Wielka Księga Praw, Wątpliwości i Tajemnic e-commerce – czyli aktualizacja pakietów

author: Radek Klimek

Nie zatrzymujemy się i stale aktualizujemy nasze pakiety regulaminu sklepu i newslettera. Pojawiła się kolejna nowość. Rozbudowaliśmy rozdziały, w których wyjaśniamy obowiązki wobec konsumentów.

Nowy rozdział: Wielka Księga Praw, Tajemnic i Wątpliwości E-commerce – czyli jakie mamy obowiązki?

Dodaliśmy Wielką Księgę Praw, Tajemnic i Wątpliwości E-commerce (rozdział 7), w której wyjaśniamy i odpowiadamy na wątpliwości użytkowników. Na razie są 3 tematy, ale bardzo obszernie omówione.

 • Kim jest przedsiębiorca, który kupuje jako konsument? I czy jeżeli bierze fakturę na firmę, to dalej jest „konsumentem”? (wyjaśniamy “trudny” podpunkt regulaminu + dodaliśmy 5 konkretnych przykładów)
 • Czy musimy obowiązkowo oferować kupno darmowych / bezpłatnych materiałów do pobrania (jak PDF, webinar) i umożliwić tzw. “płacenie danymi” (i dlaczego naszym zdaniem nie)?
 • Co zrobić, kiedy system sprzedażowy nie daje możliwości dodania checkboxa (i zaakceptowania regulaminu przez konsumenta)? Czy można to legalnie obejść? (tak, można)
 • Jak wygląda kwestia zwrotu kosztów przesyłki? Czy i do jakiej kwoty musimy oddać pieniądze konsumentowi, jeżeli skorzysta z prawa do odstąpienia od umowy?

Rozbudowaliśmy rozdział WSTĘP

 • Przenieśliśmy do niego możliwość pobrania plików — teraz są od razu na samym początku, nie trzeba szukać po całym panelu (a kilka osób miało z tym problem, między innymi dostaliśmy zwrot, bo jeden klient nie znalazł plików i pomyślał, że ma sam stworzyć regulamin na postawie lekcji)
 • Poprawiliśmy kilka drobnych błędów (między innymi w jednym miejscu wyświetlała się opcja quizu, jeden link źle kierował)
 • Rozszerzyliśmy opis plików i wzorów – dopisaliśmy, co znajduje się w każdym wzorze, więc łatwiej będzie można to odnaleźć
 • Dodaliśmy obszerne wyjaśnienie jak wypełnić wzory dla działalności nierejestrowanej + rozwialiśmy najpopularniejszy mit, który podziela chyba z 90% osób prowadzących tę działalność (raczej się Wam nie spodoba)
 • Dodaliśmy wyjaśnienie dotyczące tego, czemu tak często aktualizujemy regulaminy — czy to oznaka tego, że wiecznie o czymś zapominamy?
 • Wyjaśniliśmy, czemu nie zawarliśmy definicji w regulaminach (bo mieliśmy dwa zwroty z tego tytułu)
 • Wyjaśniliśmy jaki zakres zmian należy wprowadzić samemu + dodaliśmy ofertę przygotowania regulaminu na zamówienie
 • Dodaliśmy opcję skorzystania z kuponu rabatowego na przedłużenie dostępu ????

Gdzie znajdziesz nasze regulaminy i wzory?

Klikaj, sprawdzaj i korzystaj:

$s
Autor
Radek Klimek
Tworzę treści. Jestem mistrzem w opowiadaniu, wymyślaniu i ubarwianiu historii.

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się do newslettera, otrzymuj informacje o nowych artykułach, odbierz dostęp do ponad 60 wzorów dokumentów, szablonów, grafik i Exceli.

Zostaw komentarz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Pobierz darmowy, gotowy wzór polityki prywatności i wykorzystywania plików cookies na stronę internetową małej firmy, strony autorskiej lub bloga.

Uzupełnienie wzoru zajmie Ci kilka minut. Wystarczy wpisać w nim Twoje podstawowe dane.
Nasz wzór polityki prywatności jest prosty, czytelny, ZAWSZE aktualny, 100% zgodny z prawem.

Cześć jestem Radek i witam Cię na blogu SardynkiBiznesu.pl! Znajdziesz tu artykuły poświęcone najważniejszym zagadnieniom związanym z prowadzeniem małej firmy: marketing, prawo, księgowość, public relations, zarządzanie i IT. Mamy nadzieję, że dzięki nam oszczędzisz dużo nerwów, czasu i pieniędzy, a prowadzenie biznesu stanie się prostsze. Więcej

Pobierz BEZPŁATNY 

wzór polityki prywatności + 

materiały marketingowe 
dla małej firmy

 

POBIERZ!

Wypełnij formularz. Materiały otrzymasz OD RAZU.