Screenpresso – łatwo, szybko, wygodnie | Aplikacja do zrzutów ekranu

author: Radek Klimek

Pierwszy odcinek z serii PPP – czyli przydatne programy przedsiębiorcy. Dziś zaprezentuję Wam moją ulubioną aplikację do robienia zrzutów i nagrywania ekranu – Screenpresso.


Spis Treści
Zwiń
Rozwiń

Do czego służy Screenpresso?

W olbrzymim skrócie: screenpresso umożliwie łatwe i szybkie robienie zrzutów ekranu, zaznaczanie na tych zrzutach najważniejszych elementów i wysyłanie efektów pracy w postaci gotowych plików lub linków do pobrania z chmury. Jednocześnie program posiada funkcję nagrywania ekranu – do 5 minut za darmo.

Jakie są największe zalety programu?

To co mi się najbardziej podoba:

  • przejrzysty interfejs
  • przyjemne i praktyczne opcje zaznaczania elementów ekranu
  • dwie funkcje w jednym: nagrywanie ekranu i robienie zrzutów
  • zapisywanie zrzutów w chmurze i na dysku – 2 GB miejsca w chmurze
  • kilka opcji przesłania zrzutu – od zapisu pliku poprzez wysłanie linku do pobrania
  • aż 5 minut nagrywania ekranu całkowicie za darmo (w zupełności wystarczy w przypadku większości błędów) – można nagrać kilka filmów
  • dodawanie miejsca i wydłużenie czasu nagrań przy polecaniu aplikacji innym

Komu może się przydać sprytny zrzut ekranu?

Tak naprawdę to każdemu, kto korzysta z internetu oraz komputera i irytuje się, gdy musi wytłumaczyć coś drugiej stronie używając e-maila lub telefonu.

Właścicielom firm, którzy kontaktują się z podwykonawcami lub pracownikami via internet. To doskonałe rozwiązanie, które szybko pomoże Wam wskazać rzeczy do zmiany na Waszych stronach, profilach, w aplikacjach lub narzędziach online.

Zamiast mozolnie opisywać krok po kroku to co chcemy zmienić – wystarczy nagrać krótki film, zaprezentować ścieżkę i wskazać miejsca, w których coś nie działa lub wymaga poprawki.

W czym pomoże?

Przede wszystkim oszczędzi olbrzymią ilość czasu i nerwów. Koniec z mozolnym, niezrozumiałym opisywaniem błędów na stronie, funkcji programów, prób wyjaśnienia, gdzie i co nie działa. Teraz wystarczy kilka kliknięć, krótki błędu i wszystko można łatwo sprawdzić i rozwiązać.

Docenią to na pewno właściciele firm i freelancerzy (wordpressowcy, graficy) – którzy przerzucają się setkami e-maili dotyczącymi poprawek na stronach lub w grafikach.

Właściciele firm docenią Screenpresso dlatego, że tłumaczenie problemów i szukanie rozwiązań stanie się prostsze. A freelancerzy, bo będą otrzymywali mniej plików WORD z wklejonymi Paintem obrazkami lub zdjęć zawartości monitorów kiepskiej jakości wysłanych e-mailem lub sms-em 😉

Trudno opisać ogrom możliwości jakie taki program otwiera przed Wami – po dwóch miesiącach sami znajdziecie dla tej aplikacji tysiące praktycznych zastosowań.

Jak wygląda interfejs programu? Obejrzyj całość:

Na kanale YouTube SardynekBiznesu znajdziecie film, w którym omawiam najważniejsze funkcje. Omawianie i prezentacja funkcji zaczyna się w 02:46, choć polecam całość.

Uwaga!

Na kanale omawiam wersję FREE – gdybyście byli zainteresowani czy wersje płatne różnią się od darmowej, dajcie znać w komentarzach (na blogu lub na YouTube). Zaopatrzę się w tedy w wersję komercyjną i razem sprawdzimy czym się różnią.

Skąd pobrać?

Zostaw komentarz!

Jeżeli korzystasz z tego lub innego programu do zrzutów ekranu – napisz w komentarzu. Podziel się wrażeniami, zaletami, wadami rozwiązań. Gdybyś szukał innego programu – również daj mi znać. Poszperam, sprawdzę i postaram się go przygotować.

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]
$s
Autor
Radek Klimek
Tworzę treści. Jestem mistrzem w opowiadaniu, wymyślaniu i ubarwianiu historii.

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się do newslettera, otrzymuj informacje o nowych artykułach, odbierz dostęp do ponad 60 wzorów dokumentów, szablonów, grafik i Exceli.

Zostaw komentarz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Pobierz darmowy, gotowy wzór polityki prywatności i wykorzystywania plików cookies na stronę internetową małej firmy, strony autorskiej lub bloga.

Uzupełnienie wzoru zajmie Ci kilka minut. Wystarczy wpisać w nim Twoje podstawowe dane.
Nasz wzór polityki prywatności jest prosty, czytelny, ZAWSZE aktualny, 100% zgodny z prawem.

Cześć jestem Radek i witam Cię na blogu SardynkiBiznesu.pl! Znajdziesz tu artykuły poświęcone najważniejszym zagadnieniom związanym z prowadzeniem małej firmy: marketing, prawo, księgowość, public relations, zarządzanie i IT. Mamy nadzieję, że dzięki nam oszczędzisz dużo nerwów, czasu i pieniędzy, a prowadzenie biznesu stanie się prostsze. Więcej

Pobierz BEZPŁATNY 

wzór polityki prywatności + 

materiały marketingowe 
dla małej firmy

 

POBIERZ!

Wypełnij formularz. Materiały otrzymasz OD RAZU.