Start dnia bez smartfona i jego bombowe efekty

author: Radek Klimek

Zainspirowany materiałem z kanału Człowiek Absurdalny postanowiłem podjąć wyzwanie i spróbować wydłużyć czas rano, w którym NIE sięgam po smartfon. Jakie efekty tego eksperymentu? Bombowe!

O co chodziło? 

Po obejrzeniu tego filmu na kanale Człowiek Absurdalny (na marginesie – z Łukaszem rozmawialiśmy w odcinku 18 podcastu), postanowiłem, że rano spróbuję jak najdłużej nie sięgać po telefon – co wcześniej było moim zgubnym nawykiem.

Na przeglądaniu jakiś pierdół traciłem rano kilkanaście (czasem więcej) minut dziennie. Strasznie irytujący i męczący nawyk.

Po co? 

By uniknąć „śmieciowej dopaminy”, która rozwala od początku dzień – sprawia, że „mniej mi się chce”, bo daje substytut nagrody i wypełnionego zadania, zanim cokolwiek rozsądnego zrobiłem i zanim zabrałem się za pracę.

Jakie efekty tego eksperymentu? 

Fantastyczne!

Mam dużo więcej weny, chęci i motywacji do rozpoczynania i kończenia zadań. Jestem bardziej skupiony i skoncentrowany. Praca sprawia więcej frajdy.

Czy było trudno? 

O dziwo, wcale!

Nie toczyłem też ze sobą żadnej walki, która zmuszałaby mnie do tego, by sięgać po telefon mimo wcześniejszych postanowień. Po 2-3 dniach sprawa była dla mnie już ta naturalna, że chęć spontanicznego sprawdzenia i scrollowania była… żadna.

O szczegółach i efektach opowiadam w filmie:

Na marginesie – to pierwszy film jaki stworzyłem na kanał w formie „gadającej głowy”, który nie jest nagraniem podcastu. Także kadr jest jaki jest – traktowałem to jeszcze jako eksperyment i przymiarkę do dalszej twórczości. Kolejne już będą dużo lepsze.

$s
Autor
Radek Klimek
Tworzę treści. Jestem mistrzem w opowiadaniu, wymyślaniu i ubarwianiu historii.

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się do newslettera, otrzymuj informacje o nowych artykułach, odbierz dostęp do ponad 60 wzorów dokumentów, szablonów, grafik i Exceli.

Zostaw komentarz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Pobierz darmowy, gotowy wzór polityki prywatności i wykorzystywania plików cookies na stronę internetową małej firmy, strony autorskiej lub bloga.

Uzupełnienie wzoru zajmie Ci kilka minut. Wystarczy wpisać w nim Twoje podstawowe dane.
Nasz wzór polityki prywatności jest prosty, czytelny, ZAWSZE aktualny, 100% zgodny z prawem.

Cześć jestem Radek i witam Cię na blogu SardynkiBiznesu.pl! Znajdziesz tu artykuły poświęcone najważniejszym zagadnieniom związanym z prowadzeniem małej firmy: marketing, prawo, księgowość, public relations, zarządzanie i IT. Mamy nadzieję, że dzięki nam oszczędzisz dużo nerwów, czasu i pieniędzy, a prowadzenie biznesu stanie się prostsze. Więcej

Pobierz BEZPŁATNY 

wzór polityki prywatności + 

materiały marketingowe 
dla małej firmy

 

POBIERZ!

Wypełnij formularz. Materiały otrzymasz OD RAZU.