Znów można edytować wpisy i zdjęcia artykułów na Facebooku

author: Radek Klimek

Ponad rok temu Facebook zablokował na głównej tablicy możliwość edytowania wpisów prowadzących do stron o zdjęcia i opisy. By to zrobić trzeba było wszystko zmieniać bezpośrednio w opisie strony WWW, a następnie skorzystać z narzędzia do edycji opisów i zdjęć. Było to bardzo czasochłonne i irytujące. Na szczęście Facebook wrócił do starego rozwiązania.

Może to nie jest jakaś rewolucyjna zmiana, (bo wcześniej i tak można było to zrobić), ale droga teraz jest dużo prostsza i łatwiejsza.

Obecnie by po wrzuceniu posta na Facebooka móc dokonać edycji zdjęcia i opisu trzeba spełnić dwa warunki: 1) Musimy być właścicielem witryny i 2) Musimy ją mieć dodaną w profilu Menadżera Firmy Facebook.

Robicie to w kilka minut – wystarczy dodać witrynę do odpowiedniej zakładki w menadżerze oraz krótki kod bezpośrednio na stronie WWW. Tutaj znajdziecie instrukcję krok po kroku.

Dlaczego możemy edytować tylko własne posty?

Włodarze Facebooka walczą z clickbatem i fake newsami. Stąd zostawiają autonomiczność zmian wyłącznie w gestii właścicieli witryn. Wiele osób czyta tylko nagłówki i można mocno zaszkodzić, produkując fałszywe tytuły.

Wszak mogłoby głupio wyglądać, gdybym linkował ze swoich fanpage do strony Janusza Korwin Mikkego z adnotacją: Prezes obiecuje – po wyborach DARMOWA średnia hawajska dla każdego!

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się do newslettera, otrzymuj informacje o nowych artykułach, odbierz dostęp do ponad 60 wzorów dokumentów, szablonów, grafik i Exceli.

Zostaw komentarz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Cześć jestem Radek i witam Cię na blogu SardynkiBiznesu.pl! Znajdziesz tu artykuły poświęcone najważniejszym zagadnieniom związanym z prowadzeniem małej firmy: marketing, prawo, księgowość, public relations, zarządzanie i IT. Mamy nadzieję, że dzięki nam oszczędzisz dużo nerwów, czasu i pieniędzy, a prowadzenie biznesu stanie się prostsze. Więcej

Pobierz bezpłatne Excele, wzory dokumentów i makiety grafik

W Strefie Sardynek znajdziesz ponad 60 wzorów plików, dokumentów i grafik które ułatwią Ci prowadzenie biznesu. Znajdziesz tu wzory dokumentów wraz z instrukcjami i przykładami. Wezwania do zapłaty, dokumenty sądowe dotyczące odzyskania pieniędzy, najbardziej potrzebne dokumenty pracownicze. Oprócz tego kalkulatory EXCEL liczenia kosztów, wyceny usług, stawek godzinowych oraz gotowe makiety graficzne dla portali społecznościowych (Facebook, Instagram, LinkedIn i inne).

Zapisz się na KursoWyzwanie Proste nawyki efektywnej pracy z komputerem.

Darmowe KursoWyzwanie, dedykowane dla osób, które dziennie spędzają minimum kilka godzin pracując przy komputerze. Jeżeli chcesz skupić się na pracy przy komputerze, przestać rozpraszać, zaplanować i zrealizować plan dnia, przestać odkładać zadania na później, pracować szybciej, wydajniej, efektywniej – to wskakuj na pokład!

Przedsprzedaż! Regulamin strony, sklepu i newslettera
Do 30.05.2022 za 47 zł zamiast 87 zł

Dołącz do KursoWyzwania!

Wypełnij formularz: