Jak dodać kod Google Analitycs na stronie www opartej na WordPress?

author: Michał Staniecko

Google Analitycs to przepotężne, najpopularniejsze i darmowe narzędzie do analizy ruchu na stronie. Implementacja kodu jest bardzo łatwa. Tego jak dodać kod Google Analitycs na swojej stronie internetowej dowiesz się z naszego poradnika.

Instrukcja jak dodać kod Google Analytics na stronie WWW WordPress – film krok po kroku:

Instrukcja jak dodać kod Google Analytics na stronie WWW WordPress opis krok po kroku:

1. Otwieramy stronę https://analytics.google.com i logujemy się na swoje konto Google.

2. Przechodzimy do strony AdministracjaSprawdź jak dodać kod Google Analytics do swojej strony www.

3. Tworzymy nowe konto:Uzupełnij swoją stronę www o statystyki z Google Analytics.

4. Wprowadzamy nazwę konta, nazwę witryny oraz adres URL naszej witryny, na której chcemy zainstalować Google Analytics. Wybieramy branże, której dotyczy nasza strona oraz ustawiamy odpowiednią strefę czasową. Określamy zgody, na które chcemy się zgodzić.Sprawdź jak prosto można dodać kod Google do swojej witryny.

Kompleksowa Instrukcja jak dodać kod Google Analytics

Kod śledzenia jest przypisany ściśle do Twojej strony www.

5. Pobieramy identyfikator śledzenia. W tym przypadku jest to: UA-134926204-1

6. Aby śledzenie zaczęło działać, musimy jeszcze dodać kod javascript do naszej strony wodpressowej – możemy skorzystać z jednego z wielu dostępnych pluginów. Przed instalacją pluginu warto przejrzeć dokumentację używanego szablonu, ponieważ może mieć już taką opcję wbudowaną.

Wystarczy zainstalować wtyczkę GA Google Analytics.

Pora zainstalować odpowiednią wtyczkę w panelu wordpress.

7. Instalujemy plugin GA Google Analytics. Po zalogowaniu się do panelu administratora wordpress, przechodzimy do sekcji Wtyczki -> Dodaj nową. Po znalezieniu odpowiedniej wtyczki instalujemy ją i aktywujemy.

8. Po aktywacji wtyczki przechodzimy do sekcji Ustawienia -> Google Analytics i rozwijamy zakładkę Plugin Settings.

9. W formularzu, w polu GA Tracking ID wprowadzamy nasz kod śledzenia, który wcześniej utworzyliśmy. W naszym przypadku to UA-134926204-1.Wykorzystaj statystyki Google Analytics aby zwiększyć widoczność strony www.

10. Resztę pól pozostawiamy domyślną i zapisujemy formularz.

Poradnik jak dodać kod Google Analytics.

Już gotowe. Teraz możesz sprawdzić jaki jest ruch na stronie.

11. Aby sprawdzić czy wszytko działa, w jednej zakładce otwieramy naszą stronę wordpressową, a w drugiej zakładce otwieramy stronę Google Analytics i przechodzimy do sekcji Czas rzeczywisty -> Przegląd. Zobaczymy, że obecnie na naszej stronie przebywa przynajmniej jedna osoba.

Oczywiście jeżeli macie pytania – zadawajcie je śmiało w komentarzu!

Oceń artykuł
[Głosów: 1 Średnia: 5]

 

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się do newslettera, otrzymuj informacje o nowych artykułach, odbierz dostęp do ponad 60 wzorów dokumentów, szablonów, grafik i Exceli.

Zostaw komentarz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Cześć jestem Radek i witam Cię na blogu SardynkiBiznesu.pl! Znajdziesz tu artykuły poświęcone najważniejszym zagadnieniom związanym z prowadzeniem małej firmy: marketing, prawo, księgowość, public relations, zarządzanie i IT. Mamy nadzieję, że dzięki nam oszczędzisz dużo nerwów, czasu i pieniędzy, a prowadzenie biznesu stanie się prostsze. Więcej

Pobierz bezpłatne Excele, wzory dokumentów i makiety grafik

W Strefie Sardynek znajdziesz ponad 60 wzorów plików, dokumentów i grafik które ułatwią Ci prowadzenie biznesu. Znajdziesz tu wzory dokumentów wraz z instrukcjami i przykładami. Wezwania do zapłaty, dokumenty sądowe dotyczące odzyskania pieniędzy, najbardziej potrzebne dokumenty pracownicze. Oprócz tego kalkulatory EXCEL liczenia kosztów, wyceny usług, stawek godzinowych oraz gotowe makiety graficzne dla portali społecznościowych (Facebook, Instagram, LinkedIn i inne).

Zapisz się na KursoWyzwanie Proste nawyki efektywnej pracy z komputerem.

Darmowe KursoWyzwanie, dedykowane dla osób, które dziennie spędzają minimum kilka godzin pracując przy komputerze. Jeżeli chcesz skupić się na pracy przy komputerze, przestać rozpraszać, zaplanować i zrealizować plan dnia, przestać odkładać zadania na później, pracować szybciej, wydajniej, efektywniej – to wskakuj na pokład!

Dołącz do KursoWyzwania!

Wypełnij formularz: