Znów można edytować wpisy i zdjęcia artykułów na Facebooku

author: Radek Klimek

Ponad rok temu Facebook zablokował na głównej tablicy możliwość edytowania wpisów prowadzących do stron o zdjęcia i opisy. By to zrobić trzeba było wszystko zmieniać bezpośrednio w opisie strony WWW, a następnie skorzystać z narzędzia do edycji opisów i zdjęć. Było to bardzo czasochłonne i irytujące. Na szczęście Facebook wrócił do starego rozwiązania.

Może to nie jest jakaś rewolucyjna zmiana, (bo wcześniej i tak można było to zrobić), ale droga teraz jest dużo prostsza i łatwiejsza.

Obecnie by po wrzuceniu posta na Facebooka móc dokonać edycji zdjęcia i opisu trzeba spełnić dwa warunki: 1) Musimy być właścicielem witryny i 2) Musimy ją mieć dodaną w profilu Menadżera Firmy Facebook.

Robicie to w kilka minut – wystarczy dodać witrynę do odpowiedniej zakładki w menadżerze oraz krótki kod bezpośrednio na stronie WWW. Tutaj znajdziecie instrukcję krok po kroku.

Dlaczego możemy edytować tylko własne posty?

Włodarze Facebooka walczą z clickbatem i fake newsami. Stąd zostawiają autonomiczność zmian wyłącznie w gestii właścicieli witryn. Wiele osób czyta tylko nagłówki i można mocno zaszkodzić, produkując fałszywe tytuły.

Wszak mogłoby głupio wyglądać, gdybym linkował ze swoich fanpage do strony Janusza Korwin Mikkego z adnotacją: Prezes obiecuje – po wyborach DARMOWA średnia hawajska dla każdego!

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]
$s
Autor
Radek Klimek
Tworzę treści. Jestem mistrzem w opowiadaniu, wymyślaniu i ubarwianiu historii.

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się do newslettera, otrzymuj informacje o nowych artykułach, odbierz dostęp do ponad 60 wzorów dokumentów, szablonów, grafik i Exceli.

Zostaw komentarz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Pobierz darmowy, gotowy wzór polityki prywatności i wykorzystywania plików cookies na stronę internetową małej firmy, strony autorskiej lub bloga.

Uzupełnienie wzoru zajmie Ci kilka minut. Wystarczy wpisać w nim Twoje podstawowe dane.
Nasz wzór polityki prywatności jest prosty, czytelny, ZAWSZE aktualny, 100% zgodny z prawem.

Cześć jestem Radek i witam Cię na blogu SardynkiBiznesu.pl! Znajdziesz tu artykuły poświęcone najważniejszym zagadnieniom związanym z prowadzeniem małej firmy: marketing, prawo, księgowość, public relations, zarządzanie i IT. Mamy nadzieję, że dzięki nam oszczędzisz dużo nerwów, czasu i pieniędzy, a prowadzenie biznesu stanie się prostsze. Więcej

Pobierz BEZPŁATNY 

wzór polityki prywatności + 

materiały marketingowe 
dla małej firmy

 

POBIERZ!

Wypełnij formularz. Materiały otrzymasz OD RAZU.