatnej)
 18. Waga 5 min nagrania: 170,5 MB

Dodatkowe funkcje w wersji płatnej:

 • Cena  – 39,95 $ płatne jednorazowo. Licencja na jeden PC.
 • Nielimitowana długość wideo
 • Brak znaku wodnego

Sprawdź Bandicam

5. Snagit

Program Snagit do nagrywania ekranu laptopa, komputera PC. Doskonale radzi sobie z nagrywanie wideo z gier, tworzeniem krótkich instrukcji wideo.
Chcesz tworzyć rewelacyjnie wyglądające instrukcje? Dzięki Snagit stanie się to prawdziwą przyjemnością.

Sprawdź Snagit

Opis programu:

Snagit to zdecydowanie lżejsza i tańsza wersja programu Camtasia. Oprogramowanie Snagit umożliwia nagrywanie / przechwytywanie ekranu oraz wykonywanie printscreenów. Podstawowe funkcje takie jak nagrywanie obrazu, dźwięków systemowych, dźwięku z mikrofonu są tutaj dostępne.

Program jest niesamowicie prosty w obsłudze i przypadnie do gustu osobom, które tworzą wszelkiego rodzaju instrukcje czy poradniki. Dzięki wbudowanemu edytorowi printscreenów i gotowym templatkom możemy w kilka chwili stworzyć profesjonalne i zrozumiałe instrukcje dla innych pracowników lub naszych klientów. Rewelacyjną opcją jest możliwość pobierania tekstu bezpośrednio ze zdjęcia, dzięki czemu nie będziemy tracić czasu na przepisywanie.

Niestety, jeżeli chodzi o nagrania, to oprogramowanie nie umożliwia nam wprowadzania prostych elementów graficznych w trakcie nagrania ekranu, a jedyną możliwością edycji jest przycinanie. TechSmitch oferuje 15-dniową wersję trial, która zapewnia wszystkie funkcje wersji płatnej, dlatego możemy w pełni poznać oprogramowanie przed jego zakupem. 

Film przedstawiający działanie programu:

Funkcje dostępne w wersji trial: 

 1. Funkcja nagrywania całego ekranu: TAK
 2. Funkcja nagrywania fragmentu ekranu: TAK
 3. Funkcja nagrywania filmu razem z dźwiękiem z mikrofonu: TAK
 4. Funkcja edytowania wideo w trakcie nagrywania: NIE
 5. Funkcja nagrywania wideo razem z dźwiękami systemowymi: TAK
 6. Wbudowany edytor graficzny: TAK (tylko do screenshotów)
 7. Możliwość bezpośredniego wyeksportowania filmu e-maile lub na dysk Google (lub inną platformę): TAK (YouTube, Slack, Dropbox, Google Drive, Camtasia i inne)
 8. Limit czasowy wideo w wersji trial: NIE
 9. Nagranie w wersji trial ze znakiem wodnym programu: NIE
 10. Możliwość używania trial wersji programu do celów komercyjnych: TAK
 11. Możliwość przesłania wideo w formie linku do otwarcia w przeglądarce: NIE
 12. Czy link z wideo wygasa z czasem: BRAK OPCJI
 13. Możliwość robienia zrzutów ekranu: TAK 
 14. Czy program działa na Windows: TAK
 15. Czy program działa na macOS: TAK
 16. Program w języku polskim: NIE 
 17. Waga 60 min nagrania: 577 MB
 18. Waga 5 min nagrania: 23 MB

Dodatkowe funkcje w wersji płatnej:

 • Tylko wersja płatna. Tral 15 dniowy pozwala na przetestowanie wszystkich funcji
 • Cena ok 180 zł / roczna licencja wieczysta

Sprawdź Snagit

6. Action! – idealny program do nagrywania na YouTube

Program do nagrywania ekranu z dźwiękiem Action!.
Action!, to oprogramowanie, które umożliwi Ci nagrywanie ekranu i jego bezpośredni transfer na FB lub YT a dodatkowo dożywotnia licencja to tylko 99,95 zł dla firm.

Sprawdź Action!

Opis programu:

Program do nagrywania ekranu Action! jest całkowicie po polsku. Dzięki temu jego obsługa nie sprawia żadnego problemu. Oprogramowanie umożliwia nagrywanie ekranu, wykonywanie printscreenów, pisanie po nagraniu w trakcie nagrywania oraz bezpośredni eksport nagrania na FB lub YouTube.

Program posiada 30-dniową wersję trial, gdzie dostajemy wszystkie funkcje do przetestowania, ale niestety nagrania są sygnowane znakiem wodnym. W przypadku jeżeli chcielibyśmy wykorzystać nagranie w sposób komercyjny, konieczne jest  wykupienie wersji dla firm, która kosztuje 99,95 zł. Nie jest to dużo przy założeniu, że licencja jest wieczysta. 

Funkcje dostępne w wersji trial: 

 1. Funkcja nagrywania całego ekranu: TAK
 2. Funkcja nagrywania fragmentu ekranu: TAK
 3. Funkcja nagrywania filmu razem z dźwiękiem z mikrofonu: TAK
 4. Funkcja edytowania wideo w trakcie nagrywania: TAK
 5. Funkcja nagrywania wideo razem z dźwiękami systemowymi: TAK 
 6. Wbudowany edytor graficzny: NIE
 7. Możliwość bezpośredniego wyeksportowania filmu e-maile lub na dysk Google (lub inną platformę): TAK (tylko Facebook oraz YouTube)
 8. Limit czasowy wideo w wersji trial: NIE
 9. Nagranie w wersji trial ze znakiem wodnym programu: TAK
 10. Możliwość używania trial wersji programu do celów komercyjnych: NIE
 11. Możliwość przesyłania wideo w formie linku do otwarcia w przeglądarce: NIE (tylko YT i FB oraz zapis bezpośrednio na dysku)
 12. Czy link z wideo wygasa z czasem: BRAK OPCJI
 13. Możliwość robienia zrzutów ekranu: TAK
 14. Czy program działa na Windows: TAK
 15. Czy program działa na macOS: NIE
 16. Program w języku polskim: TAK
 17. Waga 60 min nagrania: 2180 MB
 18. Waga 5 min nagrania: 107 MB

Dodatkowe funkcje w wersji płatnej:

 • Brak wersji bezpłatnej. Trial 30 dni posiada wszystkie funkcje 
 • Cena 99,95 zł
 • Dożywotnią licencję
 • Darmowe aktualizacje
 • Pomoc Online
 • Licencja dla firm jest droższa, ale można wtedy wykorzystać ją komercyjnie 

Sprawdź Action!

7. Camtasia – 2 w 1: program do nagrywania ekranu i edycji filmów

Program do nagrywania audio i wideo na laptopach z systemem Windows 10.
Camtasia to potężne narzędzie do tworzenia zaawansowanych poradników i przepięknych filmów na PC. Nagraj i wyedytuj swoje dzieło w jednym miejscu dzięki Camtasia. Jeżeli szukasz kompleksowego programu do nagrań i edycji filmów- to będzie najlepszy wybór.

Sprawdź Camtasia

Opis programu:

Camtasia to prawdziwy kombajn, jeżeli chodzi o funkcjonalność. Oprogramowanie umożliwia wykonywanie profesjonalnych nagrań ekranu komputera, a następnie ich edytowanie we wbudowanym edytorze. W trakcie samego nagrania możemy ustalić miejsce nagrania lub czy nagranie powinno podążać tylko za konkretną aplikacją.

Możliwe jest również włączenie nagrania dźwięku z mikrofonu oraz dźwięków systemowych. Osoby chcące coś podkreślić na pewno skorzystają z funkcji pisania po ekranie bezpośrednio w trakcie nagrania. Po wykonaniu nagrania Camtasia zapewnia pełen wachlarz narzędzi edytorskich takich jak przycinanie, wycinanie, dodawanie dźwięków czy też dodanie nas samych nagranych kamerą w komputerze.

W tym przypadku dostępna jest również opcja green screenu, jeżeli nie chcemy pokazywać co dokładnie mamy za plecami. Camtasia to dobre rozwiązanie, jeżeli poszukujemy kompleksowego i rozbudowanego narzędzia – nie tylko do nagrywania ekranu, ale też edycji filmów, ale to wiąże się z wysoką ceną, gdyż licencja na rok (12 miesięcy otrzymujemy aktualizacje, potem ostatnia aktualna wersja jest już aktywna wieczyście) przyjdzie nam zapłacić ok. 1125 zł.

Jeżeli jednak się zdecydujemy, to na pewno w pełni wykorzystamy oprogramowanie, dzięki rozbudowanym samouczkom, które poprowadzą nas krok po kroku przez obsługę programu.

Film przedstawiający działanie programu:

Funkcje dostępne w wersji trial: 

 1. Funkcja nagrywania całego ekranu: TAK
 2. Funkcja nagrywania fragmentu ekranu: TAK
 3. Funkcja nagrywania filmu razem z dźwiękiem z mikrofonu: TAK
 4. Funkcja edytowania wideo w trakcie nagrywania: TAK (rysowanie)
 5. Funkcja nagrywania wideo razem z dźwiękami systemowymi: TAK
 6. Wbudowany edytor graficzny: TAK
 7. Możliwość bezpośredniego wyeksportowania filmu e-maile lub na dysk Google (lub inną platformę): TAK (YouTube, Screencast, Vimeo, Google Drive, Knowmia, TechSmitch Video Review
 8. Limit czasowy wideo w wersji trial: NIE
 9. Nagranie w wersji trial ze znakiem wodnym programu: TAK (po wykupieniu licencji znak wodny nie jest nakładany)
 10. Możliwość używania wersji trial programu do celów komercyjnych: NIE
 11. Możliwość przesłania wideo w formie linku do otwarcia w przeglądarce: NIE
 12. Czy link z wideo wygasa z czasem: BRAK OPCJI
 13. Możliwość robienia zrzutów ekranu: NIE
 14. Czy program działa na Windows: TAK
 15. Czy program działa na macOS: TAK
 16. Program w języku polskim: NIE
 17. Waga 60 min nagrania: 150 MB
 18. Waga 5 min nagrania: 14,6 MB

Dodatkowe funkcje w wersji płatnej:

 • Brak znaku wodnego

Sprawdź Camtasia

8.TechSmith Capture (wcześniej Jing) – banalnie prosty w obsłudze

Nagrywarka ekranu komputera azem z dźwiekiem - TechSmith (Jing)
TechSmith oferuje nam naprawdę prostą i szybką obsługę programu. Idealny dla Twojego laptopa, jak i stacjonarnego PC, do nagrywania gier.

Sprawdź TechSmith Capture

Opis programu:

Teraz program nazywa się TechSmith Capture, ale wcześniej był znany pod nazwą Jing. Jest to proste darmowe narzędzie do wykonywania krótkich (5 minut) nagrań w formie instrukcji które możemy szybko przesłać w formie linku do współpracowników. Razem z nagraniem możemy ustawić nagrywanie strony audio w PC: dźwięków systemowych oraz dźwięku z mikrofonu.

Główną zaletą programu jest naprawdę prosta obsługa. Menu posiada tylko kilka klawiszy dlatego z obsługa poradzi sobie naprawdę każdy. Warto też wspomnieć, że program również nadaje się do robienia zrzutów ekranu. Na własny użytek otrzymujemy 2 GB przestrzeni na filmy. Trzeba jednak pamiętać że miesięcznie możemy wysłać maksymalnie 2 GB plików. Oznacza to, że limit będzie nas obowiązywał, nawet jeżeli skasujemy jakieś nagrania.

Film przedstawiający dzianie programu:

Funkcje dostępne w wersji darmowej: 

 1. Funkcja nagrywania całego ekranu: TAK
 2. Funkcja nagrywania fragmentu ekranu: TAK
 3. Funkcja nagrywania filmu razem z dźwiękiem z mikrofonu: TAK
 4. Funkcja edytowania wideo w trakcie nagrywania: NIE
 5. Funkcja nagrywania wideo razem z dźwiękami systemowymi: TAK
 6. Wbudowany edytor graficzny: NIE
 7. Możliwość bezpośredniego wyeksportowania filmu e-maile lub na dysk Google (lub inną platformę): NIE
 8. Limit czasowy wideo w wersji darmowej: TAK (do godziny)
 9. Nagranie w wersji darmowej ze znakiem wodnym programu: NIE
 10. Możliwość używania darmowej wersji programu do celów komercyjnych: TAK
 11. Możliwość przesłania wideo w formie linku do otwarcia w przeglądarce: TAK
 12. Czy link z wideo wygasa z czasem: TAK (12 miesięcy)
 13. Możliwość robienia zrzutów ekranu: TAK
 14. Czy program działa na Windows: TAK
 15. Czy program działa na macOS: TAK
 16. Program w języku polskim: NIE
 17. Waga 60 min nagrania: 215 MB
 18. Waga 5 min nagrania: 22,6 MB

Dodatkowe funkcje w wersji płatnej:

 • Cena 10,35 euro miesięcznie
 • 30 GB dysku w chmurze
 • 240 GB miesięcznej przepustowości na filmy
 • Możliwość dodania napisów i logo do filmów
 • Nieskończony czas przechowywania plików
 • Support (e-mail, telefon, czat)

Sprawdź TechSmith Capture

9. Rejestrator Ekranu Online – Apowersoft – nagrywarka ekranu w chmurze

Rejestrator ekranu online to program do nagrywania ekranu komputera wraz z dźwiękiem bezpośrednio z przeglądarki.
Szybciej już się nie da. Program rejestruje bezpośrednio z przeglądarki!

Sprawdź Rejestrator Ekranu Online Apowersoft

Opis programu:

Producent Apowersoft ma w w swojej ofercie sporo różnych rodzaju aplikacji ułatwiających korzystanie z komputera. Rejestrator ekranu w wersji darmowej jest naprawdę prosty w użyciu. Programem zarządzamy bezpośrednio z poziomu przeglądarki. Program oferuje podstawowe funkcje jak nagrywanie całego ekranu lub wybranej części.

Jeżeli szukasz programu, który nagrywa szybko, online, bezpośrednio z przeglądarki, bez konieczności instalacji i opierania się o laptop czy PC to to będzie dobry wybór!

W ustawieniach możemy przypisać jaki źródło dźwięku, które ma być nagrywane. Dostępne jest nagrywaniu dźwięku z mikrofonu, samych dźwięków systemowych lub obu. Przydatną funkcją jest edytor graficzny umożliwiający dodawanie prostych elementów typu podkreślenia czy wskaźniki do naszego wideo. To co odróżnia program marki Apowrsoft jest to, że możemy edytować graficznie nagranie w trakcie samego nagrania. Dzięki temu nie trzeba nic robić w postprodukcji przy prostych filmach instruktażowych.

Wersja darmowa jednak jest zastrzeżona do użytku prywatnego. Więc jeżeli planujesz nagrać wideo do swojego kursu to konieczne będzie zakupienie wersji pro.

Film przedstawiający dzianie programu:

Funkcje dostępne w wersji darmowej: 

 1. Funkcja nagrywania całego ekranu: TAK
 2. Funkcja nagrywania fragmentu ekranu: TAK
 3. Funkcja nagrywania filmu razem z dźwiękiem z mikrofonu: TAK
 4. Funkcja edytowania wideo w trakcie nagrywania: TAK
 5. Funkcja nagrywania wideo razem z dźwiękami systemowymi: TAK
 6. Wbudowany edytor graficzny: TAK
 7. Możliwość bezpośredniego wyeksportowania filmu e-maile lub na dysk Google (lub inną platformę): TAK (YouTube, Viemo, Google Drive, Dropbox)
 8. Limit czasowy wideo w wersji darmowej: NIE
 9. Nagranie w wersji darmowej ze znakiem wodnym programu: NIE
 10. Możliwość używania darmowej wersji programu do celów komercyjnych: NIE
 11. Możliwość przesłania wideo w formie linku do otwarcia w przeglądarce: TAK
 12. Czy link z wideo wygasa z czasem:
 13. Możliwość robienia zrzutów ekranu: NIE
 14. Czy program działa na Windows: TAK
 15. Czy program działa na macOS: NIE
 16. Program w języku polskim: NIE
 17. Waga 60 min nagrania: 253 MB
 18. Waga 5 min nagrania: 23,8 MB

Dodatkowe funkcje w wersji płatnej:

 • Cena – 69,95 $ płatne jednorazowo. Licencja obejmuje dwa komputery.
 • Brak znaku wodnego producenta
 • Możliwość używania programu do celów komercyjnych
 • Dostępny na systemy: Windows, MAC, Android, iOS

Sprawdź Rejestrator Ekranu Online Apowersoft

10. RecordCast – darmowy program do nagrywania krótkich filmów

Program do nagrywania gier, instrukcji i filmów na ekranie komputera. Idealny dla twórców YouTube.
Proste nagrania do 30 minut bez konieczności instalacji programu.

Sprawdź RecordCast

Opis programu:

RecordCast to w pełni darmowe i nie wymagające instalacji narzędzie do nagrywania czynności wykonywanych na ekranie komputera. Zapewnia jednocześnie możliwość nagrywania ekranu komputera oraz obrazu z kamery internetowej. Ciekawą opcją jest możliwość zamienienia obrazu z kamery internetowej na obraz z wybranego okna komputera. Poza możliwością nagrywania ekranu program umożliwia nagrywanie dźwięku oraz w prostym edytorze możemy od razu przyciąć nieudane fragmenty, dodać dźwięk, przejścia lub inne elementy graficzne. 

Ważne!

RecordCast to dobre narzędzie do prostych i bardzo krótkich nagrań, gdyż maksymalny czas nagrania to 30 min, a maksymalna rozdzielczość to 1080p. Niestety tak długie nagranie naprawdę długo się eksportuje i sprawia, że komputer rozgrzewa się do czerwoności. Tak przynajmniej było w przypadku mojego komputera. Obraz z nagrania nie jest (delikatnie mówiąc) najpiękniejszy, więc jeżeli tworzymy treści na sprzedaż lub na główny kanał to zdecydowanie lepiej wybrać inne rozwiązanie. Natomiast jeżeli potrzebujesz tworzyć proste instrukcje dla współpracowników, chcesz nagrywać ekran jednorazowo i niechcesz za to płacić to RecordCast w zupełności wystarczy.

Film przedstawiający dzianie programu:

Funkcje dostępne w wersji darmowej: 

 1. Funkcja nagrywania całego ekranu: TAK
 2. Funkcja nagrywania fragmentu ekranu: NIE
 3. Funkcja nagrywania filmu razem z dźwiękiem z mikrofonu: TAK 
 4. Funkcja edytowania wideo w trakcie nagrywania: NIE 
 5. Funkcja nagrywania wideo razem z dźwiękami systemowymi: TAK
 6. Wbudowany edytor graficzny: TAK  (możliwość dodawania tekstu, przejść, grafik – ale nie bezpośrednio po nagraniu)
 7. Możliwość bezpośredniego wyeksportowania filmu e-maile lub na dysk Google (lub inną platformę): NIE (tylko na dysk komputera w rozdzielczości 480p, 720p, 1080p do pliku mp4)
 8. Limit czasowy wideo w wersji darmowej: TAK (30min)
 9. Nagranie w wersji darmowej ze znakiem wodnym programu: NIE
 10. Możliwość używania darmowej wersji programu do celów komercyjnych: TAK
 11. Możliwość przesyłania wideo w formie linku do otwarcia w przeglądarce: NIE
 12. Czy link z wideo wygasa z czasem: BRAK FUNKCJI
 13. Możliwość robienia zrzutów ekranu: NIE
 14. Czy program działa na Windows: TAK
 15. Czy program działa na macOS: TAK
 16. Program w języku polskim: NIE
 17. Waga 60 min nagrania: brak możliwości w wersji beta
 18. Waga 5 min nagrania: 67 MB

Dodatkowe funkcje w wersji płatnej:

 • Brak wersji płatnej

Sprawdź RecordCast

11. FlashBack Express

Jeżeli potrzebujesz nagrań bez znaku wodnego i bez limitu długość i nagrania. To FlashBack Expres to dobry wybór.

Sprawdź FlashBack Express

Opis programu:

Program FlashBack Express to program, który umożliwia tworzenie filmów nielimitowanych długością. W połączeniu z możliwością wysyłania pliku w formie linku daje to spore możliwości tworzenia instrukcji.

Program posiada wbudowane oprogramowanie do dodawania elementów graficznych do wideo oraz do samego przycinania filmu. Niestety wszystkie te funkcje są dostępne dopiero w wersji płatnej, ale przynajmniej licencja jest dożywotnia i jednorazowo płatna.

Film przedstawiający dzianie programu:

Funkcje dostępne w wersji darmowej: 

 1. Funkcja nagrywania całego ekranu: TAK
 2. Funkcja nagrywania fragmentu ekranu: TAK
 3. Funkcja nagrywania filmu razem z dźwiękiem z mikrofonu: TAK
 4. Funkcja edytowania wideo w trakcie nagrywania: NIE
 5. Funkcja nagrywania wideo razem z dźwiękami systemowymi: TAK
 6. Wbudowany edytor graficzny: NIE
 7. Możliwość bezpośredniego wyeksportowania filmu e-maile lub na dysk Google (lub inną platformę): NIE
 8. Limit czasowy wideo: NIE (bez limitu)
 9. Nagranie w wersji darmowej ze znakiem wodnym programu: NIE
 10. Możliwość używania darmowej wersji programu do celów komercyjnych: TAK
 11. Możliwość przesłania wideo w formie linku do otwarcia w przeglądarce: TAK
 12. Czy link z wideo wygasa z czasem: TAK (link jest aktywny przez 7 dni od publikacji)
 13. Możliwość robienia zrzutów ekranu: TAK
 14. Czy program działa na Windows: TAK
 15. Czy program działa na macOS: NIE
 16. Program w języku polskim: NIE
 17. Waga 60 min nagrania: 292 MB
 18. Waga 5 min nagrania: 9,3 MB

Dodatkowe funkcje w wersji płatnej:

 • Cena  – 44 euro płatne jednorazowo. Licencja na jedno stanowisko.
 • Brak znaku wodnego
 • Wszystkie funkcje w edytorze
 • Darmowe wsparcie supportu

Sprawdź FlashBack Express

12. ActivePresenter 8 – program do przechwytywania ekranu z ciekawymi funkcjami

Program do nagrywania gier, prezentacji oraz szkoleń ActivePresenter 8.
Tworzenie nagrań połączonych z prezentacją w jednym programie dzięki ActivePresenter 8.

Sprawdź ActivePresenter 8

Opis programu:

ActivePresenter 8 firmy Atomisystems to wielofunkcyjne narzędzie które doceni każdy kto chce stworzyć rozbudowaną treść wideo połączoną z prezentacją oraz testami. Tak, ActivePresenter to nie tylko program do nagrywania ekranu komputera, ale też edytor prezentacji który umożliwia prostą synchronizację z narzędziami pakietu Microsoft Office.

Program zapewnia takie funkcje jak nagrywanie, zrzuty ekranu, tworzenie prezentacji, quizów oraz wielu innych interaktywnych elementów. To wszystko w zupełności za darmo do użytku domowego z jednym ograniczeniem którym jest znak wodny.

Jeżeli chcemy wykorzystać to bogate narzędzie komercyjnie oraz pozbyć się znaku wodnego konieczne jest wykupienie płatnej wersji.

Film przedstawiający dzianie programu:

Funkcje dostępne w wersji darmowej: 

 1. Funkcja nagrywania całego ekranu: TAK
 2. Funkcja nagrywania fragmentu ekranu: TAK 
 3. Funkcja nagrywania filmu razem z dźwiękiem z mikrofonu: TAK 
 4. Funkcja edytowania wideo w trakcie nagrywania: NIE 
 5. Funkcja nagrywania wideo razem z dźwiękami systemowymi: TAK
 6. Wbudowany edytor graficzny: TAK 
 7. Możliwość bezpośredniego wyeksportowania filmu e-maile lub na dysk Google (lub inną platformę): TAK (możliwy jest eksport do wszystkich narzędzi pakietu Office)
 8. Limit czasowy wideo w wersji darmowej: NIE
 9. Nagranie w wersji darmowej ze znakiem wodnym programu: TAK
 10. Możliwość używania darmowej wersji programu do celów komercyjnych: NIE
 11. Możliwość przesyłania wideo w formie linku do otwarcia w przeglądarce: NIE
 12. Czy link z wideo wygasa z czasem: BRAK FUNKCJI
 13. Możliwość robienia zrzutów ekranu: TAK
 14. Czy program działa na Windows: TAK
 15. Czy program działa na macOS: TAK
 16. Program w języku polskim: TAK
 17. Waga 60 min nagrania: 438 MB
 18. Waga 5 min nagrania: 37 MB

Dodatkowe funkcje w wersji płatnej:

 • Wersja darmowa posiada wszystkie funkcje. Jedyne ograniczenie to występowanie znaku wodnego.

Sprawdź ActivePresenter 8

Pobierz tabelę Excel z porównaniem programów do nagrywania ekranu

Pobierz tabelkę z zestawieniem programów do nagrywania ekranu komputera

Podsumowanie – czym nagrać ekran?

Programy w zestawieniu różnią przede wszystkim możliwościami edytorskimi, szybkością tworzenia wideo oraz sposobem wysyłki nagrań.

Czego my używamy do nagrywania?

Dość długo zastanawialiśmy się czym nagrać ekran i szukaliśmy odpowiednio rozwiązania. 

Od paru lat używamy (Przemo i ja) Ice Cream Screen Recorder. I wydaje się, że z komercyjnych rozwiązań, ten program jest jednym z najlepszych.

Gdy zacząłem potrzebować tworzyć dłuższe nagrania, to wcześniej szukałem darmowych licencji, kolejno instalowałem i odinstalowywałem programy i było z tego więcej straconego czasu i irytacji, niż faktycznej pracy. 

W filmie o tym jak działa menadżer haseł możesz sprawdzić jak wychodzi nagranie tym programie. 

W końcu raz zdecydowałem się na zakup i była to jedna z najlepszych decyzji jaką podjąłem, jeżeli chodzi o rozszerzenie bazy oprogramowania, z którego korzystam. 

Dlaczego? 

 • Licencja jest dożywotnia, a niecałe 150 zł za program, z którego będę korzystał przez lata to naprawdę nie dużo 
 • Licencja jest do użytku komercyjnego – mogę więc nagrywać i umieszczać filmy bez obaw, że ktoś mi za parę lat zarzuci nielegalne wykorzystanie programu
 • Program posiada ciekawe opcje dodatkowe – w tym możliwości oznaczenia video podczas nagrania 
 • Nagrywa tak mój głos, jak i dźwięki z komputera – jeżeli to włączę w ustawieniach 
 • Jest banalnie prosty w obsłudze i posiada bardzo przyjemny interfejs
 • Można nagrywać bez limitu czasu 
 • Można nagrywać w jakości HD
 • Można go zainstalować na dwóch komputerach w ramach jednej licencji, więc tak naprawdę kosztuje 70 zł za stanowisko – w licencji bezterminowej!

Jeżeli mam być szczery – jeżeli chcesz nagrywać dużo filmów, długich i wykorzystywać je np. na YouTube do promocji siebie, swojego kanału lub firmy – szkoda tracić czas i nerwy na kalekie rozwiązania za darmo, ale zapłacić (naprawdę nie dużo) raz i mieć święty spokój. 

Podobnie – będzie to dobry wybór, jeżeli potrzebujesz program do nagrywania dźwięku, obrazu z kamerki i Twojej twarzy. 

Wtedy skupisz się na tworzeniu treści i nagrywaniu, a nie testowaniu kolejnych darmowych, okrojonych rozwiązań, które nie będą spełniały Twoich oczekiwań. 

Myślę, że  na początek Icecream Screen Recorder, do szybkich i naprawdę profesjonalnych nagrań, jest idealny i powinien spełnić wszystkie Twoje wymagania. To jest prosty w obsłudze, kompleksowy program, który sprawdzi się na wielu płaszczyznach: nagrywania pulpitu, prezentacji do pracy, na kanał YouTube, czy też nagrywania filmów z gier wraz z dźwiękiem audio z komputera. Warto zainwestować w płatną wersję, bo, szybko Ci się to zwróci w postaci zaoszczędzonego czasu. 

Jaki program do nagrywania na start (najtańszy)?

Najtańszy program do nagrywania ekranu z naszego zestawienia to IceCream Screen Recorder. Wersja płatna oferuje możliwość nagrywania nielimitowanej długości nagrań, komercyjny użytek oraz zapis w popularnych formatach takich jak AVI, MP4, MOV, WEBM. A to wszystko w cenie około 120 zł (29,95 $) z licencją na dwa komputery (czyli około 60 zł na stanowisko). To naprawdę jest śmieszny i niski koszt za dobry program do nagrywania ekranu – dlatego, że ta aplikacja mimo niskiej ceny ma wszystko co potrzebuje. 

Jaki program do nagrywania webinariów?

Jeżeli prowadzisz szkolenia online, występujesz w webinarach i chcesz dodatkowo nagrać przebieg prezentacji oraz obraz z kamery internetowej tak aby przyszłości sprzedać lub zarchiwizować nagranie to potrzebujesz programu, który pozwoli nagrać Ci konkretną część ekranu, umożliwia nagrywanie ekranu wraz z dźwiękiem komputera jak i z mikrofonu oraz zapewni odpowiednio długą możliwość nagrywania.

Camtasia zapewnia nam jednocześnie program do nagrywania pulpitu jak i do montażu filmu. Jest często wybierana przez osoby, które nagrywają i montują webinary. Czyli w jednym środowisku możemy nagrać, przyciąć, dodać efekty i wyeksportować gotowy plik. Jest to duży komfort pracy, ale Camtasia jest też najdroższym rozwiązaniem  – około 1172 zł (253 euro).

Pamiętaj też, że część programów do nagrywania webinariów umożliwia od razu nagranie prezentacji online. Zatem, jeżeli chcesz TYLKO nagrywać webinaria sprawdź te programy do prowadzenia i nagrywania webinariów

Jaki program do nagrywania ekranu i montażu filmów?

Jeżeli chcesz nagrać ekrany, a potem zmontować nagranie – możesz skorzystać z dwóch możliwości: wybrać dwa osobne programy do każdej z tych czynności lub zdecydować się na „kombajn”, który w ramach jednej aplikacji umożliwi Ci i nagrywanie i od razu zmontowanie nagranego materiału. 

Weź pod uwagę liczbę funkcji, której potrzebujesz oraz cenę. 

1. Najtańszy pakiet – idealny do prostych i krótkich filmów 

IceCream Screen Recorder+ IceCream Video Editor– najtańsze rozwiązanie, odpowiednie do krótkich i prostych filmów bez wielu cięć i specjalnych efektów. Programy w języku angielskim.

 • IceCream Screen Recorder – licencja dla klientów indywidualnych oraz firm 29,95 $ (ok. 120 zł lub ok. 26 Euro)
 • IceCream Video Editor – licencja dla klientów indywidualnych oraz firm 29,95 $ (ok. 120 zł lub ok. 26 Euro). Cena pakietu to 59,90 $ (ok. 240 zł lub ok. 52 Euro) 

2. Kompleksowy kombajn – niestety najdroższy 

Camtasiakompleksowe rozwiązanie jeżeli chodzi o montaż i nagrywanie ekranu. Wszystko w jednym miejscu. Czyli nagrywamy, edytujemy i eksportujemy w jednym programie. Minusem jest brak języka polskiego oraz wysoka cena.

 • Licencja dla klientów indywidualnych oraz firm w cenie 252,86 Euro (ok. 1171 zł).
 • Cena odnowienia jeżeli chcemy uzyskać dostęp do nowej wersji 50,58 Euro (ok. 235 zł).

Jaki program do nagrywania gier na YouTube?

Jeżeli zależy Ci na nagraniu płynnych rozgrywek komputerowych online to głównym wyborem graczy są dwa programu z naszego zestawienia. A mianowicie najlepsze programy do nagrywania gier to Action! oraz Bandicam. Posiadają one możliwość nagrywania rozgrywki w wysokiej ilości FPS bo aż do 480 FPS (Bandicam) oraz umożliwiają jednocześnie nagrywanie obrazu z kamery co jest często wykorzystywane przez streamerów.

Jaki program do nagrywania ekranu w chmurze (dostępny online)?

Potrzebujesz nagrać krótką instrukcję i pilnie przesłać ją współpracowników, ale akurat jesteś na wyjeździe i nie masz swojego komputera? Żaden problem. Dzięki programom do nagrywania ekranu online jesteś uratowany. Taką możliwość oferuje Rejestrator Ekranu Online od Apowersoft oraz RecordCast.

Mnie najczęściej zdarzało się używać programu od Apowersoft dlatego mogę śmiało go polecić. Posiada on również płatną wersję, która umożliwi Ci nagrywanie ekranu na swoim komputerze bez internetu, dzięki zainstalowanej na dysku aplikacji.

Który z tych programów najlepiej wybrać?

Każdy z wymienionych programów oferuje podobne funkcjonalności, ale nam zależało na przedstawieniu najprostszych w użyciu programów do nagrywania ekranu. Więc jeżeli nie chcecie poświęcać dużo czasu na zaznajomienie się z programem lub prowadzić specjalnych szkoleń dla pracowników związanych z obsługą programy to polecamy IceCream Screen Recorder. Posiadają one naprawdę intuicyjne menu i pozwalają niemalże od razu tworzyć dobre jakościowo filmy. 

Jaki program do nagrywania ekranu dla użytkowników MacBook?

 

Jeżeli korzystasz z komputer MacBook to do nagrywania ekranu polecamy IceCream Screen Recorder. Posiada on takie same funkcje jak ich odpowiedniki dla komputerów z systemem Windows. Chcemy jednak podkreślić, że nie testowaliśmy ich na MacBookach gdyż żaden z nas nie dysponuje takim sprzętem.

Darmowy program do nagrywania ekranu

Jeżeli potrzebujesz stworzyć niewielki, krótki film i potrzebujesz darmowego rozwiązania – sprawdź RecordCast oraz Rejestrator Ekranu Online od Apowersoft. Są to darmowe rozwiązania które umożliwią nagrywanie ekranu.

Zobacz pozostałe porównania programów które przygotowaliśmy

Oprócz recenzji programów do nagrywania ekranu laptopa czy stacjonarnej bazy PC, znajdziesz u nas dużo innych porównań aplikacji. Sprawdź:

Którym programem najprościej nagrywać? Zostaw komentarz!

Jeżeli korzystasz z innego programu lub wybrałeś swój ulubiony z powyższego zestawienia. Który sprawdził się na firmowym laptopie? Daj znać w komentarzu. Jesteśmy bardzo ciekawi z którego programu korzysta Ci się najlepiej. Co Ci się podoba, co nie? A może możesz polecić jakąś inną aplikację do nagrywania pulpitu i tego co się dzieje na monitorze Twojego komputera?

W artykule znajdują się linki afiliacyjne (partnerskie) – jeżeli w nie klikniesz i zdecydujesz się na zakup, otrzymamy z tego tytułu niewielką prowizję (Ciebie to nic nie kosztuje). Sprawdź naszą misję i zobacz jakimi kierujemy się zasadami polecając inne produkty. 

Przygotowanie i redakcja: Przemek Warzecha
Ostatnia aktualizacja artykułu: 26.10.2021.

Check article in english: screen recorder for PC and Mac.

$s
Autor
Radek Klimek
Tworzę treści. Jestem mistrzem w opowiadaniu, wymyślaniu i ubarwianiu historii.

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się do newslettera, otrzymuj informacje o nowych artykułach, odbierz dostęp do ponad 60 wzorów dokumentów, szablonów, grafik i Exceli.

Zostaw komentarz
Subscribe
Powiadom o
guest
18 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tester :)
3 lat temu

Niestety dane w artykule do poprawy: Rejestrator Ekranu Online – Apowersoft ma 2 munuty limitu nagrywania w wersji darmowej.

Przemek Warzecha
Admin
3 lat temu
Reply to  Tester :)

Dzień dobry. Osobiście sam przed chwilą sprawdziłem jeszcze raz i bezproblemowo udało mi się nagrać 10-minutowe nagranie i nie otrzymałem komunikatu o za długim nagraniu. Czy na pewno mówimy o wersji Rejestrator Ekranu Online – Apowersotf? Gdyż tę wersję opisywałem.

łukasz
łukasz
3 lat temu

Mam ten samefekt co tester,film został przerwany po upływie 2 min i 1 sekundzie .Program pobrałem z linku -> Rejestrator Ekranu Online – Apowersoft

Przemek Warzecha
Admin
3 lat temu
Reply to  łukasz

Program Rejestrator Ekranu Online – Apowersoft umożliwia nagrywanie bez limitu. Sam proces nagrywania rozpoczynamy w przeglądarce. Natomiast w zakładce STORE pod linkiem https://www.apowersoft.com/store/?appgaid=GA1.2.317222913.1606483015&appgeo=1473227814&appvisitor=6efa5559895a271bab4469052568eb8b możemy znaleźć program ApowerREC
Cross-platform Screen Recorder. I program ApowerREC faktycznie pozwala na nagranie 2 minut filmu w wersji trial. W naszym artykule recenzowaliśmy Rejestrator Ekranu Online – Apowersoft a nie ApowerRec Cross-platform Screen Recorder. Rejestrator Ekranu Online – Apowersoft nie wymaga instalowania aplikacji na komputerze.

Marek
Marek
3 lat temu

Zainstalowałem program i niestety powyżej 2 minut jest faktycznie płatny…

Przechwytywanie.PNG
Przemek Warzecha
Admin
3 lat temu
Reply to  Marek

W naszym artykule recenzowaliśmy Rejestrator Ekranu Online – Apowersoft a nie program ApowerREC
Cross-platform Screen Recorder. Ten drugi program faktycznie pozwala na nagranie 2 minut filmu w wersji trial. Rejestrator Ekranu Online – Apowersoft nie ma ograniczeń i proces nagrywania rozpoczynamy bezpośrednio z przeglądarki. W tym przypadku nie jest konieczne instalowanie aplikacji na komputerze.

Marek
Marek
3 lat temu

Dokładnie skończył nagrywać po 2:01.

Przemek Warzecha
Admin
3 lat temu
Reply to  Marek

Program ApowerREC Cross-platform Screen Recorder i Rejestrator Ekranu Online – Apowersoft to dwa inne programy. ApowerREC faktycznie pozwala tylko na nagranie 2 minut w wersji trial.

Justyna
Justyna
3 lat temu

Aplikacja Bandicam też nie jest darmowa. Nagrałam jedynie 10 minut i przerwało, bo wersja próbna się skończyła. 😉

Przemek Warzecha
Admin
3 lat temu
Reply to  Justyna

Cześć 🙂 Bandicam faktycznie pozwala na nagranie 10 minut w wersji darmowej. Tak też napisałem w artykule. Więc 10 minut nagrania jest darmowe, ale dłuższe nagrania wymagają wykupienia licencji.

Jan
Jan
3 lat temu

Bzdury opisane przy Screenpresso. Wersja darmowa nie ma opcji nagrywania dźwięku z ekranu. Możliwe jest tylko nagrywanie mikrofonu.

Przemek Warzecha
Admin
3 lat temu
Reply to  Jan

Cześć. Faktycznie pomyliłem się w opisie. Możliwe jest nagrywanie tylko dźwięków z mikrofonu. Poprawki zostały już dodane do tekstu.

programowanie-na-zlecenie

Dobry artykuł, treściwie i rzeczowo z pośród wszystich wymienionych znałem jedynie Camtasie i szukałem jakiejś darmowej alternatywy. Zabrakło też wielu lekkich pozycji jak SimpleScreenRecorder dla linux

Ewa
Ewa
3 lat temu

Bardzo fajny artykuł, ale brakuje, jak się okazuje, bardzo istotnej informacji: rozmiar pliku po zapisie. Mam okazję porównać Snagit vs Icecream do nagrywania ekranu i, mimo możliwości wyboru różnej jakości w tym drugim, wielkość plików PRZERAŻA. Snagit: mp4 1h30min – 150 MB (jakość bardzo dobra). Icecream: mp4 1h04min – 1GB 140 MB (jakość porównywalna). Próbowałam zmniejszać plik, zmieniać mu rozszerzenie w edytorze Icecream ale udało mi się zejść o JEDYNE 400 MB. Jeśli komuś zależy na przestrzeni i udostępnianiu plików, albo wrzucaniu na dropboxa – to niestety nie polecam.

Łukasz
Łukasz
2 lat temu

Polecam gorąco program który nie został wymieniony ShareX – https://getsharex.com/
Bardzo dużo opcji posiada, między innymi eksport nagrania na własny serwer ftp (a także do ustalonego folderu na dysku lokalnym) i automatycznie generowany jest link do filmu, który również z automatu jest dodany do schowka – wystarczy tylko wkleić np. do wiadomości email. Polecam dodać do artykułu.

Wak
Wak
2 lat temu

Polecam ffmpeg. Uruchamiany z linii poleceń cmd.

Pobierz darmowy, gotowy wzór polityki prywatności i wykorzystywania plików cookies na stronę internetową małej firmy, strony autorskiej lub bloga.

Uzupełnienie wzoru zajmie Ci kilka minut. Wystarczy wpisać w nim Twoje podstawowe dane.
Nasz wzór polityki prywatności jest prosty, czytelny, ZAWSZE aktualny, 100% zgodny z prawem.

Cześć jestem Radek i witam Cię na blogu SardynkiBiznesu.pl! Znajdziesz tu artykuły poświęcone najważniejszym zagadnieniom związanym z prowadzeniem małej firmy: marketing, prawo, księgowość, public relations, zarządzanie i IT. Mamy nadzieję, że dzięki nam oszczędzisz dużo nerwów, czasu i pieniędzy, a prowadzenie biznesu stanie się prostsze. Więcej

Pobierz BEZPŁATNY 

wzór polityki prywatności + 

materiały marketingowe 
dla małej firmy

 

POBIERZ!

Wypełnij formularz. Materiały otrzymasz OD RAZU.