Screenpresso – łatwo, szybko, wygodnie | Aplikacja do zrzutów ekranu

author: Radek Klimek

Pierwszy odcinek z serii PPP – czyli przydatne programy przedsiębiorcy. Dziś zaprezentuję Wam moją ulubioną aplikację do robienia zrzutów i nagrywania ekranu – Screenpresso.


Spis Treści
Zwiń
Rozwiń

Do czego służy Screenpresso?

W olbrzymim skrócie: screenpresso umożliwie łatwe i szybkie robienie zrzutów ekranu, zaznaczanie na tych zrzutach najważniejszych elementów i wysyłanie efektów pracy w postaci gotowych plików lub linków do pobrania z chmury. Jednocześnie program posiada funkcję nagrywania ekranu – do 5 minut za darmo.

Jakie są największe zalety programu?

To co mi się najbardziej podoba:

  • przejrzysty interfejs
  • przyjemne i praktyczne opcje zaznaczania elementów ekranu
  • dwie funkcje w jednym: nagrywanie ekranu i robienie zrzutów
  • zapisywanie zrzutów w chmurze i na dysku – 2 GB miejsca w chmurze
  • kilka opcji przesłania zrzutu – od zapisu pliku poprzez wysłanie linku do pobrania
  • aż 5 minut nagrywania ekranu całkowicie za darmo (w zupełności wystarczy w przypadku większości błędów) – można nagrać kilka filmów
  • dodawanie miejsca i wydłużenie czasu nagrań przy polecaniu aplikacji innym

Komu może się przydać sprytny zrzut ekranu?

Tak naprawdę to każdemu, kto korzysta z internetu oraz komputera i irytuje się, gdy musi wytłumaczyć coś drugiej stronie używając e-maila lub telefonu.

Właścicielom firm, którzy kontaktują się z podwykonawcami lub pracownikami via internet. To doskonałe rozwiązanie, które szybko pomoże Wam wskazać rzeczy do zmiany na Waszych stronach, profilach, w aplikacjach lub narzędziach online.

Zamiast mozolnie opisywać krok po kroku to co chcemy zmienić – wystarczy nagrać krótki film, zaprezentować ścieżkę i wskazać miejsca, w których coś nie działa lub wymaga poprawki.

W czym pomoże?

Przede wszystkim oszczędzi olbrzymią ilość czasu i nerwów. Koniec z mozolnym, niezrozumiałym opisywaniem błędów na stronie, funkcji programów, prób wyjaśnienia, gdzie i co nie działa. Teraz wystarczy kilka kliknięć, krótki błędu i wszystko można łatwo sprawdzić i rozwiązać.

Docenią to na pewno właściciele firm i freelancerzy (wordpressowcy, graficy) – którzy przerzucają się setkami e-maili dotyczącymi poprawek na stronach lub w grafikach.

Właściciele firm docenią Screenpresso dlatego, że tłumaczenie problemów i szukanie rozwiązań stanie się prostsze. A freelancerzy, bo będą otrzymywali mniej plików WORD z wklejonymi Paintem obrazkami lub zdjęć zawartości monitorów kiepskiej jakości wysłanych e-mailem lub sms-em 😉

Trudno opisać ogrom możliwości jakie taki program otwiera przed Wami – po dwóch miesiącach sami znajdziecie dla tej aplikacji tysiące praktycznych zastosowań.

Jak wygląda interfejs programu? Obejrzyj całość:

Na kanale YouTube SardynekBiznesu znajdziecie film, w którym omawiam najważniejsze funkcje. Omawianie i prezentacja funkcji zaczyna się w 02:46, choć polecam całość.

Uwaga!

Na kanale omawiam wersję FREE – gdybyście byli zainteresowani czy wersje płatne różnią się od darmowej, dajcie znać w komentarzach (na blogu lub na YouTube). Zaopatrzę się w tedy w wersję komercyjną i razem sprawdzimy czym się różnią.

Skąd pobrać?

Zostaw komentarz!

Jeżeli korzystasz z tego lub innego programu do zrzutów ekranu – napisz w komentarzu. Podziel się wrażeniami, zaletami, wadami rozwiązań. Gdybyś szukał innego programu – również daj mi znać. Poszperam, sprawdzę i postaram się go przygotować.

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się do newslettera, otrzymuj informacje o nowych artykułach, odbierz dostęp do ponad 60 wzorów dokumentów, szablonów, grafik i Exceli.

Zostaw komentarz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Cześć jestem Radek i witam Cię na blogu SardynkiBiznesu.pl! Znajdziesz tu artykuły poświęcone najważniejszym zagadnieniom związanym z prowadzeniem małej firmy: marketing, prawo, księgowość, public relations, zarządzanie i IT. Mamy nadzieję, że dzięki nam oszczędzisz dużo nerwów, czasu i pieniędzy, a prowadzenie biznesu stanie się prostsze. Więcej

Pobierz bezpłatne Excele, wzory dokumentów i makiety grafik

W Strefie Sardynek znajdziesz ponad 60 wzorów plików, dokumentów i grafik które ułatwią Ci prowadzenie biznesu. Znajdziesz tu wzory dokumentów wraz z instrukcjami i przykładami. Wezwania do zapłaty, dokumenty sądowe dotyczące odzyskania pieniędzy, najbardziej potrzebne dokumenty pracownicze. Oprócz tego kalkulatory EXCEL liczenia kosztów, wyceny usług, stawek godzinowych oraz gotowe makiety graficzne dla portali społecznościowych (Facebook, Instagram, LinkedIn i inne).

Zapisz się na KursoWyzwanie Proste nawyki efektywnej pracy z komputerem.

Darmowe KursoWyzwanie, dedykowane dla osób, które dziennie spędzają minimum kilka godzin pracując przy komputerze. Jeżeli chcesz skupić się na pracy przy komputerze, przestać rozpraszać, zaplanować i zrealizować plan dnia, przestać odkładać zadania na później, pracować szybciej, wydajniej, efektywniej – to wskakuj na pokład!

Dołącz do KursoWyzwania!

Wypełnij formularz: