Start dnia bez smartfona i jego bombowe efekty

author: Radek Klimek

Zainspirowany materiałem z kanału Człowiek Absurdalny postanowiłem podjąć wyzwanie i spróbować wydłużyć czas rano, w którym NIE sięgam po smartfon. Jakie efekty tego eksperymentu? Bombowe!

O co chodziło? 

Po obejrzeniu tego filmu na kanale Człowiek Absurdalny (na marginesie – z Łukaszem rozmawialiśmy w odcinku 18 podcastu), postanowiłem, że rano spróbuję jak najdłużej nie sięgać po telefon – co wcześniej było moim zgubnym nawykiem.

Na przeglądaniu jakiś pierdół traciłem rano kilkanaście (czasem więcej) minut dziennie. Strasznie irytujący i męczący nawyk.

Po co? 

By uniknąć „śmieciowej dopaminy”, która rozwala od początku dzień – sprawia, że „mniej mi się chce”, bo daje substytut nagrody i wypełnionego zadania, zanim cokolwiek rozsądnego zrobiłem i zanim zabrałem się za pracę.

Jakie efekty tego eksperymentu? 

Fantastyczne!

Mam dużo więcej weny, chęci i motywacji do rozpoczynania i kończenia zadań. Jestem bardziej skupiony i skoncentrowany. Praca sprawia więcej frajdy.

Czy było trudno? 

O dziwo, wcale!

Nie toczyłem też ze sobą żadnej walki, która zmuszałaby mnie do tego, by sięgać po telefon mimo wcześniejszych postanowień. Po 2-3 dniach sprawa była dla mnie już ta naturalna, że chęć spontanicznego sprawdzenia i scrollowania była… żadna.

O szczegółach i efektach opowiadam w filmie:

Na marginesie – to pierwszy film jaki stworzyłem na kanał w formie „gadającej głowy”, który nie jest nagraniem podcastu. Także kadr jest jaki jest – traktowałem to jeszcze jako eksperyment i przymiarkę do dalszej twórczości. Kolejne już będą dużo lepsze.

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się do newslettera, otrzymuj informacje o nowych artykułach, odbierz dostęp do ponad 60 wzorów dokumentów, szablonów, grafik i Exceli.

Zostaw komentarz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Cześć jestem Radek i witam Cię na blogu SardynkiBiznesu.pl! Znajdziesz tu artykuły poświęcone najważniejszym zagadnieniom związanym z prowadzeniem małej firmy: marketing, prawo, księgowość, public relations, zarządzanie i IT. Mamy nadzieję, że dzięki nam oszczędzisz dużo nerwów, czasu i pieniędzy, a prowadzenie biznesu stanie się prostsze. Więcej

Pobierz bezpłatne Excele, wzory dokumentów i makiety grafik

W Strefie Sardynek znajdziesz ponad 60 wzorów plików, dokumentów i grafik które ułatwią Ci prowadzenie biznesu. Znajdziesz tu wzory dokumentów wraz z instrukcjami i przykładami. Wezwania do zapłaty, dokumenty sądowe dotyczące odzyskania pieniędzy, najbardziej potrzebne dokumenty pracownicze. Oprócz tego kalkulatory EXCEL liczenia kosztów, wyceny usług, stawek godzinowych oraz gotowe makiety graficzne dla portali społecznościowych (Facebook, Instagram, LinkedIn i inne).

Zapisz się na KursoWyzwanie Proste nawyki efektywnej pracy z komputerem.

Darmowe KursoWyzwanie, dedykowane dla osób, które dziennie spędzają minimum kilka godzin pracując przy komputerze. Jeżeli chcesz skupić się na pracy przy komputerze, przestać rozpraszać, zaplanować i zrealizować plan dnia, przestać odkładać zadania na później, pracować szybciej, wydajniej, efektywniej – to wskakuj na pokład!

Dołącz do KursoWyzwania!

Wypełnij formularz: