Paczki e-commerce – jak usprawnić wysyłkę dzięki pakietom dla firm

author: Radek Klimek

Planujesz założyć swój pierwszy sklep internetowy? A może jesteś w branży od dawna? Jeśli szukasz jakościowej i sprawdzonej oferty wysyłki paczek dla małej i dużej firmy, z pewnością pakiety na paczki to coś dla Ciebie. Stałe opłaty miesięczne czy darmowy podjazd kurierski, to tylko część zalet. Sprawdź ofertę Abonamentów dla firm od InPost.

Spis Treści
Zwiń
Rozwiń

Jak działa Abonament na wysyłki paczek dla e-commerce od InPost?

Bardzo prosto. Wykupujesz Abonament w InPost dla swojej firmy na określony czas (12 lub 24 miesiące). W ramach Abonamentu możesz w ciągu miesiąca wysłać określoną liczbę paczek do klientów.

Cena wysyłki każdej paczki jest odliczana od kwoty Abonamentu.

Przykładowo:

 1. Kupujesz Abonament za 150 zł.
 2. Wysyłasz paczkę do o klienta kurierem za 14,21 zł.
 3. Do wykorzystania zostało Ci jeszcze: 135,79 zł (150 zł – 14,21 zł).
 4. Wysyłasz kolejną paczkę — gabaryt A przez Paczkomat za 12,21 zł.
 5. Do wykorzystania zostało Ci jeszcze: 123,58 zł (135,79 zł – 12,21 zł).
 6. I tak powtarzasz wysyłki, aż wykorzystasz całą kwotę.
 7. Na koniec miesiąca kwota się zeruje i odliczanie zaczynamy od nowa.

Cena wysyłki paczki jest uzależniona od kilku kluczowych czynników, które pozwalają na optymalizację kosztów dla różnych potrzeb klientów:

 1. Kwota Abonamentu – im wyższy Abonament, tym niższe są koszty wysyłki.
 2. Długość podpisanej umowy. InPost oferuje korzystniejsze ceny przy umowach na 24 miesiące.
 3. Metoda wysyłki. Paczkomat jest tańszą opcją w porównaniu do wysyłki kurierskiej.
 4. Wielkość i waga przesyłek. Większe gabaryty lub cięższe paczki generują wyższe koszty wysyłki. To oznacza, że im większa i cięższa paczka, tym wyższa będzie opłata za jej dostarczenie.

Dlatego starannie planuj logistykę, zawsze staraj się korzystać z jak najmniejszych opakowań (zwłaszcza przy korzystaniu z usługi Paczkomat). Wtedy w ramach jednego Abonamentu możesz wysłać przesyłki do większej liczby klientów.

Jak wyglądają ceny wysyłki i Abonamentów?

Ceny zależą od rodzaju i czasu trwania Abonamentu. Najkorzystniejsze są w Abonamencie za 600 zł na 2 lata. Oprócz tego możesz wybrać Abonament za 150 zł (na 2 lata), 300 zł (na 1 rok i 2 lata), 600 zł (na 1 rok) oraz 1200 zł (na 1 rok).

W ramach najtańszego Abonamentu (150 zł), masz możliwość wysłania przykładowo 12 paczek o gabarycie A za pośrednictwem usługi Paczkomat lub 10 paczek kurierskich o wadze do 5 kg (bez konieczności dodatkowej dopłaty).

A ile dokładnie będzie Cię kosztować wysyłka jednej paczki?

Wysyłka przez usługę Paczkomat:

 • Gabaryt A od 12,21 zł do 11,58 zł
 • Gabaryt B od 13,63 zł do 12,94 zł
 • Gabaryt C od 15,45 zł do 14,66 zł

Wysyłka kurierem:

 • Paczka do 5 kg od 14,21 zł do 13,53 zł
 • Paczka do 10 kg od 16,14 zł do 14,86 zł
 • Paczka do 15 kg od 16,72 zł do 15,38 zł
 • Paczka do 30 kg od 19,26 zł do 17,71 zł

W ciągu miesiąca rozliczeniowego masz pełną swobodę w dopasowywaniu rodzajów przesyłek, które chcesz wysłać. Możesz na przykład zdecydować się na wysłanie paczki kurierskiej o wadze do 30 kg, następnie paczki kurierskiej o wadze do 5 kg, a także dwóch paczek o gabarycie C poprzez Paczkomat.

Jeśli przekroczysz kwotę Abonamentu, to wystarczy dopłacić różnicę. InPost wystawi Ci fakturę z odpowiednią kwotą na początku kolejnego miesiąca. Pamiętaj, że cena paczki zawsze jest taka sama, bez względu na to, czy przekroczysz kwotę w ramach Abonamentu i musisz dopłacić czy nie.

Co jeszcze zyskasz? Dlaczego warto wybrać właśnie Abonament od InPost dla małej firmy?

Przez cały okres umowy cena Abonamentu pozostaje niezmienna. To pozwoli Ci skuteczniej planować budżet. A to jest kluczowe zwłaszcza dla sklepów z niskimi marżami.

Nawet jeśli masz tylko jedną paczkę do wysłania, kurier przyjedzie po nią bez dodatkowych opłat. Jest to idealne rozwiązanie dla małych firm, z nieregularnymi zamówieniami, w których klienci w ciągu miesiąca składają kilka lub kilkanaście zamówień. Dodatkowo do wysyłki paczek NIE JEST doliczana opłata paliwowa.

Paczki możesz wysyłać zarówno przez Paczkomat, jak i nadając je kurierowi, który (jeżeli kupujący wybierze taką opcję) dostarczy je do urządzenia Paczkomat klienta.

W ten sposób klient wybiera optymalny sposób dostawy, a Ty możesz dostosować wysyłkę do własnego planu dnia i nadać paczkę, kiedy i w jaki sposób Ci wygodniej (np. przy okazji, wieczorem, kiedy odbierasz swoje zamówienie).

Jeśli spodziewasz się słabszego sprzedażowo miesiąca, umowę możesz zawiesić z pięciodniowym wyprzedzeniem. To rozwiązanie „ratuje życie” nowym firmom, gdy kontrola kosztów jest arcyważna, baza klientów mała, a ich za zakupy nieregularne.

Rozliczenia z InPost następują po zakończeniu miesiąca, co oznacza brak opłat z góry. Ponadto InPost wyśle do Twoich klientów informacje dostawie przesyłek. Zaoszczędzisz dzięki temu mnóstwo czasu.

W dedykowanym panelu możesz zarządzać i sprawdzać przesyłki, a także generować listy przewozowe.

Klienci w Polsce coraz częściej decydują się na zakup produktów w sklepie, który oferuje dostawę za pomocą usługi Paczkomat, bo cenią sobie szybkość i wygodę. Paczkomat InPost w Twojej ofercie może stać się decydującym czynnikiem, który spowoduje, że wybiorą właśnie Ciebie, a nie konkurencję.

InPost słynie z błyskawicznej dostarczalności przesyłek, z których 95% dociera do klientów już następnego dnia. Podkreślenie tego na stronie Twojego sklepu może łatwo i szybko zachęcić konsumenta do zakupu.

Szybkie podsumowanie dla osób, które nie lubią dużo czytać — dlaczego warto wybrać pakiety dla firm od InPost?

Współpracę możesz zacząć już od 150 zł / miesięcznie. Wykorzystujesz całą kwotę Abonamentu na wysyłki (nie płacisz dodatkowych kwot za „obsługę”). To świetna cena dla początkujących przedsiębiorców, którzy liczą każdy grosz, kiedy startują ze swoim biznesem. Jeżeli będziesz się spodziewać słabszego sprzedażowego miesiąca i wiesz, że zamówień nie będzie — możesz bez konsekwencji zawiesić współpracę.

Kurier podjedzie do Ciebie nawet po jedną paczkę, więc nie musisz się przejmować tym, że klienci składają pojedyncze, nieregularne zamówienia co kilka dni.

Masz gwarancję cen przez cały okres trwania umowy, bez podwyżek, które z dnia na dzień postawiłby Cię pod ścianą. A to oznacza, że za Abonament i wysyłki nawet przez 2 lata będziesz płacić takie same stawki. To Ci kolosalnie ułatwi zarządzanie firmowym budżetem.

I na koniec najważniejsze — do Twojej oferty dołącza firma kurierska, która w Polsce ma wyrobioną doskonale znaną i rozpoznawalną markę. Renoma InPost podkreśli Twoją solidność. Klienci będą pewni, że ich zakupy zostaną dostarczone szybko i bezproblemowo. A to jest kluczowe dla sukcesu każdego sklepu e-commerce.

Wejdź teraz na stronę https://inpost.pl/abonamenty-dla-firm i sprawdź szczegóły oferty!

Artykuł przygotowaliśmy we współpracy z firmą InPost.

Ceny podane w artykule są cenami netto. Jeżeli jesteś nievatowcem, musisz do nich doliczyć 23% podatku.

$s
Autor
Radek Klimek
Tworzę treści. Jestem mistrzem w opowiadaniu, wymyślaniu i ubarwianiu historii.

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się do newslettera, otrzymuj informacje o nowych artykułach, odbierz dostęp do ponad 60 wzorów dokumentów, szablonów, grafik i Exceli.

Zostaw komentarz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Pobierz darmowy, gotowy wzór polityki prywatności i wykorzystywania plików cookies na stronę internetową małej firmy, strony autorskiej lub bloga.

Uzupełnienie wzoru zajmie Ci kilka minut. Wystarczy wpisać w nim Twoje podstawowe dane.
Nasz wzór polityki prywatności jest prosty, czytelny, ZAWSZE aktualny, 100% zgodny z prawem.

Cześć jestem Radek i witam Cię na blogu SardynkiBiznesu.pl! Znajdziesz tu artykuły poświęcone najważniejszym zagadnieniom związanym z prowadzeniem małej firmy: marketing, prawo, księgowość, public relations, zarządzanie i IT. Mamy nadzieję, że dzięki nam oszczędzisz dużo nerwów, czasu i pieniędzy, a prowadzenie biznesu stanie się prostsze. Więcej

Pobierz BEZPŁATNY 

wzór polityki prywatności + 

materiały marketingowe 
dla małej firmy

 

POBIERZ!

Wypełnij formularz. Materiały otrzymasz OD RAZU.